Bebelusi de mai 2003 (26)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumy spune:

Salutare fetele !

Incerc si eu sa scriu citeva rinduri..nu stiu cum e pe la voi dar mie nu-mi ajunge timpul! Incerc sa faccombin distractia cu marea , gatitul , curatenia etc si imi dau seama ca ziua nu-mi ajunge!

Fetele vare veti fi pe la mare am si eu o rugaminte ... Vreau si eu numerele voastre de telefon ..Eu am trimis numerele mele...

Pisi-ella , Adita , Aalina , Olo , Meme de-abia astept sa ne vedem!

Meme poate reusueti sa ne dai amanunte pe unde esti ...

V-am pupat!

http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov

Lumy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

alycia,termina mai cu vaccinul ala!!!am vazut ca a postat kori un subiect la "parintii intr..." dar nici macar nu am avut curajul sa-l deschid...
Robi a primit deja vaccinul ROR.Mama ei de treaba!Incep sa-mi fac probleme

Lumy,te invidiez.Efectiv acum in momentul asta te invidiez pe bune ca tu esti acolo si eu aici...Vrei sa-ti spun cat de calde sunt zile si noptile acum la Mtl? Mai bine nu.Cred ca banuiesti.Acum asteptam furtuna.Asta ca avem liber astazi de ziua Canadei...

ione,ma omoara numele asta "Maria". Atat de fain imi suna in urechi de nu-ti spun.Maria!!! Fain,sa-ti traiasca fata!
Sa inteleg ca ai 2 fete? Elena cat are?

pisi-ella,felicitari pt. "tzatzica".Esti tare.Bravo!
Sa ai vreme faina la mare si sa-mi trimiteti si mie o briza cu putin nisip si cateva picaturi de apa de mare.

korinna,mai fata mea cand e ziua cea mare? Cand te vedem mireasa?
nu reusesc deloc sa dau de tine pe messenger.
Astazi am vorbit cu alycia si tareeee bine mi-a prins.pup alycia.

ange,mamica de 2 ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Buna la fete!!
Mai..nu am avut timp de net ca stau ca o umbra dupa Stefan..ca merge non stop in toata casa..scoate haine..trage sertare..deschide ushite!
ce mai...nu mai sta locului o clipa!!
Ange....nici eu nu am mai dat de tine!!!Las ca ne vedem..iti las eu mesaj offline!
NUNTA ESTE PE 25 SEPT!!!
OLO...ce ai vrut sa spui cu Stefu care s-a cuibarit???N-am pricipit nik!!
...Pana la urma i-am facut vaccinul....Dea Domnu sa fie bine..desi mie tare mi-e teama de vaccinul asta!!
iN REST..SUNTEM BINE..INCERC SA-I SCHIMB PROGRAMUL SA NU-L MAI LAS DECAT LA UN SOMN/ZI....sI VAD CA DE 2 ZILE..MERE..DA EU STAU NUMAI DUPA EL..SI STAM APROAPE TOATA ZIUA AFARA LA PLIMBARE..I-AM CUMPARAT HAM....SI MERGEM ASA.
Va pup..si revin dupa masa!


Corina mamika de 2 baietzi !!!


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Pai korina draga, mesajul tau e de pe 26 august, cand probabil Stefu' era deja o celula, poate 2... si tu te intrebai ce buline sa iai ca sa ai un BB...


pupici,
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Era vb de un mesaj mai vechi?De cand eram eu in faza de "lucrari"?
Sa mor daca mai inteleg!!!!
Da-mi si mie lincu sa pricep ceva!!!Si ce leg are cu sub prezent??

Corina mamika de 2 baietzi !!!


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Buna mamici! Ma chinui de cateva zile sa va scriu dar nu reusesc, aman si a doua zi o iau de la capat cu amanatul. Acum, desi Ilinca miorlaie pe langa mine apoi se duce si bate in usa si zice "paaa, paaa!" o mai las sa planga putin sa va mai aduc aminte de noi.
Avem doi colti de premolari, luni a facut febra, i-a curs si nasul (cica tot de la maselute), acum suntem bine, doar cam nazdravane si cu maselute. Iesim afara de doua ori pe zi si stam destul de mult, minim doua ore, asa ca va dati seama ca nu mai am timp de nimic si sunt in urma cu toate. Ilinca doarme doar o data pe zi, de pe la 3 la 5-6, dimineata ne sculam pe la 9, manacam si dupa putina ordine iesim afara ( daca nu ne fura internetul). De trei zile se scoala in fiecare dimineata la ora 4, fug repede si pun un bebe de lapte, in timpul asta ea urla, apoi adoarme pe loc cu el in gura. Sper sa nu devina un obicei.
Si Ilinca se catara pe toate, se urca singura in pat, pe canapea... nu stie sa dea pupic, ma stampileaza cu gura deschisa si baloasa, arata ochiii, nasul, scoate limba daca ii cer... Afara merge mult prin parculet, dar sta cuminte in carucior cand ne plimbam (spre deosebire de majoritatea copiilor).
Peste o saptamana plecam si noi la Varatec, la maicuta noastra pe care nu am mai vizitat-o de doi ani. Abia astept sa i-o prezint pe Ilinca, si sa vad, sa simt, aerul, linistea de acolo, cred ca asa trebuie sa fie in Rai. Sper sa va mai scriu pana atunci.
Va doresc concedii placute, sa va distrati si sa va simtiti bine cu puii la mare.
Va pup! Dana, Alexa si Ilinca

http://www.babiesonline.com/babies/i/ilinca
http://community.webshots.com/user/danaf123

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Buna fetelor, azi e innorat asa ca stam in casa...si io am timp de un pik de net...lasa ca vine ea iarna din nou sa veti cum ne adunam din nou aici ca puii la closca(closca fiind DC-ul).Mircea e tare marait azi...nu am vazut sa-i apara ceva maselute da mana o tot baga pana la cot in gura. Mai de cand il las pe afara sa umble pe jos il aduc in casa ca pe un purcel plus ca mai scapa si o mana cu nisip in gurita...ai vostrii cum se comporta? I lasati la groapa de nisip sa-si faca de cap acolo cu masinute si alte cele? Asta, vad ca s-a saturat de dat in leagane si pe topogan...si il atrage tot mai mult groapa de nisip!

Dana distractie placuta la Varatec...pe acolo chiar ca nu am fost, da trebuie sa fie frumos dupa cum spui.
Lumy...ce bine de tine...la tine vin mai toate fetele in vara asta...asa ai ocazia sa le cunosti personal...io ce sa zic as veni da mi-e groaza sa plec cu Mircea la drum asa lung...daca imi face o chestie de asta cu 40 de grade febra pe la mare? parca mai bine stau pe fundul meu....desi taaare imi tzatzaie sa plec.
Korinna cred ca nu te-ai dus cu inima usoara la vaccin...urmam si noi cat de curand...mama lui de vaccin!
Ange bine ai revenit...sper sa te auzim mai des...pupic!

Alycia si cei doi flacaiasi!
daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Ange Eu am fetite gemene Maria si Elena.
Mai nou Maria a inceput sa se manifeste cind este refuzata, se ,,aseaza,, in fundulet, in schimb Elena pleaca de linga mine si isi gaseste o alta ocupatie. Voi va confruntati cu asa ceva?

Un weekend placut.
Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina si Radu spune:

Buna mamici,

sfatuti-ma si pe mine ce schema de vaccinare sa adopt pentru Raducu. din pacate nu am apucat sa ii fac pana acum vaccinul de 1 an, pentru ca a fost racit, apoi a facut o viroza cu febra destul de mare si abia acum ne-am linistit.
Problema mea este urmatoarea: la 2,4 si 6 luni i-am facut Pentacthib si cand a fost cazul, adica la 2 si 6 luni.
Acum pediatra noastra (dr Culcer) ne-a spus sa ii facem Pentacthib si Priorix odata. Medicul de familie imi spune ca nu este bine, pentru ca ar da o reactie prea puternica si risca sa isi anihileze efectul.

Voi cum ati procedat? Sunt intr-o mare dilema.

Ajutoooor...

Ina si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Draga Ina eu asa stiu ca Priorix este destul de puternic si nu se da cu alt vaccin impreuna...eu zic sa le faci pe rand la interval de o luna...nu se intampla nimic daca se prelungeste putin termenul la care ar fi trebuit sa fie date.
Multa sanatate la prichindel!

Alycia si cei doi flacaiasi!
daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput