Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibuga spune:

la sondaj
13.noua ne place sa papam culcat....in brate e cam greu de pozitzionat bb,ii tot pica "murele"din gura si se cam enerveaza.
citeodata ii pozitzionez capul usor mai sus,dar de regula nu,oricum pernele mele-s cam "desumflate".MAi umflate-s "celelalte" perne pe care a adormit si azi dimineatza dupa ora 8.Cu tzitzi in gura,dar asa am mai furat si eu o ora de dormit.Tare mult imi place sa dorm cu el,singurul dezavantaj e ca intotdeauna ma scol cu niste dureri de spate..........
14.in luna doua voma cam mult,si brinzos si in jet,citeodata chiar 50 ml (l-am masurat)...acu parca i-a trecut.Ii drept nu dupa fiecare masa......Cunoastetzi zicala...vai ce bine aratzi!,ai vomat???
Pt cipstyle-stii cumva cit costa un "sac"de 56 de pampersi marca Mamia?tu ce folosesti?sotzul mere in turneu linga dusseldorf si ma gindeam sa-mi aduca daca merita
pupilici la lumea buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Buna,fetelor!Uite am bagat si eu putintel nasucul pe la voi pe-aici,sa vad ce mai faceti!Cu unele dintre voi am mai tinut legatura(cam subtire,ce-i drept) pe e-mail,dar despre restul chiar nu mai stiu nimic.Bebe mic impreuna cu "cumintica" de sor'sa ma tin in priza la foc continuu si activitatea mea pe forum e mai slaba ca niciodata.Imi pare rau,da' asta e!
Roxana si Luigi,ati facut o treaba nemaipomenita cu paginuta bebelusilor!Bravo voua!Am trimis si noi niste pozici,insa n-am reusit sa atasez formularul;o sa vedeti voi,c-am scris si-n e-mail.
Despre noi,ce sa va spun?Pe 3 iunie l-am botezat pe croko la o biserica romaneasca din Boston.Am fost putini,dar slujba a fost foarte frumoasa,asa ca suntem multumiti c-am facut-o si pe asta,chiar daca nu era in planurile noastre decat in urmatoarele 6 luni.Noi visam sa-l botezam in Romania,dar cum nu stim exact cand vom ajunge acasa,ne-am hotarat instantaneu s-o facem.
Croko nu fu prea-ncantat de botez din cauza de fomica(n-a vrut sa pape inainte) asa c-am avut parte de-un concert pe cinste.Vinul nu i-a placut si l-a scuipat pe jumatate,da' tot a tras un somnic de 6 ore dupa,ceea ce lui nu i se intampla prea des;nici macar noaptea!
Petrecere prea grozava n-am facut,pentru ca n-avem prea multi prieteni in zona;am facut un gratar mai consistent,cu nasica si inca vreo 4 perechi,i-a facut nasica baita de rigoare cu tot ritualul si cam asta a fost tot....Adica nu chiar tot,ca s-a lasat cu urmari:vevica a stat toata ziua pe langa lada cu bauturi puse la rece,si-a tot supt la cuburi cu gheatza,asa ca s-a captusit c-o raceala pe cinste;toata saptamana am umblat cu ea pe la dr,initial au zis c-a fost atac de astm,a bagat-o pe inhalatii de 5 ori pe zi si predninson,apoi au zis ca totusi n-a fost decat o laringita...inca mai e sub tratament.Croko-mic s-a molipsit si el,dar el a facut o forma foarte usoara,cu un pic de tuse si foarte putini mucisori.
Si cam astea-s vestile proaspete.
Am vazut ca faceti un fel de sondaj;poate se-ndura cineva si-mi da si mie linkul de la intrebari (pt.ca,sincer,n-am timp sa le caut acu') si-ncerc sa raspund si eu.
Acum va pupacim dulce de tot si va dorim mult soare si bine!




Irina,veve & croko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Veve...bine ca sunteti cu totii ok...chiar ma gandeam ca-mi lipseau postarile tale...dintotdeauna mi-a placut ce si cum scrii...Uite aici link-ul: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=26905&whichpage=1 ...doar ca daca ai timp vei vedea ca se intinde pe mai multe pagini....

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

SI in cele din urma sa raspund si eu la intrebarile din sondaj:
5. noi ii facem baie lui Raul cam tot a doau zi, rar ii facem baie zilnic... Nu e voie sa-i intre apa in urechiuse pentru ca poate face otita...

6. DA, gimnastica facem dupa fiecare baie, in rest nu e nevoie pentru ca Raul face singur

7. Sa raspund si eu la intrebarea asta...cand alaptat ma mulgeam dupa fiecare alaptat si "scoteam" cam 40 ml din fiecare san...

8. il lasam sa suga 15-20 min ...tmpul acesta e suficient ca bebe sa-i traga tot ce are nevoie...

9. Ma distreaza foarte tare la Raul mutritele pe care le face, ador cand se intinde, ma inebuneste zambetul lui...

10. Nume de alint? Nenumarate, dar cel mai important si mai des folosit este: iubitel...

11. nu doarme cu noi in pat pentru ca vrem sa avem si noi viata noastra, iar daca il lasi sa doarma in patul parintilor greu se desvata de treaba asta...asa ca fiecare cu patul lui...


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

12. Eu si cand si acum chiar daca nu mai alaptez noaptea ii dau biberonul intins pe perna, iar ziua il tin in brate...si Da ii tin capul putin mai sus decat restul corpului, ca sa nu se inece

13. Al meu are zile cand nu vomita si zile cand vomita de mama focului...uneori branza alteori chiar lapte...nu am idee cat, dar am observat ca atunci cand vomita mai mult nu rezsta mai mult de 3 ore nemancat, luand in considerare ca el mananca tot la 4 ore...


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Fetelor v-ati uitat la Big Brother????
Ce ma bucur ca a castigat Iustin!!!! Merita!!!!!



http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanacaz spune:

Si eu ! Felicitari Iustin !

Roxana & Andrei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibuga spune:

sa ne descretzim fruntzile,va scriu o gluma care mi-a placut f mult
Bate iepurasu' la usa ursului.Ii deschide puiul ursului.
Iepu:"puiule,ii acasa tatto,ala mare fioros cu coltzii ascutzitzi si tare tare manios?
Puiu:"nu"
I:"da' mata,care smulge copacii din radacina si sfasie animale?
p:"nu"
I:"da' fratto spaima padurii?
P: nici el
I:deci esti singur,singurel
P:da
I:"asa-ti dau una............
va pup-astept bancuri si de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanacaz spune:

Daca tot suntem la capitolul glume, sa va scriu si eu una...veche, veche, de cand eram micuta o stiu:
--Cretule, acasa-i ma-ta?
--Acasa!
--Na-ti un covrig!
--Da' tat-tu?
--Si tata!
--Da covrigu-napoi!

Si il stiu doar din cauza ca sunt si eram creata!



reclamaxxxx - au mai aparut bebei




Roxana & Andrei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:


Vad ca v-ati pus pe sotii...mai eu stau de mai bine de 10 min in fata calculatorului si ma chinui sa-mi amintesc un banc...parca m-am tampit ca nu-mi vine nici unu si altadata stiam o gramada...poate mi-amintesc pana deseara unu macar...acum va las ca trebuie sa merg la cumparaturi la Billa...


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput