Bebelusi de ian-feb 2004 (19)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Roxana, multa bafta la examen!!! Tinem pumnii stransi!


Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)
http://community.webshots.com/user/ad_risnov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Tuturor sarbatoritilor !

Roxana, bafta multa!

Eu am simt ceva mai bine. Nu mi-a trecut raceala de tot dar sunt pe drumul cel bun.
Monica, nici puturoasa mea nu se rostogoleste. Marea ei placere e sa stea in fundulet sau sa-si bage picioarele in gura. Desi o pun pe burtica destul de mult, ea se ridica cu palmele si se uita in jur dar nu vrea sa se rostogoleasca. Am incercat sa-i arat eu miscarea, rade, dar nimic de una singura. M-am cam stressat la inceput ca nu face asta, dar asta e....
Astazi o sa incerc sa-i dau supica pentru prima oara. Tineti-mi pumnii, ca tare e rea la mancare!


Catalina si Laura (12 ian 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:


Daria !!!!!!!!

Sa cresti mare, sanatoasa si sa le aduci parintilor tai numai bucurii !!!


Baietii mei dorm !!! si sunt tare fericita ptr ca Andrei nu prea mai reuseste sa faca daca Matei nu doarme !!!

Anita tu intre ce interval orar o tii pe Rachella la plaja? O dai cu crema? Cum o tii imbracata?

Ma documentez si eu ptr la mare !!!

Narcisa si cine mai spunea ca vine la mare in perioada 22.06-1.07 ? Ar fi frumos sa ne vedem.

Apropos de intalnire, ne vedem sambata pe 19.00 la ora 11.00 in parcul Moghioros, da?

Roxana - bafta multa la examen !!!

toate fetele si toti bebeii ca tare mai sunt frumusei !!

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:



LA MULTI ANI Andreea !



Multumim tuturor pentru urari si pentru ca v-ati gandit la noi. Promitem ca o sa mancam o lingurita de inghetata si pentru voi toti, caci pentru tort este cam cald, nu-i asa ?
Sa fiti cuminti si sa cresteti si voi mari, frumosi, destepti si sanatosi !

,
DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004)

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Albertutzu meu e afara si acum, ii place tare!!
Cand vine, il bag la baita si sper sa doarma bine la noapte.
Eu am facut dovlecei pane si am mancat cu rosii si piure de cartofi.In rest m-am plictisit ca eu nu am iesit nicaieri azi, si nu prea am stare.
Maine cred ca trag o fuga pana la tara, sa-mi mai fac aprovizionarea

Va pup si va doresc o seara linistita!!!!!!!!!!!!!

Monica si bebe Albert
( 19.ian.2004)
http://community.webshots.com/user/monica1816

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Daria!!!!!

Haideti sa va spun cum fac cu mandra cand ma duc pe plaja....deobicei ma duc dupa 3 ...la soare nu prea o tin 20 min maxim ...mi-e frica ca aici sunt 38 de grade....o dau cu crema protectie 6o de la vichy ....si bineinteles ca o iau cu mine in apa sa se balaceasca apa fiind fff calda....deobicei o las cu castumu de baie pe ea...si cand ies din apa il scot...si o las asa ..in caz ca bate vantu ai pun un maieut pe ea...cam asta facem noi ....

Anda si eu tot 75C port si nu mi se pare ca am sani chiar asa de mari...oricum decat sai fi avut mici mai bine asa nu?
Roxi bafta la examen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Si acum sa-mi laud printesa ...aseara am lasato sa doarma cu mama ca am iesit si noi sa ne facem de cap.....si mandra mea pe la 4dim sa trezit si-a luat biberonu de ceai care era la capu ei si a inceput sa traga cu mare foc din el....saraca mama sa trezit de zgomot ca nu stia ce se aude si cand colo pitica mea papa singura.....a vrut sa-i faca poza dar nu mai aveam baterie la camera....


Anita si Rachella -17.o1.2004
http://community.webshots.com/user/sugarbabe134

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Noi tocmai am venit de afara, Andrei a facut si urmeaza Matei care rade in hohote cu taica'sau .

Am dormit pe afara dar doar putin si sper la noapte sa faca nani bine.

Altfel suntem bine si ne pregatim de mare..Andrei abia asteapta mai ales ca va fi cu niste prieteni de ai lui .

Ma duc sa le pregatesc niste sandwich-uri ca le este foame la toti, mai ales lui Matei .

Va dorim noapte buna si somn usor !!!

Anita sa nu ma uiti cu raspunsurile da?

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Salutare!

Ane si Monica aveti niste copilasi tare isteti: Rachella papa singurica si Albertutu sta direct in fundulet!!! Venim si noi din urma. Rares a reusit sa-si tina singurel biberonul intr-o zi si i-am facut poza. O s-o pun pe webshots.

Eu nu-l mai pot alapta pe Rares tinandu-l in brate pt. ca vrea sa stea in fundulet si se incordeaza tot. Asa ca am trecut la alta tehnica: stam lungiti pe pat amandoi si doar asa reusesc sa-l alaptez. E asa scump cand ma vede ca ma asez casca gurita ca un pui de vrabiuta sa-i pice tatica.

El a papat la 7.30 seara, apoi am iesit la plimbare cu tati si am observat ca i se inchid ochisorii de somn. Cum nu apucasem sa-i facem baita si nu mai dormise de la ora 5 dupa amiaza, l-am luat in brate si ne-am intors acasa ca altfel adormea si nu se mai trezea. Abia am putut sa-l spalam ca a cazut rupt de oboseala.

Mai stam si noi un pic la tv si fugim la.
Pupici si noapte buna tuturor.


Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)
http://community.webshots.com/user/ad_risnov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Ane, ce costum de baie are Rachela? Ea ce numar poarta la sutien ?? Serios acum, ce costum de baie, i-l dai sa nu o vada soarele prea tare?
Ba mie acum mi se pare ca sunt mari, ti-am zis ca 75C nu ma mai incape, din cauza alaptatului sunt si mai mari , asta si pentru ca eu sunt slaba si marunta, 1,60. Asta este, lasa ca e bine!
Am facut baita si o sa si papam, si apoi sper sa dormim.
Nopate buna la toata lumea!!!

Monica si bebe Albert
( 19.ian.2004)
http://community.webshots.com/user/monica1816

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

La multi ani Dariei! Sa cresti mare, frumoasa, sanatoasa si norocoasa!
Fetelor, studentelor, bafta mare la examene si de la noi!!!
Anita, felicitari pentru performantele micutei tale!

Noi iar n-am avut conexiune 2 zile. Dar de acum m-am obisnuit!
In dupa-amiaza asta a fost cam trist la noi. Pentru ca in prima parte a zilei n-am scos-o pe Erica afara si-mi era si foarte urit, am hotarit sa trag o fuga pina la sora mea. M-am dus cu tramvaiul si cu micuta in marsupiu (ma astept miine dimineata la niste dureri grozave de spate!). Pe scurt, dupa ce am ajuns si s-a jucat matusa putin cu micuta, a inceput giza sa plinga ingrozitor de tare. A plins asa vreo 2 ceasuri -cu intreruperi. La un moment dat mi-am dat seama ca era vorba de colici. Obisnuita fiind numai cu zimbete si hohote de ris de la copilul meu, va dati seama ca ma busea si pe mine plinsul. Imi era asa de mila de mititica!!! Pina la urma s-a linistit. Acum doarme dupa baita, masaj, papa. Bineinteles ca, dupa ce am ajuns acasa, a reluat zimbetele si joaca, dar se vedea in ochisorii ei ca e epuizata de suferinta si de plins, draga de ea!

Multa sanatate bebelusilor si mamicilor!

Elena si Erica
Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini.
(6.februarie)

Mergi la inceput