Albumul mamelor si tatilor singuri

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Elysa bine ai venit!
Noi ne "stim" deja de la alt subiect.
Daca vrei da clic aici. Suntem un grup unit si ne intalnim zilnic. Vei fi bineprimita printre noi.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexvo spune:

Si eu sunt o mamica singura!!! Baietelul meu are 4 luni si sunt inca in divort.Urat lucru sa-ti expui viata in fata instantei.
La noi si mai urat e faptul ca nu putem ramane prieteni macar pentru copil.Ultima oara cand a venit sa-l vada a lovit-o pe mama mea de a bagat-o in spital.Culmea tupeului acum imi scrie ca vrea sa vina sa-l vada!Am realizat ca pentru el copilul nu e decat un pretext ca sa vorbeasca ceva cu mine sau sa ma atace.
Stiu ca nu e usor,dar intr-adevar copilul meu imi da putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

alexvo, e urat, da... Dar invatam din nou ca soarele straluceste. Join the club. Noi scriem mai mult pe celalat topic, Clipe din trairile sufletelor noastre...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinelG spune:

bu
buna,

la fel ca multe dintre voi, si eu tot o mamica singura.La noi sincer nu a fost niciodata nimic ok in casnicie, doar ca nu aveam unde ma duce(ai mei parinti mi-au spus ca nu ma primesc cu copii la usa lor) asa ca am rezistat 12 ani, batai, scandaluri, betii,tot tacamu, si colac peste pupaza ma mai si imbolnavit, si in final am pus punct.domnu sa recasatorit cu femeia visurilor lui de 50 de ani, el avand 36, iar eu ma chnui sa imi cresc copii.Ma chinui ptr ca stau cu chirie,mai mereu stau cu frica ca nu o sa reusesc sa imi platesc chiria, baiatul e clasa a 8 si normal are nevoie de meditatii,fata clasa 1 , sincer e exagerat de greu si uneori nici nu am timp sa dorm mai mult de 2 sau 3 ore in 24 de ore .
sa va mai spun ca sunt zile cand imi vine sa plec sa nu ma mai intorc, dar fumez o tigare si imi revine aiurea ca nici macar nu vrea sa ii vada pe copii , e ca si cum sa despartit si de copii nu doar de mine.
uneori mi-e frica ca , daca se intampla ceva cu mine ce se alege de copii ca nu au nici macar o casa,mda e exagerat de greu dar viata merge inainte si cine stie poate o sa rezist pana termina macar baiatu scoala.
ma bucur ca v-am gasit, pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristachess spune:

ma primiti si pe mine?
sunt mama unei minuni de fetita care mai are putin si face 3 anisori - Maria Alexandra.
Suntem singure de un an, si abia acum ne revenim...
Ne-a parasit cand ne era mai greu... Eu eram in cautarea unui loc de munca, trebuia sa incepem construirea casei(ca alfel ne lua primaria terenul...), amenajam apartamentul parintilor mei, care ni l-au cedat(s-au mutat la tara) pana ne construim casa... Alexandra trebuia sa se invete cu lipsa mamei... terminam concediul de 2 ani.... nici nu o intarcasem...
Incet incet au inceput sa se rezolve toate.
Dupa cateva luni a venit ca sa ne impacam... tare mi-as fi dorit, dar nu l-am mai primit (ne-am mai impacat si alta data si a fost mai rau). dupa alte cateva luni a venit in "vizita neanuntata" la Alexandra cu noua lui prietena... ne-a daramat psihic, atat pe mine cat si pe Alexa... de fapt mai ales pe ea... ea care ne vedea inca impacandu-ne, ea care crede ca tati e doar al ei si al meu... Asta s-a intamplat acum 2 luni si parca ma simt mai rau decat atunci cand a plecat. Habar n-am de ce, ca doar stiu sigur ca nu-l mai vreau inapoi. Intr-un fel ma gandesc ca ar trebui sa ma bucur ca asa nu ma mai streseaza cu impacarea... dar nu pot.
Deci... sunt o mamica singura, va citesc de cand eram insarcinata, am scris f putin... dar as vrea totusi sa intru in clubul vostru.
Va pupic pe toate!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annmary77 spune:

BUNA!EU SUNT MAI NOUA AICI.V-AM CITIT POVESTILE SI SUNT FOARTE IMPRESIONATA.TEORETIC DESSPRE MINE NU SE POATE SPUNE CA SUNT O MAMICA SINGURA. PRACTIC ....DAR SA DEZVOLT PUTIN SUBIECTUL. SUNT CU TATAL COPILULUI MEU (ALEX -4 ANI) DE 10 ANI .SUNTEM CASATORITI DE 7.AM TRECUT PRIN MULTE SI BUNE SI RELE.AM INBFRUNTAT NISTE SOCRII CARE MA VOIAU UN FEL DE MARIONETA,DAR CARE NU AU REUSIT CE SI-AU PROPUS DIN CAUZA CA AM FOST SUSTINUTA DE FAM MEA DAR SI DE SOTUL MEU.LUCRU LAUDABIL L-AM CONSIDERAT EU IN ACEL MOMENT.ANII AU TRECUT SI AM DEVENIT PARINTI. PE PERIOADA SARCINII AM FOST OARECUM FERICITA . NU AM AVUT PARTE DE MARI DEZAMAGIRI DAR CEVA IN SUFLETUL MEU SE APRINDEA CA UN BECULET DE AVERTIZARE. AM DECIS CA E MAI BINE SA INGNOR MESAJUL ACESTA INTERIOR.AM PUS TOTUL PE DEREGLARILE HORMONALE.CAND S-A NASCUT ALEX TOTUL A REVENIT LA NORMAL. TATI A FOST CU NOI LA MATERNITATE INGRIJORAT NU NUMAI PENTRU PUI DAR SI PENTRU MINE.DE ATUNCI AU TRECUT 4 ANI. FRUMOSI. IN CARE BAIATUL NOSTRU NU A DUS LIPSA DE NIMIC .A AVUT PARTE DE MULTA AFECTIUNE ATAT DIN PARTEA TATALUI CAT SI DIN PARTEA PARINTILOR MEI.CARE M-AU SUSTINUT MEREU IN TOT CE AM FACUT NECONDITIONAT DESI SARACII NU AU FOST TOT TIMPUL DE ACORD CU DECIZIILE MELE.NICI CU SOTUL MEU NU PREA AU FOST DE ACORD PENTRU CA LI SE PAREA CA NU IMI ACORDA RESPECTUL PE CARE L-AS MERITA DAR, DE DRAGUL MEU L-AU ACCEPTAT IN FAMILIE ,L-AU FACUT SA SE SIMTA CA UN COPIL AL LOR. DIN PACATE TATAL MEU A MURIT ACUM 2 ANI.EL ERA CUM SE SPUNE STALPUL FAMILIEI. A LASAT IN URMA O SOTIE DEBUSOLATA 5 COPII PIERDUTI DIN CARE 3 INCA IN SCOALA SI UN NEPOTEL CARE DESI AVEA DOAR 2 ANI SI-L AMINTESTE FOARTE BINE SI DIN CAND IN CAND INTREABA DE CE A PLECAT TATAIE LA DOAMNE DOAMNE SI NU MAI VINE INAPOI. DAR SA REVIN . ACUM SUNT INSARCINATA DIN NOU. IN 8 LUNI.DE O LUNA ADI ARE PE ALCINEVA. DE CARE AM AFLAT ACUM 2 ZILE. CULMEA CHIAR DE LA EL. PENTRU CA SE SIMTEA VINOVAT SAU DIN NU STIU CE SENTIMENT CIUDAT. MI-A SPUS CA MA IUBESTE IN CONTINUARE CA NU ARE DE GAND SA SE MAICU FATA ACEEA , CA NU ARE DE GAND SA FIE DE ACORD CU DIVORTUL. SINCER DE DOUA ZILE MA GANDESC CE SA FAC .ALEX E FOARTE ATASAT SI DE MINE DAR SI DE TATAL LUI.IL IUBESTE FOARTE MULT . IN MINE IN SCHIMB S-A RUPT CEVA . IN ACEST MOMENT NU SIMT DECAT DURERE. MULTA DURERE.CAND IMI VAD BAIETELUL SPUNANDU-NE LA AMANDOI CA SUNTEM IUBITII LUI MI SE RUPE SUFLETUL.ALEX ATUNCI CAND TATAL LUI INTARZIE MAI MULT ACASA SIMTE NEVOIA SA IL SUNE SI SA-L INTREBE DE CE NU VINE MAI REPEDE ACASA . LA FEL NU AR PLECA FARA MINE UNDEVA DOAR CU TATAL LUI.EL STIE CE TREBUIE SA FIE SI MAMI SI TATI. A FOST ODATA INTR-O VIZITA LA SOCRII SI PENTRU CA EU NU AM VRUT SA MA DUC ALEX NU A STAT DECAT 5 MINUTE APOI A INCEPUT SA PLANGA SI SA ZICA CA EL VREA ACASA LA MAMI LUI CA E SINGURA SI PLANGE FARA EL.SUNT ATAT DE DEBUSOLATA .NU STIU CE SA FAC.M-A MINTIT SI NU CRED CA POT IERTA ASTA. CUM AS MAI PUTEA AVEA INCREDERE IN EL? INCA IL IUBESC MULT ( SI EL SUSTINE ACELASI LUCRU DAR STAU SI MA GANDESC DACA NU CUMVA E VORBA DOAR DE FAPTUL CA S-A OBISNUIT SA MA AIBA IN PREJMA), DAR EU UNA CONSIDER CA O CASNICIE TREBIUIE SA SE BAZEZE PE TREI LUCRURI
1 IUBIRE
2 INCREDERE
3 RESPECT RECIPROC
IN PRIMUL RAND ATUNCI CAND A AVUT ACEA AVENTURA (SE PARE CONTRA COST) DANDU-I ACELEI FETE O SUMA CONSIDERABILA DE BANI (CHIPURILE CU TITLU DE IMPRUMUT) NU M-A RESPECTAT CA SOTIE A LUI SI MAI GRAV A PIERDUT SI RESPECTUL MEU.INCREDEREA? CREDETI CA VOI MAI PUTEA AVEA INCREDERE IN EL? STAU SI MA INTREB DACA NU A MAI FACUT-O SI ALTA DATA.PENTRU CA ARE UN SERVICI CARE II DA MULTA LIBERTATE DE MISCARE SI EU NU AM CONSIDERAT NECESAR SA FAC PE DTECTIVUL PENTRU CA AM CREZUT MEREU CA NOI AVEM CEVA SPECIAL. IUBIREA? OARE NUMAI DIN IUBIRE SE POATE IERTA TOTUL? SE MAI POATE CLADI CEVA AVAND LA BAZA O TRADARE? DESI VIATA MEA CU EL A FOST PLACUT. NU NE-A LIPSIT NIMIC ,MATERIAL VORBIND, SOTUL MEU LUCRAND FOARTE MULT PENTRU ASTA. DAR OARE TEAMA DE A NU PUTEA INDEPLINI TOATE DORINTELE COPIILOR MEI AR TREBUI SA MA TINA LANGA EL?? SINCER CRED CA LE-AR ASIGURA SI DE ACUM INAINTE ACELASI COMFORT FINANCIAR COPIILOR. UNII AR SPUNE SA LUPT PT CASNICIA ASTA , MAI ALES CA II PARE RAU. SINCER SUNT DEBUSOLATA SI MA INTREB CARE A FOST VINA MEA. FAPTUL CA AM AVUT PROBLEME MARI CU SARCINA SI NU AM MAI PUTUT AVEA RELTII SEXUALE DE DOUA LUNI DE ZILE? DACA MA IUBESTE ASA MULT CUM SUSTINE AR FI TREBIUT SA REZISTE TENTATIEI, CHIAR DACA FETITA (ARE DOAR 20 DE ANI) I S-A OFERIT PE TAVA.EL ARE 31, EU 30. MOTIVATIA LUI A FOST CA ERA O NOUTATE. SINCER CRED CA I-A PLACUT DIN MOMENT CE A FOST DE DOUA ORI CU EA (PANA ACUM- DESI SPUNE CA TOTUL S-A TERMINAT NU IL MAI CRED)
GATA CRED CA V-AM PLICTISIT DESTUL, DAR NU AM O PRIETENA BUNA CARUIA SA II SPUN CE AM PE SUFLET.(CEA CARE SE INCADRA LA ACEASTA CATEGORIE S-A MUTAT IN FRANTA )
PE CURAND

ANN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Parvutoiu Anca spune:

Dragele mele,

Si eu sunt mai noua in 'domeniu', nu am apucat sa va citesc integral, dar o voi face..

Dupa o relatie de peste 5 ani si un super-bebe de 2 ani impliniti, drumurile mele si ale tatalui copilului meu se despart, el si-a gasit pe altcineva, ma insela demult, de aproape un an, ma fura de bani, imi furase demnitatea, ma jignea gratuit, in fine, asta este. Sper la un mom dat sa'gasim' un barbat adevarat, om si exemplu masculin ptr fiul meu.

CUM FAC SA PUN SI EU POZE ???

Va pup..

Anca si Bebe Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Bine ai venit, Anca! Te asteptam la "clipe dintrairile sufletelor nosatre"

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by Parvutoiu Anca
CUM FAC SA PUN SI EU POZE ???


Anca, bine ai venit!
Ptr poze intra pe unul din site-uri
yahoo.com (unde probabil ai cont, te logezi si dai in stanga pe Photos
webshots.com
rockyou.com
photobucket.com
totsites.com
unde iti creezi cont, incarci poze apoi mergi aici in stanga la profil personal si pui adresa la semnatura. Daca vrei sa nu apara linck-ul lung il poti scrie cu url, te pot ajuta.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pantherutza spune:


Va saluta o alta mamica "singura"relativ,ca doar avem toti ingerasii nostri si eu am ingerasul meu,o fetitza,Roxy,de 6 ani,si foarte bine zicea o mamica "Copiii sunt mainile cu care ne prindem de RAI".Ieri v-am gasit si sunt f incantata de aceasta gaselnita,sunt impresionata de tot ce am citit pana acum,asa realizez ca nu sunt singura.Ma alatur grupului si voi reveni cu siguranta si cu povestea mea,acum ma duc sa pregatesc masa :*:*


Pantherutza

Mergi la inceput