Bebelusi iunie-iulie 2003 (21)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Am vazut si eu pozele de la intalnire. Sa-mi bag unghia in gat ca n-am fost si noi, nu alta!

Noi in we asta suntem in Bucuresti. Spuneti-mi si mie pe unde va plimbati ca in 2 zile am timp sa ma intalnesc cu mai multe dintre voi.

Sa lipseasca David al meu de la asa intrunire!!! Nu-mi revin!

Dar pana la urma n-ati spus cum a fost cu tombola, caci cadoul pentru voi e de mult al lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudya spune:

Dragele mele mamici,
Cu intarzierea care ma caracterizeaza,dar cu un suflet care compenseaza,vreau sa urez si eu La multi,multi ani bebeilor care deja au un anisor!!!Sa va fie sanatosi si sa se bucure de tot ce e mai bun pe lume!!!

Am citit prin ce a trecut saracutza Ruth,chiar de ziua ei si aproape ca mi-au dat lacrimile.Cred ca e cumplit sa vezi cum puiul tau sufera.Ma bucur nespus ca totul e bine acum.

Bibi,Bine ati revenit de la mare.Ce bine ca ati avut timp fain!Io inca sunt in dilema cum am sa-i fac bebelinei de papa daca vrem sa plecam cateva zile cu ea undeva mai departe de casa?Tu cum ai procedat?Eu nu gatesc separat pentru ea.Mananca cu placere din mancarea noastra,numai ca de cand face asta ,gatesc fara sare si alte condimente.Ne punem noi separat dupa aceea.Dar daca plecam...cum sa gatesc?

Cat despre intalneala...sa va fie de bine!Si eu tare mult am mai admirat pozele.Sunt superbe si i-ati prins pe bebei in niste pozitii.....Suuuper!!!Mi-au placut tare mult!!!
Chiar,Alinutza,tu nu ne-ai povestit cum a fost la intalneala voastra.

Despre dormitul si trezitul noaptea,CRIXIA,noi suntem pe aceeasi lungime de unda.Nu-mi aduc aminte sa ma fi trezit odihnita de cand am nascut si asta din motiv de treziri peste noapte.Nu stiu ce as putea sa fac sa nu se mai trezeasca noaptea.Se trezeste si cauta tzatzica.Nu suge lapte...deci nu ii e foame,sta asa cu ea in guritza si adoarme la loc.Mor de ciuda.Cica cea mai buna solutie e sa nu-i mai dau tzatzica si se va dezobisnui sa se mai trezeasca.Eu insa nu stiu daca am nervii si rabdarea necesara ,ca daca nu-i dau tzatzica se trezeste de-a binelea si chiar plange,se ridica-n fundulez si de-aici o intreaga odisee.Ea nu adoarme decat cu tzatzica.Ce sa ma fac?

Si din ciclul "ce mai facem noi"...eu nu stau o secunda cat e ea treaza.Imi da tot timpul de lucru,nu cumva sa stau si sa ma ingras.Azi spalam vasele,iar ea in spatele meu cotrobaia in dulapul de jos.Nimik nou ,insa am uitat ca acolo era un saculet cu sare mare de pe vremea colicilor ,cand i-l puneam ei pe burtica incalzit.Numai ce aud eu...fssss...isi varsa sarea in cap.Apoi a inceput s-o imprastie cu manutzele pe jos.Dau sa matur si se baga in matura si farasul meu.Mai devreme a furat o rosie de pe masa,a facut-o terci,in timp ce vorbeam eu cu tati la tel si nu am observat-o si a inceput sa se balaceasca in ea.Am luat-o,am spalat-o,am schimbat-o de hainutze si mi-am zis "gata".Am uitat insa sa sterg si balta de pe jos si mi-am vazut de alta treaba.In urmatoarele 5 minute Emma mea era tot in balta cu pricina.Asa ca am repetat operatiunea spalat/schmbat.

Nuuu,ca uneori vorbesc singura....mi-e si draga de nu mai pot ,dar cateodata imi si vine sa urlu tare -tare!!!

Carmenutza,eu cred totusi ca e de la dintzisori.E bine insa sa consulti si un medic.

Si ca sa nu ma lungesc cat o zi de post,vreau sa stii,Romana draga,ca si eu sunt cu gandul la tine,sunt alaturi de tine si iti doresc sa ai nastere usoara si un bebe sanatos!!!Abia astept sa ne povestesti a doua experientza.

Mami si Emma gangurica
http://community.webshots.com/user/claudik100
http://community.webshots.com/user/claudik1000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Carmenutza, si eu cred ca tot din cauza dintilor a facut febra. Va spuneam ca pe la 9 luni i-au aparut primii doi dinti, si de atunci ma tine intruna cu zile bune si zile mai putin bune. Ba se maraie zi sau noapte( dam cu Calgel), ba face febra si doar febra( o supraveghez pana scade), ba scaunul moale.... si uite asa asteptam noi ceilalti dinti( de sus). Deja m-am obisnuit, totul pun pe seama dintilor. A, sa nu credeti ca in fiecare zi are cate ceva! Doua-trei zile frumoase, fara nici o problema, doarme si mananca bine, apoi o "surpriza"

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani Flaviu si Catalin (mami Dani-da)! Sa cresteti mari, destepti, frumosi si sa le aduceti numai bucurii parintilor!

Mihaela, asteptam detalii de la mot!

Cu toate ca ma plang ca merg la serviciu si mi se face zilnic dor de Mariuta, cred ca Andra are dreptate. Nu stiu ce s-ar fi intamplat daca as sta tot timpul cu Maria. Asa, stam impreuna seara si la sf. de saptamana si nu prea am timp sa-mi pierd rabdarea cu ea. Vad ca mamicile care stau acasa sunt cele mai solicitate. Ce regret foarte mult, insa, este ca nu am prea mult timp sa ies cu ea la plimbare. A, si bineinteles, ca pierd foarte multe momente unice, dupa care o sa tanjesc toata viata.

Carmenutza ati fost la doctor? Maya a mai facut febra?

Elena, cum se mai simte Oana?

Va pupam,
Cornelia si bb Mariuta


http://community.webshots.com/user/cornelianis
http://community.webshots.com/user/cornelianis2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Hai ca m-am prostit. De dimineata stau pe Net si nu am facut nimic la birou. Dupa ce am scris mesajul de mai sus, mi s-a facut un dor de Mariuta si m-a apucat o nostalgie dupa perioada cand era bb mic si doar dormea, papa si zambea... Mai ca as pleca acasa sa o pupacesc. Dimineata s-a trezit odata cu mine (vad ca si-a facut un obicei din asta) si s-a pus pe un plans, ca am fost "nevoita" sa o iau in brate. Nu mai vroia sa se dezlipeasca de mine. Iubita mica.

Va pup!
Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

La multi ani FLAVIU si CATALIN in primul rand! Mult, mult noroc in viata si sa aveti parte de tot ce e mai bun

LYA bine ca s-a facut bine Ruth. Nu inteleg ce e cu nedicii astia lipsiti de orice responsabilitate, iti vine sa ii bati cand afli cu cata superficialitate isi trateaza pacientii, nu stiu de ce naiba se mai fac medici daca nu stiu sa profeseze. Din pacate in meseria asta e mare mancatorie, imi povestea mai deunazi o prietena medic cum e cu pilele, ca are fosti colegi de facultate care nu invatau nimic, care nici macar nu si-au luat rezidentiatul si alte asemenea, si care pentru ca sunt copii de celebritati din domeniu au super-joburi si sunt super-ridicati in slavi. Neglijenta este inadmisibila in profesia de medic, si din pacate exact aici parca apare cel mai mult...

CARMENUTZA fata mea nu a facut febra la dinti, dar i-a curs nasul din belsug, si era ingrozitor de maraita, in special la prima masea. Probabil ar fi bine totusi sa vorbesti si cu un medic, vezi ce-a patit Lya...

ROMANA iti tinem pumnii. E bine ca s-a impacat Cristi cu mama ta, macar o sa ii fie mai usor cat stai tu in spital la nastere. Si s-a mai racorit si afara, pentru tine e mult mai comod asa.

BIBI ma bucur ca v-ati distrat la mare. Abia asteptam si noi sa facem cunostinta cu valurile.

Subscriu la ce spun ANDRA si CORNELIA cu mersul la serviciu. Desi imi e foarte dor de Stefania, daca as sta acasa m-as sui pe pereti si probabil as fi mai nervoasa si s-ar revarsa starea mea de spirit si asupra ei. Eu incerc sa imi fac cat mai mult timp pentru ea cand vin acasa, chiar daca il las pe sotz nemancat si lucrurile vraiste in casa ca sa stau cu ea

MAGDA esti mama eroina. Nu stiu cum reusesti fara sotz daca vine zilnic asa tarziu. Saracul, cred ca si el e frant de oboseala.

CLAUDYA dragute poantele cu sareaa si farasul .

MIHAELA chiar ca e precoce Flaviu cu reparatiile. O sa aveti un sorijin in casa

Noi facem bine, dormim bine in continuare, misunam de-a busilea prin toata casa si in rest nimic nou. Cred ca din pacate nu va merge pana sa implineasca un an, ca mai sunt 10 zile si nu da nici un semn...

Va pupam si sfarsit de saptamana placut.
Dana si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani Ionel (mami Marika Stefan)!

Romana, iti tinem pumnii sa nu nasti week-end-ul asta, fara medic. Ne auzim luni? Ai grija de tine!

Va doresc un sfarsit de saptamana frumos!

Cornelia si bb Mariuta

http://community.webshots.com/user/cornelianis
http://community.webshots.com/user/cornelianis2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

Carmenutza - ce mai face Maya, se simte mai bine?

Pojogam - la multi ani, sa-ti traiasca si sa creasca mare, frumos, destept si bogat si tot ce mai va doriti ptr el!

avem si noi poze noi, din week-end-ul trecut: http://www.geocities.com/luca_obejdeanu/aunspea.htm

pup u,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

In primul rand LA MULTI ANI CATALIN SI FLAVIU! Sa ne cresteti mari si sanatosi si sa va bucurati mereu parintii !.
Carmenutza: ce face Maya? Sper sa fie mai bine.
Kehleyr: nu sunt o mama eroina, dar Alex ma are doar pe mine deocamdata.Sunt curioasa ce o sa facem cand o sa incep serviciul. Mai e mult pana atunci si poate vom gasi o solutie.
Din cauza ca am stat asa de mult cu el, cred ca am devenit cam posesiva si nu mai am incredere in nimeni cand e vorba de junior. Poate doar in mama si cred ca ea o sa fie solutia salvatoare. O mai am si pe soacra mea , dar e batrana (74 ani) si nu am nici o baza in ea pt ca am observat ca are cam multe scapari si nici nu sta in Buc.
Cornelia: cred ca e greu sa stai asa multe ore fara bb. Eu o sa plang probabil ore in sir in primele zile fara Alex.

Magda si bb Alex puisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Buna,

Am terminat in sfarsit sesiunea... astazi am avut ultimul examen!
Luni plecam la munte 2 zile iar de pe 3 iulie pana pe 14 avem bilete la mare... abia astept.. primul concediu in trei.Sper sa avem vreme frumoasa!

Carmen, fata mea nu a facut febra la nici un dintisor, dar sapatamana trecuta au fost vreo 4 zile in care nu vroia sa manance aproape nimic iar duminica a mai iesit un dintisor ... cred ca asta a fost cauza. acum mananca din nou bine.
Am cantarit-o ieri si la aproape 11 luni are 9,400kg.
Nu vrea sa mai stea in carut si nici in scaunelul de masa ...se ridica in picioare. I-am luat ham dar l-am luat degeaba ca nu ii place cu el... incepe sa se enerveze si sa planga... in schimb tinuta de manute ar merge non stop.

Bibi, i-au trecut bubitele lui David? ca Simonei am vazut ca i-au aparut din nou de vreo saptamana... tot asa daca dau cu Elidel pana dimineata dispar. Cum v-ati descurcat cu mancarea la mare?

Romana, iti doresc nastere usoara.. o sa fie putin greu la inceput dar in acelasi timp si foarte frumos!

LA MULTI ANI pentru Flaviu si Catalin .. sa fiti sanatosi , norocosi si sa le aduceti parintilor numai bucurii!


gianina si bebe Simona Andreea

Mergi la inceput