Bebelusi de ian-feb 2004 (18)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Acum 5 minute am inchis telefonul dupa ce am vorbit cu Ramona (aramona) cam o jumatate de ora.
Va saluta pe toate si va transmite toate cele bune.
Maysa e bine, grasunica (are 7 kg), cumintica foc si dragalasa.
Poate reusim sa o punem de-o intalnire in Parcul Moghioros week-end-ul viitor (pe 19 iunie). Ce ziceti de idee?

Rares doarme si noi mai stam pe la tv, ca porumbeii.
Maine facem 3 ani e la casatorie!!! O sa sarbatorim cum se cuvine: il ducem pe Rares la nasica iar noi avem program in oras - restaurant si film (mergem la "Troia").




Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)
http://community.webshots.com/user/ad_risnov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

LA MULTI ANI fericiti , Adriana!!!! pentru cei 3 ani de casatorie!!
Sa fiti fericiti si sa va iubiti pana la adanci batraneti!!!!!


Monica si bebe Albert
( 19.ian.2004)
http://community.webshots.com/user/monica1816

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Si noi abia acum o jumatate de ora am venit de afara unde Matei a dormit super bine. Sper sa mai doarma si la noapte !!

Adriana sa fiti fericiti pana la adanci batraneti si sa va bucurati unul de altul si amandoi de copii !!!

Eu fug ca tb sa ii fag baie lui Matei dar mai intai sa il scot pe Andrei din baia lui unde se joaca cu toate cele - sper sa nu imi fi aruncat iarasi gelurile de baie pe motiv ca miros frumos !!

Noapte buna,

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Venim si noi la intilnire. Poate o conving si pe Lia ca implineste Alex 5 luni. Si poate vine si Anda141 si luam un tort mare si ii sarbatorim.
Noi am iesit azi afara si ne-a prins ploaia, mergeam cu carutul intr-o mina si cu Mircea si umbrela in alta mina, ca noi cam asa ne plimbam, jumate in carucior si jumate in brate. Si era rindul jumatatii in brate .
Tocmai am facut brinzica calcica (pardon). Sa vad miine cum ii place.

Pupici.

Diana si Mircea (2.01.2004)

http://community.webshots.com/user/dianab13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Hei hei hei...
La Multi ani cui trebuie si casa de piatra si copii reusiti Adrianei si lui Cosmin .Curand urmam si noi..cu cei 4 ani de casnicie.
Astazi am umblat teleleu tanase pe-o zapuseala de numa, dar ce conteaza?Cand nu mai puteam intram in magazine
la Bubu era bine, nu zicea nici pas, nani nani...eu am cascat ochii si-am usurat buzunaruldeh, daca ma mananca palmele.Nimic important n-am luat.M-am dus apoi la fosta mea colega de liceu Cristina(ea e aici de 6 ani aproape) si am iesit apoi la un restaurant si-am papat un peste...de-mi venea sa mai cer o portie...miam ce bun a fost...Si am venit acasa si am stat ca putoarea ca n-am mai avut chef sa fac nimic.Cu fundul in pat, am vazut filme si simultan ma jucam cu Bubu.Bine ca nu trebuia sa citescdar maine ce m-asteapta...dar cred ca si maine ma dau lovita ca ma duc la Baby expo..si mai bine ma pastrez pentru joi cand e si Vio acasa.
Si cam asa...a facut Vio niste cartofi prajiti(tot noi, sac!) cu käsekrainer(carnati cu cascaval inauntru) si fug la papa..si-am si un castronel cu salata de sfecla rosie!!!miammmmmm...va pup ca mi-e foameeeeeeee

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'

http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html
Iubi si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Din Jurnalul lui Daria:
Noi astazi am avut o vizita scurta la oftalmolog pentru ca mi-au intrat in ochisor 2 gene si nu vroiau sa iasa singure, asa ca am refuzat sa mananc si sa dorm si atata am protestat in camera incat am plecat toti trei plus portbebeul la tanti doctor. Evident ca pe drum am adormit sub cipilica de baseball a lui tati, dar la cabinet m-am trezit si am luptat din rasputeri sa mai ramana genele in ochi – doar erau ale mele, nu-i asa ? Dar am scapat intr-un tarziu (dupa vreo 10 minute de lupte crancene cu tati, cu mami, cu tanti dr si cu inca o tanti care incerca sa ne bage o lumina in ochi si a si reusit pana la urma), asa incat genele cu pricina nu au mai putut sa se joace cu noi de-a ascunselea si au fost scoase.
Evident ca pana acasa ne-a plouat un pic asa ca am adormit in ploaie sa nu imi intre apa in ochisori, nu de alta. Iar acasa – papa si nani, taica !!!!
Ce bucurie pe parinti !
buli – ce simplu ar fi daca ar scapa de constipatie doar cu suc de portocale. Noi am inceput cu suculetul de cateva saptamani bune, ba chiar am adaugat si cel de morcovi si de mere si tot nu are efect. Poate doar daca il bea tati si Daria o sa faca pe ea de ras ca nu o sa-i ajunga lui tati doar 80 ml !!!
Roxana_G – bine ati venit in „clubul celor care chiuie la rasaritul soarelui” ! Se pare ca in clubul acesta este inghesuiala mare, asa, pe placul parintilor !!!
ad_risnov – si noi dam ceai Babycalm intre mese atunci cand mareie, dar nu il accepta decat atunci cand ii este cu adevarat sete. In rest scuipa biberonul si face niste figuri… de genul: „vreti sa va luptati cu mine… da’ ce v-am facut ???”.
Multumim ca ne-ai citat cu „trompetzitul”. Poate ajungem in folclorul popular precum Basescu cu „iarna nu-i…”
Diana_b – ti-am trimis un mesaj privat cu completarile la lista. Sper ca am gasit cam tot ce mai era in lista veche.
Adina Iulia – referitor la campania electorala, m-ai prins. Dar nu este cea pentru anul acesta pentru ca localele s-au dus, iar la generale noi nu o sa mergem – prea ne-au scarbit cei din parlament (cu „p” mic, ca si cheful lor de munca !!!), ci pentru cele de peste patru ani.
Noi vrem sa facem campanie deja de acum pentru 2008 !!! Si sa mai zica „stimabilii” care comenteaza la TV ca romanii nu au simt civic !!!
In plus, am profitat sa ne mandrim un pic cu Timisoara – un pic de mandrie locala am auzit ca face bine la ten !!!
ane2 – iti tinem pumnii sa te faci bine !

Am fugit sa fac .
tuturor,
DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004)

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by ad_risnov
Rares doarme si noi mai stam pe la tv, ca porumbeii.
Maine facem 3 ani e la casatorie!!! O sa sarbatorim cum se cuvine: il ducem pe Rares la nasica iar noi avem program in oras - restaurant si film (mergem la "Troia").



Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)
http://community.webshots.com/user/ad_risnov


!!!

DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004)

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaEma spune:

LA MULTI ANI Adriana!!!! si sa fiti mereu la fel de tineri si indragostiti
Fetelori bb vostri se uita la TV, a mea nu prea are rabdare, am fost ieri la magazin sa luam DVD cu desene animate pentru bb mai mici de un an si erau asa de scumpe si am renuntat foarte repede, am zis mai bine asteptam pana duminica cand o sa merg la o prietena care deja le-a cumparat si le fac copy. Sunt tare dragute cu muzica.
DARAEL bine ca s-a terminat cu bine, nu am stiut ca pot sa intre la bb genele in ochisori o sa ma uit si eu mai atenta de acum la ochisori, ca tare mult ii place sa se frece si sa isi bage degetele in ei

Dana si Jessica Sara(15 feb.2004)

http://community.webshots.com/user/ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Pe mine inca nu m-a "trompetzit" Matei insa asa s-a agitat la el in patutz ca m-am trezit...iar el a adormit la loc .

A adormit tare greu pe la 00.15 dupa ce Andrei i-a tzinut suzeta si l-a si leganat cu scaunelul (il tot balansa poate-poate ). Pana la urma l-am pus la tzitzi si .

Pe la 5.30 cred ca o sa papam si dupa aceea mai vedem.

Adriana - daca este vremea faina eu vin in Moghiorospe 19 - sper sa ii placa lui Matei ca la o vreme cum puneam piciorul in parc facea ochii mari si se punea pe un de numa-numa. O sa ii spun ca ne intalnim cu "gashca" .

Pupam si sa dea Dumnezeu sa vin VVVAAARRRRAAAAA

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Noi acum am terminat de papa - inceput pe la 6.10 .

Inainte sa ma duc la vroiam sa va intreb unde pot gasi bluzite mai subtiri cu maneca lunga insa cu GLUGA? Mie imi sunt f utile dupa baitza ca nu stam cu caciulitza pe cap !!!

Eu am tot cautat si NIMIC .

Multumesc,

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

Mergi la inceput