Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (27)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellie spune:

Fetelor ce-o fi oare asta,saracutul puiut are tot in jurul guritei pete si bubite rosii...o fi de la bale oare?ca tot sta cu pumnisorul in gurita si e tot plin de saliva.......sau o fi o alergie de la mancarica de la borcanas?...


Allya,draga nu sunt eu chiar asa de bine aratoasa,da,sunt mitititca....dupa cum zicea Elena la telefon...24 ani in 2 luni.
Crede-ma ca n-am purtat niciodata mini,acum sotul mi-a cumparat fustita si de cald ce-mi era o purtam,ca de altfel la celulita mea...nu sunt modesta...ma vad in oglinda.
Oricum...merci pt cuvinte placute..
Haide ma ca toate aratam bine,ce mai ...sotii nostri tre sa fie cei mai fericiti de pe fata pamantului ca le-am facut asa copii simpatici si mai si aratam bine,nu?

Ally,Simion si Samuel Claudiu 9 ianuarie20004
http://community.webshots.com/user/samuelclaudiu2004
http://community.webshots.com/user/ssacerchez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellie spune:

Mey,da ce ma fac eu cam mai creste baietelul si incepe sa se tarasca pe "podele"?
Ca eu am catel s-apoi....nu stiu,nu stiu cum va fi......cred ca o sa ne mutam

Ally,Simion si Samuel Claudiu 9 ianuarie20004
http://community.webshots.com/user/samuelclaudiu2004
http://community.webshots.com/user/ssacerchez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

ZEEVA asa-i, noi nu avem mocheta din aia pufoasa ci aspra, ce sa facem am ales apartamentul nu si mocheta.... sunt si mochete f faine, asta a mea e buclata nu ca un covor. A! si ca sa o mentii super curata pt bebe ia-ti un deep cleaner care spala mocheta in profunzime cu apa si detergent, e tare bun! si nu-ti descriu ce mizerii scoate....

ELENA draga tu esti tare faina! daca avem si noi drum prin Miami ne primesti si pe noi?

VEN draga nu stiu ce sa zic dar io m-am saturat de maselele astea de minte...am vrut sa mi le scot in Romania si nu au vrut si imi tot cresc dela 16 ani.... asa incetu cu incetu, nu-ti mai zic ca sunt si plombate si cand cresc apasa plomba pe nerv....offff, aicea costa exagerat de mult sa mi le scot... imi pare tare rau de Markus saracutul! muuulta sanatate! e tot mai frumusel si mai scumpic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleur spune:

Buna fetele,

Multumesc mult de urari si complimente,mi-a crescut inima...oricum toti bebelusii nostrii sunt grozavi.Da' nu va "suparati" ca Rose si Luca sunt prieteni ca sunt cam de-o varsta,mai sunt atatea fetite frumoase de petit!
Noi ne chinuim sa mergem de-a busilea,mai mult inapoi decat inainte,e mai usor.Mai facem si flotari in varful degetelor de la picioare,cand avem chef vorbim la greu,fara intrerupere :mamamama,tatatata,papapa...etc.Incepem sa bem singurica din biberon (mai ajutata de mami un pic),ne ridicam intr-o rana...
Ellie,chiar ca arati misto...si tu Ven ce vointa ai avut la slabit! Eu ba tin Montignac ba dau iama in frigider,uneori parca imi lipseste vointa mai ales ca barbate-miu mi-a zis ca ma iubeste oricum,grasa sau slaba nu conteazaAm slabit si eu 7kg dar mai am vreo 10 ca sa ajung ca inainte.Lasa Allya ca ne-o veni si noua randul!
Lena, sa pui poze noi cu printesica,cred ca este superba.
Ellie, si eu am caine,collie care lasa par ca nebunu' dar eu i-am luat lui Rose un covor pe care sa se joce iar catelul n-are voie in perimetrul ei.Apropo Ileana, mai stii ceva de Jimmy?Sper ca e pe maini bune.
Fetelor doar Ileana si Julia vin la intalnire? Nu se mai anunta nimeni? Ileana,eu ti-am trimis zilele trecute un PM cu nr meu de tel din Bucuresti dar am impresia ca nu l-ai primit.O sa-l mai trimit o data si il astept si eu pe-al tau.Julia, cu tine cum luam legatura?

Va urez o seara placuta,
Fleur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Buna, dragi mamici
La Multi Ani pentru cei doi puiuti nascuti pe 9.
Bai pozele sunt mortale. Dar, mai fetelor, scoateti pozele in care voi aratati bine. Nu de alta, dar mor de invidie. Vreun secret ceva de aratati asa bine? Eu ma chinui cu vreo 3-4 kg sa le dau jos, dar nu-i chip. Stau pe mine fixate fooooooarte bine.
Rose, fetita ta e superba. Pe masura ce creste se va face tot mai frumoasa.
Ven, Markus e un dulce. Sa fiu sincera nu prea-mi dau seama cu cine seamana. Oricum concluzia mea e ca toti bebelusii pe care i-am vazut seamana cu tatii. Nu e corect. Pai ce, noi am fost decat purtatoare???
Cand mi-a venit soacra-mea aici acum 6 luni, nu mai contenea spunandu-mi: Luca are asta de la bunicu', asta de la unchiu, asta de la taica-sau, dar de la maica-sa NIMIC. Da-o moasa-sa de treaba.
Ellie, ma innebunesti cu fizicul tau. Auzi, si-ti mai arati si burta si pantaloni mulati. Mamica model. By the way, unde e burta?
Soacra-mea ma complimenta la vreo doua luni dupa ce am nascut ca am burta de parca as fi in luna a V-a. Rautacioasa. Ah, si mi-a zis ca nu o sa scap de kg acumulate, si anume 18.
Vikinga, esti superba in poza de graviduta si miresica.
Elena, puiutul tau seamana cu taticul. Sac-sac-sac! E un dulce si un frumusel. Ti-am zis, seamana cu taticul. Sunt diplomata, nu-i asa?
In rest, pe la noi nimic deosebit.
Eu tocmai am tras o cearta cu al meu sot aseara ca doar nu ne vazusem de o sapt. si care pleca a doua zi din nou, eh, am avut si noi o noapte impreuna, si mi s-a cam taiat cheful de orice. Sa fiu sincera asa m-am obisnuit sa fiu singura numai eu cu copilul, ca atunci cand vine el acasa sunt mai obosita ca oricand. Doar am motive, nu???
As fi vrut sa-mi prelungesc sederea in Ro, eu si copilul, pentru inca vreo 2 sapt, iar al meu sot zice nu. Asa ca ne-am certat oleaca. Egoist, asta scrie pe el.
Eu mi-am deranjat spatele ca m-a gasit economia de bani si m-am apucat sa car la oale de apa sa-mi spal masina, asa ca acum trag ponoasele.
Ref. la copil si catel, pot sa spun ca ai mei se inteleg bine. Luca il trage pe Cezar de urechi, de piele, ala scheauna, dar oricum eu stau cu ochii pe caine. Doar e animal si nu stii cum reactioneaza. Dar puse cap la cap, se inteleg bine. Asta e tinta cea mai buna a lui Luca. Asa merge si el de-a busilea. Cand vede cainele e in culmea fericirii.
Sanatate la toti puiutii,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

Fleur ti-am trimis un pm cu nr de tel,tu cind o sa vii?,ca noi in iulie vrem sa plecam la gl,poate cind vii organizam o intilnire si cu alte mamici de pe forum.

pt Stefy,Alexandra,Alvarica,Markus si Patrick,sa cresteti mari,sanatosi si frumosi!


Julia23
http://community.webshots.com/user/julia062003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Fleur, si eu vin, dar cand? Noi intre 9 si 20 iulie plecam in vacanta.Ca uite Lena a fost si statea la doi pasi de mine.
M-am tot uitat si eu la pozele voastre, parca nici nu-mi vine sa cred cat de mult au crescut si s-au schimbat piticii.
Elena si eu cand ma uitam la pozele lui Alvaro ma gandeam ca seamana atat de bine cu tati de parca tu nici n-ai fi fost acolo.Da' cred ca are ceva si de la tine, e aproape tot timpul hlizit si eu asa mi te inchipui, o tipa care vorbeste si rade tot timpul.Ellie ne poate confirma.
Vilma sa stii ca-ti sade mai bine blonda.
Ven, da' unde vreti sa plecati de zici ca aveti drum de 3 zile?
La noi nu prea sunt schimbari.Doar ca din muci am dat in nas infundat. Si dintii aia nu mai ies odata si e tot timpul plin de bale.In plus nici David n-are nici cea mai mica intentie sa zica mama si tata, orice alte silabe dar nu astea.Se plimba prin toata casa in premergator, trage de tot ce apuca, isi umple gura cu mancare si pe urma pulverizeaza in jur, o trage pe Tina de urechi sau de blana iar ea incearca sa prinda momentul sa-i traga o limba macar pe manuta.De tarat iarasi nu pare sa aibe de gand se ridica in patru labe si-apoi isi da drumul pe burta, vrea numai in picioare.

http://community.webshots.com/user/lilianacsaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza spune:

Buna fetelor ,

Mai iesim si noi la raport dup-un car de ani ...vorba vine ...am fost in focuri cu botezul sa pregatesc ...si cu 2 copii, 2 ciini si una bucata sot nu e asa usor ...mai ales cind nu e nimeni sa te ajute ...ce norocoase sinteti voi fetelor ca aveti parintii sau alte rude care sa va ajute si sa mai stea cu copilul, pentru mine e cumplit singura ...

Deci bebe Sean are acum 5 luni jumatate ...sugem inca cu drag si spor , dimineatza papam o cescutza de cereale si una de piure de fructe , ieri a mincat 10 capsuni maricele piure , azi 2 nectarine mari piure dimineatza pe linga cereale ; la prinz dupa tzitzica papam piure de legume sau ciorbitza cu borsuletz...azi n-a mincat pentru ca a dormit de la 12 la 5 ...ieri a mincat conopida cu brinzica ...noaptea dormim de la 9-10 la 6 , baiat bun minca-l-ar mama.

In rest dintzisori nu avem si nici nu se intrevad , mama sau tata nu spunem ...sintem inca la stadiul de gingurit ...mi-aduc aminte cu nostalgie ca bryan la 5 luni spunea deja tata si dupa vreo 2 saptamini mama ...Bryan a si mers foarte repede , la 10 luni ergea iar la un an deja urca scarile voiniceste ...asta micu la cit de puturoshel e cred ca la 10 luni abia o sa se ridice in fund :-)

Gata ca a inceput sa chiraie comoara si daca il las urla de zici ca vin turcii

Avem pozutze de la botez si de dupa :
http://community.webshots.com/user/onutza_mamicutza
Fetelor care va uitati la poze , eu din bruneta m-am facut blonda singurica ...dati-va si voi o parere va rog cum imi sta ca al meu sotz zice ca el ma place oricum si ca nu isi da seama cum imi sta mai bine.

Oare pot sa ii dau un pic de smintina acum? Ma gindeam sa ii fac o mamaligutza mai moale cu unt, brinzica si smintina.

Ouale de la cite luni se dau ? Eu lui Bryan i-am dat de la 6 luni outz moale cu piinica ...smintina nu mai imi aduc aminte ...stiu ca si lui bryan i-am dat capsuni de la 5 luni ca si lui Sean si nu am avut probleme ...o sa incerc miine si cu mamaligutza ...voi ce ma sfatuitzi?

Offfff parca-l bate cineva asha urla ...va pupicesc si ma duc la datorie :-)



Onuta,Bryan Alexandru(26feb. 2001) si Sean Raphael (29 dec. 2003)
http://community.webshots.com/user/onutza_mamicutza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Onutza, iti sta bine blonda, chiar ti-a iesit foarte bine culoarea, singurul inconvenient va fi ca o sa ai de lucru sa-ti vopsesti mereu radacina.
Ou, am inceput sa-i dau de la 6 luni dar numai galbenus si fiert foarte bine, eu stiu ca ouale sunt periculoase, din cauza de salmonela, poate ma corecteaza fetele.
Smantana si unt, stiu ca de la 8 luni dar iarasi depinde de fiecare, poate puiul tau sa nu aiba probleme.
La fel si capsunile si toate fructele cu seminte, in principiu nu se dau pana la 1 an pt. ca sunt potential alergene.Julia insa i-a dat capsuni bebelusei ei si zicea ca n-a avut nici o problema.

http://community.webshots.com/user/lilianacsaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:


Ati dat ceai de menta la bb?
Maia are scaunele cam moi de vreo saptamana. I-am facut mucilagiu de orez dar nu s-a remediat. Am incercat cu ceai de menta da' tot nimic. O fi de la dinti, ca tot speram sa apara? Hei mamicile cu dintosi cum e treaba, e vreo legatura intre kk mai moale si aparitia dintilor? Eu nu stiu din experienta cu Miruna ca ei i-au iesit dintii fara probleme.
somn usor si...buna dimineata,
Z.

Mergi la inceput