Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (27)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Alina, io ma chinui de 2 luni sa-l invatz sa zica mama si tata, si el rade de se prapadeste. :))

Elena, noi suntem campionii la dinti, ai uitat? La 6 luni aveam 8. Si acum ne ies maselele.

Vikinga, bafta mama la concurs, abia astept pozele.

Julia, bine ca mi-ai zis de CAtia, ca-mi faceam griji.

pentru Rose, sa cresti mare si fumoasa! Si pentru mami de la noi!

Azi mergem la control, va zic mai tarziu cum sta treaba. Cu burtica e ok, v-am zis ca e constipat, face kk sub forma de guguloaie mici si tari. Si vad ca revine si pofta lui de mancare. Si sa ne laudam: AM DORMIT TOATA NOAPTEA!!!! Am intrat eu la el in dormitor pe la 12 noaptea, m-a simtit si i-am dat putin ceai, dar daca nu intram, sigur nu se maraia nici atunci. Ma rog, eu am tusit pana la 12 noaptea, cu toate pastilele de tuse pe care le iau de 3 zile. Dar macar s-a odihnit baiatul. Si am vazut si eu ca stie sa mai doarma si fara sa ne chinuie.

Fugim la dr acum. Pa

Ileana si Luca (2 octombrie 2003)
http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Fetelor,

multumesc mult...si mie mi-a fost dor de voi, dar cum ai mei au ramas fara computador ca l-a "shmanglit" frate miu, la internetul de cartier ma duc eu dar nu prea...m-am uitat pe pozele voastre, Doamne ce au mai crescut astia micii, nu-mi vine sa cred!!!

Si a mea are doi dintzosi in fatza jos, ascutiti ca un fierastrau, cu care evident m-a si muscat...dar eu am luat-o de la san cand am vazut ca face asta, si s-a invatzat, stie ca daca ma musca nu mai "pupa" tzatzica.

Fleur superbe poze, pacat ca nu pot eu sa le savurez pe indelete, dar curand cand ajung acasica...si pun poze si cu zana sa vedetzi cat a crescut...Rose e o dulceatza, mey cred ca o sa-i distruga pe baietzii nostri olandezi !

Vikingutza, ce se mai aude cu dansurile acelea ucigatoare ...foarte dragutz ca ai pus si tu poze sa vedem familia de-a fir a par si pe "cavalerul" tau...ma gandeam ce-or sa zica astia mici cand or ajunge mari: mamele alea ale noastre, draga, stateau pe net sa vorbeasca numai despre noi, ce sa faci? si toate astea spuse cu o voce afectata !!!

Allya, lasa ca nu ai ce regreta, decat familia si parintzii atat, ca-n rest, na...tot cum stii! Mister al tau e un smecheras, Doamne-Doamne! Fetelor voua nu vi se pare ca astia mici ai nostri arata nu-s cum sa zic mai inteligenti un pic ca noi la aceiasi varsta, nu-s parca au ei ceva asa in privire...zic si eu, sper sa nu o considerati ca o jignire... sau m-am imbolnavit eu tardiv de boala cu cioara!!!

Adameasco, Luca este un scumpel, sper sa scapi cat mai repede de toate problemele...si cand ajung la "gladiatorul" meu de calculator de-acasa recuperez.

Freya este o smecherutza, sta numai in pozitia in genunchi, zambeste la toata lumea si in continuare este o mica terorista, nu adoarme decat cu tzatzi, are jucariile ei preferate, nu bea apa decat din canitza nu vrea deloc biberon, si de mancat mananca doar cu lingurita...eu fiindca zana e alergica nu o sa-i introduc proteina animala decat dupa un an, deci momentan suntem vegeteriane, legume, fructe (fara semintze), lapte doar de la mine, fara formula, orez, cereale deci si atat!

Va pup si sper sa mai poposesc pe la net, Lena si (bibe) Freya (7 luni si 8 zile)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:


La multi ani tuturor bebicilor si sanatate!

Ileana - multam de sfaturi; eu am rezervare ca sa vin in tara pe 9 august; mi-am schimbat rezervarea initiala pentru ca pe 29 iulie ma mut in casa noua si am extrem de multe treburi de facut.

santate si numai bine,
Z si fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Fetelor, eu n-am mai putut sa tin pasul cu voi. Am citit asa pe sarite ce-ati scris, si uite ca ne mandrim si noi cu doi dintisori iesiti deodata, si care inca dor. Sper sa nu ne trezim si cu cei de sus, ca prea il dor gingiile. Nu mai mananca asa ca inainte, azi noapte s-a trezit plangand, si nu mai pune degetelele in gurita.

Am citit articolele despre decalotare. Am vazut de la cunostiintele mele cu baieti ca a inceput sa se practice pe scara larga operatia de fimoza, parintii convinsi ca e necesara. Aici dupa ce s-au nascut baietii mei, intr-adevar m-au intrebat la spital daca vreau sa le faca circumcizie, si bineinteles ca raspunsul a fost negativ. In general se practica pe scara larga circumcizia in America. Nu-s convinsa ca nu e o moda, ei o pun pe seama igienei.

Vikinga, cand ai timp asteptam pompitele. Cred ca a facut aia ochi mari, ca la maica-mea cand s-a dus sa cumpere 5 cutii de Faringosept.

Mama s-a intors in Romania ieri, am dus-o la aeroport, cred ca i-o fii ajuns si ei 8 luni departe de taica-meu. Sase luni in mod sigur o am pe matusa-mea, pe urma daca mai vrea sa stea ii prelungesc. Daca nu o iau de la capat cu cautarile.

Mai ce mari v-au crescut copilasii! Sa va traiasca si sa fie sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellie spune:

In primul rand La multi ani ,tuturor bebelusilor si sa va pazeasca Dumnezeu..

Noi acum suntem plin de forte,de impresii si totodata regret pt ca s-a sfarsit vacanta noastra atat de repede ...de parca nici n-a fost.
Dupa cum v-a zis si Elena, mai sus ,am organizat o intalnire in Miami ,unde am avut ocazia sa ne cunoastem catusi de putin si sa va spun sincer am ramas foarte placut impresionata de aceasta familie.
Micutul Alvarica e un golanel in plinul sens al cuvantului,,hai pozele sunt poze,dar in realitate,ce sa zic?....sa-l pazeasca Dumnezeu ca tare scump mai e .

Samic al meu s-a simtit minunat la ocean ,manca la fiecare ora cate 6 oz,apoi dormea dus vreo 4 ore si se trezea flamand si tot asa.A fost foarte cuminte chiar m-a pus pe ganduri ...
Cred ca o sa ne mutam mai aproape de ocean.A facut baiatul plaja si baita ,..s-a odihnit asa cum scrie cartea.

Pentru noi a fost mai putina distractia ca,na ma rog cu copilul de 4 luni jumate sa te si distrezi...De fapt facem maine 5 luni

Da,Elena si eu iti duc dorul ..ma da -ti umbla gura ma!!!!Da-mi place ca esti tare de gasca...poate...sper eu sa ne mutam in zona aia s-apoi avem ce sta la taclale.

Am pus poze noi pe albumul nou de pe webshots,cele de la Florida si Miami,sunt frumoase.

Acum tre sa plec ca e un dezastru in casa si tre sa despachetez.
Va pupacim...noi

Ally & Samuel (9 ian 04)
http://community.webshots.com/user/ssacerchezhttp://community.webshots.com/user/samuelclaudiu2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Bonsoir!
Mai, eu nu mai scap de belele cu calc. asta!!! Iar a fost virusat!!

Noi suntem bine. Am papat si azi banana + putin suc de porto + 2 lingurite cereale. Tot inainte!!!
Ne-am plimbat de nu-mi mai simt picioarele, am cautat un tarc pentru Markus. Vrem sa mergem in we la ai mei, de vineri pana duminica, si sa aiba fecioru unde dormi. Mi-e groaza de "escapada" asta, fiind prima, mai ales ca acum ne chinuie si dintii, cu urlete groaznice seara (calmabile doar cu Nurofen) si treziri de 3-4 ori / noapte. Ma tem sa nu il afecteze schimbarea de mediu, locul nou de dormit, zgomotele (ai mei stau la bloc) - el e obisnuit sa doarma in liniste deplina.....deh!!
Ma rog, om vedea noi cum facem.............

Vikinga, mersi mult! Eu vb. pe joi - vineri cu socrela sa vad daca le-a primit. Mai, trebe sa-ti dam nenumarate cand ne intalnim, ca esti asa draguta cu noi.....Chiar, pe cand o vizita la Romanika???

DanaP, mersi de sfaturi, Fleur, de asemenea. Cred ca voi adopta varianta Fleur . Pentru ca mi-e frica sa nu respinga si fructele daca incep sa-l "stresez" deja cu legume.......astept sa pape 1 masa completa de fructe (+ceva), si pe urma....
Mai Fleur, e MINUNATA fata ta!!! Si tot mai frumoasa se face!!! Il invidiem pe Luca, ca e mai mare si ia gagicile frumoase.. Ah, pe nasuc are alunita??

Lena, m-am distrat de "socurile" pe care le-ai avut tu in Romania......asta este!! Si printesa ta e superba, mai vrem poze recente !!!!

Ileana, ma bucur tare ca Luca e bine. Bine c-a trecut. Sa vezi in curand termina cu maselele si tot, si cine va mai fii ca tine, compatimindu-ne pe noi de nopti nedormite...

Ca tot vorbeam de asta, uite ca l-am culcat acum 1/2 de ora, cu maaaaaari chinuri, si s-a trezit in niste urlete groaznice, zici ca-l taie.........uffffffff, greu e cu dintii.......

Fug la el!

Venera si Markus (10 decembrie 2003)
http://community.webshots.com/user/rothgross

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellie spune:

Fetelor ,au aparut pozele pe albumul 2 ,la intalnirea cu Elena in Miami...puteti sa ne vedeti.

Ally,Simion si Samuel Claudiu 9 ianuarie20004
http://community.webshots.com/user/samuelclaudiu2004
http://community.webshots.com/user/ssacerchez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellie spune:

sorry...albumul 1

Ally,Simion si Samuel Claudiu 9 ianuarie20004
http://community.webshots.com/user/samuelclaudiu2004
http://community.webshots.com/user/ssacerchez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

ROSE e superba fetita ta! are si niste ochi minunati si o fetisoara si gurita finute, e delicata! mai noi nici nu mai petim ca oricum pe bietul Alex nu-l vrea nici o fetita, toate au ales deja...

Alex e tot ros la genunchi ca mocheta e cam aspra si desi i-am pus pantalonasi de la umblatul in 4 labe in casa e tot ranit saracul. Si mie mi se pare ca e cam slab totusi... La vorbit sta bine, mi se adreseaza cu mama (nu mai zice mamamamama ci doar cuvantul), adica imi zice numai mie asa, la taicas-o ii zice dada, cand face kk zice pu (de la pup), cand ii suparat zice me-ul ala la lui, si in rest scoate tot felul de combinatii de sunete ce numai el le intelege... dinti...imi iese mie maseaua de minte din nou... la Alex nik....mai saracii ce rau ii doare si ii chinuie! ma dau eu cu Orajel si ii rod jucariile la Alex....

LILIANA, io ziceam ca la fiu-mi-o ii e functionala, ca la barbatu-mi-o ii sigur...LOL

LAURA mama voi ce mai faceti?

ELLIE, ELENA super barbateii vostrii!, ma refer la bebelusi, nu dati! LOL, la cei mari no comment!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Laura de ce adica au facut operatie din cauza fimozei, ca n-am inteles, pt ca nu au facut decalotarea sau cum? Eu nu-s hotarita ce sa fac, astept pina vb cu dr, dar ar fi bine sa mai aud pareri. Pachetelul l-au facut tot fetele de la receptie, miine dimineata e lasat de portier la posta, o sa fie par avoin normal, sper ca in max 1-2 zile paraseste Germania.Lena ai votat? Cind te intorci in Olanda?Ven pai cum mama tot cu bere sa ma cinstiti, pai da nu-i p'aici destula.No, no, cind ajung acasa de ne-om intilni va spun ce vreau: mici si sarmale ardelenesti, ca io mi-s moldoveanca, is bune si ale noastre dar am auzit de alea ardelensti cu afumatura cu alea alea ca cica ar fi mortale. Sau daca nu ne vedem curind, poate stiu una dintre voi o reteta de sarmale din alea ardelensti sa-i fac si lui alberto ca e lesinat dupa ele, si le stie numai pe alea in foi de vita!Bun ca ma luai iar cu altele, Ven, felicitari pt progresele la papat! sa nu-l fortezi sau sa incerci prea multe, greseala asta am facut-o eu cu fitzosul meu si s-a suparat pe toate! Ca doar el papa ceva ceva de pe la 5 luni, dar am fortat un pic nota si mi s-a suparat de tot de am ajuns iar in punctul de la inceput. Vad ca si al meu a papat azi bine, Doamne ajuta sa-l tina!Ven te mai intrebasem dar nu mi-ai raspuns, cam ce se vedea la putzulica de a zis dr ca are inceput de fimoza?Ellie, Elena, frumoase poze!!! Frumosi baieti, frumoase mamici si (am voie) aratosi tatici! Ma bucur pt voi ca v-ati intilnit!Eu inca nu am un drum prea curind in Romania, cam in toamna cred ca ajung.Va pup si sa aveti o noapte linistitaVikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109

Mergi la inceput