Copilasii din 2002

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

quote:
Originally posted by lavi02

ruxi, unde mergeti la inot? De cate ori pe saptamana?
Cu lasatul fara pampersi... experimentez eu: o las pana uda 2-3 pantalonasi si dupa aia ii pun pampers. Cica daca ii lasi uzi, nu le place si incep sa te anunte cand vor sa faca. Silvia daca e uda se dezbraca si vine cu hainele la mine si cu reclamatia:"Uda!".

Lavi & Silvia



Lavi, noi mergem doar sambata ( nu avem noi cand sa mergem si in cursul saptamanii ), la Clubul Floreasca, cel al lui Segarceanu. Detalii mai multe am dat la subiectul urmator : http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=25207
Acolo am scris si care ar mai fi optiunile din Bucuresti.


Nadina, si Clara mea zice muni si munu, la buni si bunu, e asa haioasa.

Si eu am citit aproape toate povestile si asa ce m-au emotionat...


Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

quote:
Originally posted by Luizax

La povestea nasterii la noi, daca dau click pe ea imi apare alta poveste..huh.
Linkul corect e: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=456


Luizax - karkotash shef!



Luizax, povestile sunt luate de la "Nasterea pe glob". Mai usor de identificat, mamicile cu din 2002. Este corect si link-ul de la "Povestea nasterii", dar daca doresti, Gabbriela ti-l schimba cu cel de la "Destine".

Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Incep acest mesaj cu o declaratie:SINT FERICITA!!!!!!
In ultimul timp ne luptam si noi sa facem la olita si nu avem succes,desi acum sint absolut sigura ca stiu EXACT la ce foloseste.De cite ori fac kk se duc in alta camera sa nu-i vad si cind ma duc dupa ei,incep CINTECUL"nu kk,nu popo,nu olita"...intre timp au facut in scutec!!!!
Azi,dupa baie,stateau in scaunelele lor si se uitau la o emisiune muzicala(SUPER IDOL),si dintr-o data,pentru prima oara,Yannis se ridica si vine la mine si incepe sa strige KK,MAMA OLITA!!!!!!!!!!
Va imaginati surpriza mea,ca nici nu-mi gaseam picioarele sa ma duc pina in baie sa aduc olita!
KK nu a facut pina la urma,doar pipi,dar era tare fericit si eu si mai si!!!!
Alexandros de gelozie s-a pus si el cu haine le pe olita si il incuraja pe Yannis sa duca treaba la bun sfirsit!




Theodora, Alexandros, Yannis POZELE NOASTRE: web3

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela-Z spune:

Felicitari pentru idee! Vrem si noi pe lista. Octavian s-a nascut pe 20 iulie 2002, chiar de Sf. Ilie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Ortansa – mai ashteptam povehti cu bb tau
micorint – ashteptam poveshti de la ziua lui Alex
Luizax – am schimbat povestea nashteri a lui Alex. Acuma randu tau este s ane poveshteshti mai multe despre el.
Corina – Ashteptam poveshti cu Anna.
ruxi – Cum este la innot, eu am bzin in curte si l-am bagato data, dar in colac special ca mi frica altfel, nu ishi baga capu in apa? Cat timp o lashi in apa pe fata?
nadina – Bravo mandarinei tale, va fi harnicutza foc, dar biata pisica, mai are timp de mancare si de somn ?
livia72 – Sa itzi traiacs apuiu, fac edestule la lunile lui, al meu nici nu vrea s amance singur, bea din canitza (speciala cu cioc), nu vrea sa renuntze la laptele din sticla (cu biberon), suseta o iubeshte inca, la joaca aleara mult, iubeshte topogan, mingi si butoane cu multe sunete (mami nu le prea iubeshte ca o doare capu :D)
Lavi02 – Sa ne anuntzi daca da rezultate faza cu lasatul ud, ca atunci trec si eu la ea, poate ca asha o sa faca si al meu la tron singur.
sirod – Serios acuma si barbatzi sunt adeptzii poveshtilor nosatre si ale pupilor noshtri. Promit sa le citecs ei eu dupa ce termin treaba, cateva din ele am citit deja... fff frumoase, dupa ce le citesc pe toat erevin cu un mesaj si comentari la fiecare. Mai zine zi noua ce Oti, ea ce mai face nou?
Anina_n – azi nu avem poveshti cu Cristinutza?
Theodora – bravo lui Yannis, ai baiat mare acuma. Poat eincurand o s aceara si Alexandros... ce bine de tine, o sa scapi de pampers. Felicitari!!
Ela-Z - bine ai venit printer noi, ashteptam mai multe poveshti cu bb tau.
Poveshti cu bb meu diseara la mine, acuma am ceva treaba...
O zi buna si multa sanatate la toata lumea si la totzi bb
Gabbriela & Julian


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

Theodora, felicitari, iata un moment istoric! Sunt mortali piticii tai!
Cristi n-are nici o treaba cu olita deocamdata, nici macar nu incerc s-o promovez. S-a straduit mama nu demult, dar n-a reusit nimic. Mai asteptam.
N-am mai scris de mult timp pe aici...
Cristi se tine tot de catarat, normal, dar nu numai. Vrea sa manance singur cu lingurita si exerseaza de zor. Cel mai bine reuseste sa pape singur iaurtel. Oricum, tine tingurita invers, cu gavanul in jos.
Mai nou, face mofturi la mancare!!! Pare interesat numai de dulciuri: biscuiti, cereale, iaurt cu fructe, fructe (preferatele sunt pepenele galben si perele), kinder country (cu cereale) si altele la fel. Dezinteres total fata de carnita si legume fierte. Cu greu reusesc sa-i dau masa de pranz. Voi cum ati rezolvat asta? Ca presupun ca n-o fi singurul mofturos. Nici nu mai stiu ce sa-i fac de papa. Adora maslinele negre, cele verzi nu-i plac, le scuipa.
Vorbeste mult, cu intonatie, pe limba lui. Mi-a aratat in carticica lui favorita ursul si florile. Stie sa arate ochii, nasul, gura, limba, parul (se trage de el) si, cand are chef, mana sau piciorul. Apropos, ii plac foarte mult degetele de la picioarele altora.
Cand vede flori adulmeca si zice “mmmmm” – asta l-a invatat buni!
Stie sa deschida calculatorul, mai intai hardul, apoi se urca pe scaun si deschide monitorul, dupa care manipuleaza mousse-ul.
La capitolul nazdravanii mari, a daramat televizorul, bine ca nu a patit nimic si a cazut cu masca de la calorifer. In ambele situatii eram pe aproape, dar degeaba.
Hai ca m-am lungit destul. O sa mai revin cu noutati si sa vedem ce mai fac puiutii vostri. Trebuie sa citesc si eu povestile alea. Si sa fiu mai activa.



Claudia si Cristi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

trisha> LA MULTI ANI Ioanei!
Te asteptam sa ne povestesti cum ati petrecut la 2 anisori!

~~Adela &Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

LA MULTI ANI, IOANA!
Trisha sa va traiasca scumpetea si sa va bucurati de ea.

Vine Oti cu ta-su din parc:
-Mamiiii, mamiiii!Pac maieeee!(=in parcul mare)
-Si ce ai facut in parc, mami?
-Maie(=animale), nena baca apa(=nenea cu barca pe apa), beie: buna mmmmm(bere buna)...
-Ai baut bere?
-DA
Ma uit turabata la ta-su - 'tu nu esti zdravana, doar nu crezi bazdraganelile lu' fie-ta!, zice el.
-Oti tati a baut bere?
- Nu, Oti beie, tati cafa(=cafea)!
Iar arunc o privire cu o sprinceana ridicata spre 'acuzat':
-Hai ma pui, fii serioasa, inca nu m-am senilizat...ce naiba, te stiam femeie serioasa!...
Ieri am intrebat-o ce a facut in parculetz cu tanti Nuti si-mi spune:
-pac maaieeee!
-ai fost in parcu mare?azi?
-da Nutzi...
-cu tanti Nutzi?azi in parc?
-DAAAAAAA...si s-a pus pe tzipat ca are dreptate.De unde, doar stiam sigur ca n-a fost...
Ai vostri fabuleaza?Ca bag seama Oti a inceput sa bata cimpii, nu gluma!
Si chef n-am mai facut, numai o intilnire cu baloane care se spargeau de cum le umflam(intre noi fie vorba, am facut niste plamini!), balonase de sapun(nu stiu cum le zice) si m-am jucat cu gramada aia de 5-6 copii pina am capiat...imi place la nebunie sa-i provoc, uneori 'bag si jordeaua'...sint extraordinari cind cauta argumente(astia de 5-6 ani)si 'ciupiceii' de virsta lui Oti se agita si ei chiuind pe linga 'aia mari'!
Pupici ca m-am lungit destul.Si un we plin va doresc!


DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Va fi realizat un forum nou pentru bebelushi. Pana atunci aceste subiecte vor fi gazduite la "Poznashi". Multumim pentru intelegere.

Florin (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Da, e mai bine la "Poznasi" decat la "Parintii intreaba"!
So. Asteptam noul forum... Dar nu suntem chiar bebelusi:D Am mai crescut si noi.

~~Adela &Julia

Mergi la inceput