Bebelusi de Martie - Aprilie 2004 (4)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanacaz spune:

Nu pot acum sa scriu prea mult ca plange puiul ca ii e foame, dar va pot spune ca avem un domeniu:

reclamaxxxx

Deocamdata atat. O sa revin.


Roxana & Andrei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irismetal spune:

Buna fetelor,
Roxanacaz, am citit intr-un mesaj anterior al tau ca bebe-lul tau se uita la televizor.
Nu te supara ca-ti zic dar sa stii ca nu este deloc indicat sa-l lasi sa se uite deoarece este prea mic, abia dupa varsta de 2 ani putem sa-i lasam sa se uite la televizor.
Mie mi-a atras atentia cumnata mea care este medic pediatru la spitalul Grigore Alexandrescu si oricum stiam dintr-o revista ca nu este indicat. Explicatia era ca: Bebelusi percep greu imaginile luminoase care se deruleaza prea repede pentru ei si acest lucru le afecteaza dezvoltarea creierului.

La revedere!
Irina si BB Stefan Catalin de 12 saptamani (astazi).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

MALUBA,duminica fac gratar cu surioara ta!!Nu stiam ca ai o sora atit de aproape de mine..o sa fie amuzant,facem poze,sa vezi si tu!!

Elena si pisicutza Amelie
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Elena si eu vreau la gratar cu voi

Mai fetelor (Elena, Roxana si Corina) ce bine am dormit azi noapte...stiti de ce??? ca am mai stat cu voi de vorba ca mie mi-a fost un dor de voi de nu va pot explica

Sa le spunem fetelor ca am hotarat ca pozele sa le trimitem Roxanei si apoi mai vedem ce vom face...intai sa le aranjam si apoi sa ne gandim cum sa facem...am spus ca cel mai bine ar fi sa punem cate o poza de la nastere(care are) si cate un din fieecare luna....asta deocamdata si atunci cum cresc sa punem inca o poza pentru luna in curs si sa ne scriem si nick-urile ca e mai usor de descoperit care a cui ii...ce ziceti facem asa???

Roxi cum stati cu colicii ca ieri ai fugit ca au venit colicile la voi in vizita>..e mai bine Andi acum???Pupa-l din partea noastra...manaca-l-ar Clau pe el!!!

Sa vedeti ce fete faine au Elena si Corina!!!!


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

AAAAAAAAAA!!!!!!!!!
Mickyyy super fain spus...si eu am ceva de genu dar nu mai stiu cine l-a scris...am primit-o de la profa de romana cand am terminat generala...am pastrat-o undeva dar nu stiu exact unde ii, daca gasesc foaia promit sa o scriu si eu...


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

ANA

Stau prost cu memoria azi...


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Fetelor salutare

Imi pare rau ca v-am parasit asa, dar stiti cum e cand la voi e 12 noaptea la noi e 5 asa ca noi suntem active, nu dormim apoi vine si tati de la servici si mancam si noi , ca galusca papa toata ziulica

Eu o sa plec la pediatru imediat, am imbracat galusca si am zis scriu un pic pane se face timpul

Roxana foarte fain ai prelucrat poza, ieri in graba sa va pun camera am uitat sa te felicit

mai fetelor dar bb vostri nu dorm la 12 noaptea?

ca noi la 9.30 suntem in pat, pe la fara un sfet, cel tarziu 10 adormin, si mai repede de 3 nu facem ochisori...

Mickky fain. Mai vrem. Mie imi place mult Paler, am citit cam tot ce a aparut de el cand eram in romania,,,,la 'Viata pe un peron'

na, tre sa plec nu inainte de a va da un link si daca aveti conexiune buna baga-tzi un ochii, e tare haios

http://www.themanwiththesmallestpenis.com/menu.php


a si sondaj, aveam mai multe intrebari dar le-am uitat:

1. cati pampersi folositi pe zi?
2. cate mese mananca acum BB si cat sta la san?
3. la cate ore papa Bb?
si o alta intrebare:
fetelor realizati tot timpul ca avetzi un Bb pt care sunteti responsabila? cand va treziti buimace de somn stiti de ce va treziti? va treziti ca-l auziti pe bb, sariti ca arsa din pat sau mai cocaiti inca 5, 10 min pana va lamuriti cum sta treaba?Raspund si eu in prima pauza dupa ce vin de la doftore

o zi buna in continuare

Corina si Stephanie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanacaz spune:

Clau, aseara la o juma de ora dupa aia cam am reusit sa-l adorm, dar mai intai a trebuit sa-i mai dau sa pape, contrar tuturor obiceiurilor...Cred ca si-a cam dereglat programelul, ca am tot avut musafiri si l-au agitat. Sper sa reintram in norma, cu baita pe la 10, papa si apoi pe la 11, 11 si jum la somn pana la 4.

Irina, multumesc mult de sfat, cred si eu ca nu o fi indicat sa stea sa se uite la TV, nici cand mai creste nu-i bine sa se uite prea mult, dar nu il pun eu in mod deosebit sa se uite; e pur si simplu atras de miscare, culoare si sunet si intoarce instinctiv capul.

Ca sa imi trimiteti pozici puteti folosi adresele:
roxanacaz@prestariservicii.ro
sau
mamaluiandrei@prestariservicii.ro

Legat de sondaj:
1.Folosesc in mod normal cam 5 pampersi, cu varatii, ca uneori mi se pare prea plin si il mai schimb o data in plus sau alta data nu face nimic intre 2 mese si nu il schimb.
2.Al meu papa cam de 6 ori, dar se intampla sa mai fie rar si de 7 ori, ca aseara de exemplu. Mananca aprox cate 10 min la fiewcare san, uneori mai putin ca adoarme si nu mai pot sa-l trezesc, alteori cu 10-15 minute mai mult, nu stiu de ce.
3.Papa cam la 3 ore, rar la 2, iar noaptea o data la 6 ore, apoi la 4 sau chiar 5 ore, evident, cu exceptiile de rigoare cand se trezeste ceva mai repede.

De realizat ca am un Bebe...realizez, mai ales cand urla; nu ma trezesc niciodata buimaca, pt ca asa am fost de cand ma stiu. La cel mai mic zgomot, in picioare, cu ochii in gura, dar destul de constienta, uneori cu o lene extraordinara. Daca e un somn de dupa amiaza si e tati acasa il mai trimit pe el la schimbat de pampers pana ma mai intind. In sa de multe ori raman ca in transa la gandul ca intr-adevar sunt mamica si am un pui pt care sunt responsabila pe viata si totul s-a schimbat si sunt fericita dar simt si asa, o frica, daca nu o sa ma descurc, daca nu o sa fac ce trebuie...

Hai ca ma duc sa fac o ciorba, ca mi-e pofta si o mamaliguta cu branza si cu ou si cu carnacior....Si ieri am facut gem de capsuni...Asa bunut a iesit!!Vedeti cum ma laud?!


Roxana & Andrei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanacaz spune:

Mai, nu mi-ati spus, va place ce nume am ales pt site-ul nostru? M-am grabit sa-l fac si nu v-am cerut parerea si imi cer scuze...Daca vreti si aveti alte sugestii, facem altul!

reclamaxxxx


Roxana & Andrei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Roxana e super numele ales...bravo tie!!!Sa stiti ca si eu patesc la fel cu Raul...nici eu nu vreau sa-l las sa se uite la televizor dar efectiv nu pot pentru ca e atras de culori,
de imagini, habar n-am exact de ce...

Corina sa-ti raspund si eu la intrebari...
Noi foflosim acum cam 5 pampersi pe zi...numai trebuie sa-l schimb asa de des ca si la inceput...Are aproximativ 5-6 mese...si mananca cam tot la 3-4 ore....

Chestia cu somnul...de trezit ma trezesc la cel mai mic scancet al lui, dar problema mea e alta, de fapt a fost o problema pentru ca intr-un fel i-am gasit rezolvarea...Poate ma considerati inconstienta, poate aveti dreptate dar efectiv nu m-am putut controla...intr-o noapte, m-am trzit sa-i dau la raul sa pape si efectiv nu-mi puteam tine ochii deschisi si am adormit dandu-i de mancare si am scapat sticla din mana...instantaneu m-am trezit si asa de tare m-am speriat, ca puteam (Doamne fereste) sa-l scap chiar pe Raul... de atunci prefer sa-l las sa planga 2 min , dar fug la baie si atata ma spal pe fata cu apa super rece pana ma trezesc complet...Poate ca mi-a lipsit treaba asta ca sa-mi dau seama ca Raul e responsabilitatea mea si ca trebuie sa am grija de el ca de ochii mei din cap...


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput