Bebelusi de iunie iulie 2003 (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Fetele mele dargi,

Ne-am intors si noi aseara din concediu. A fost super, super. Am stat si eu cu iubitii mei 14 zile si m-au rasfatat, n-am ce zice. Vreemea a fost buna, am facut si ceva plaja si am si colindat.
La drum Tudor s-a comportat foarte bine. Am facut 11 ore la dus si 10 ore cand ne-am intors (cu trei orpiri de caete 10-15 minute).
Detalii si poze va dau io zilele astea.

Si eu viu sigur la intalnire asa ca lista arata asa:
1. Andra
2. Bibi
3. Magda
4. Carmenutza
5. Bobi
6. Nicol
7. Crisa

De ce suntem asa putine?

Am fost la un magazin de copii, in Salonic, cat Carefourul de mare. Nu stiam la ce sa ma mai uit. Super fain si lucruri mai ieftine ca la noi. Abia am putut sa plec de acolo. L-as fi cumparat pe tot .

Pupa Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Bine ai revenit Crisa.
Si ce bine ca ai revenit! Ca asa aveam nevoie de o mana forte.
Ia da tu adunarea poate asa ne lamurim si noi unde, cate, cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Tot eu sunt. Ma scuzati ca revin si insist.
Dar elena ltd nu vine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

E timpul cam scurt, asa ca sa ne hotaram, care, cum, cand si incotro. Ma repet: mie mi-ar conveni ca intalnirea sa fie pe 5 iunie, ca sa pot sta si eu mai lejera. Veniti toate cu sotii, nu?
Sa ne gandim ce sa luam bebelusilor, unde are loc intalnirea......
Eu zic ca si daca suntem putine o sa fie frumos, cu toate ca as fi vrut sa fim chiar mai multe ca in Herastrau.

A facut si Alex astazi 10 luni. Am baiat mare! Ce a trecut timpul.....
Am sa postez inca o data listutza cu bb-ii pt ca iar ne-ati omis pe noi:
1 iunie Alex si mami Marina (mar_gia)
13 iunie Vlad si mami Martta
13 iunie Denisa si mami Calina
14 iunie Ruth si mami Lya
14 iunie Alex Victor si mami Marox
18 iunie Flaviu si mami Pojogam
22 iunie Marius Cristian si mami Romana
24 iunie Tudor Andi si mami Bobi
25 iunie Luca si mami Andra
25 iunie Rares si mami Mirunaa
27 iunie Maria si mami Adi
27 iunie Stefania si mami Kehleyr
02 iulie Maria si mami Cornelia
04 iulie Mihai si mami Kara
05 iulie Matei si mami Madishor
06 iulie Cindy si mami Catan
07 iulie Maya Alexia si mami Carmenutza
08 iulie David si mami Bibi
08 iulie Tudor Stefan si mami Crisotexa
08 iulie Teodora si mami Nicol74
09 iulie Iris si mami Azibel
10 iulie Alexandra si mami Amik
14 iulie Sara si mami CorinaElena
18 iulie Taisia Eliana si mami Gio
18 iulie David si mami Salina
21 iulie Alexandra Maria si mami Alinuta
21 iulie Mihai si mami Elena ltd
24 iulie Simona Andreea si mami Gianina
25 iulie Emma Maria si mami Claudya
27 iulie Paula si mami Maria_m_m
28 iulie Tiberiu si mami Bychi
28 iulie Maria Ianina si mami Madic
30 iulie Irina si mami Aditzu
31 iulie Alexandru Eduard si mami Magda

Va pup si astept vesti pentru intalnire.

Magda si bb Alex puisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Multumim mult ca va uitati si in albumele noastre.Eu sunt innebunita dupa poze si cred ca fi-mea are peste o mie..tare greu sa aleg si sa pun pe net.Oricum, eu sunt mare amatoare, asa ca daca aveti adrese si puneti poze noi, anuntati-ne si pe noi!
Am fost la dr si cica are viroza digestiva..in fine, acum pare ok, si doarme de vreo 3 ore, asa, ca sa recupereze concertul de aseara...
Bibi,noi cu leaganul am procedat asa: am dat 2 gauri cu bormasina deasupra tocului usii si l-am agatat..pt copil merge si sa gaurim peretii! Taisia e super incantata de el, dar aveti grija pt doritori: paziti bine teroristii ca se ridica din el!!!!!. Despre talonet: Jianu a aparut la TV si a spus ca nu trebuie ghetute cu talonet pt ca se poate deforma piciorul ca se formeaza bolta in alta parte samd. In Mami scrie ca musai cu talonet. Habar n-am cum e pana la urma...Asa ca fi-mea are si cu si fara, ca sa stiu o treaba. Una peste alta, cred ca nu e prea grav sa nu aiba.
Eu deja am inceput sa gatesc pt tot familionul, si anume: supa de galuste, ciorba de vacuta, pilaf, musaca etc.Cand fac supe (ciorba) pun in ea si legume pt piureul Taisiei, si pastrez in frigider si portia pentru ziua urmatoare. Asa ca la 2 zile gatesc, asta cand nu mi-e lene si atentez la borcanase pt ea. Ii place supa crema de legume cu crutoane, si i-am pus in ea si parmezan ras (de la Napolact) pe care de altfel il pun in fiecrae supa. Am atentatsi la fagaras din comert(de la Doina) si la grisine, si avem in plan cascavalul si telemeaua(de vaca, bineinteles).Taitei folosim in supita la greu, am incercat si branza topita cu paine...Cam atat..aaa...si a fost tare haioasa fi-mea cand i-am luat in parc vata de zahar, am si pozat-o cu vata in gura..nu prea stia ea ce se intamplaAvea un fatau!!!
Alinuta, si pe noi ne escaladeaza Taisia. E asa haioasa!Pozele mi-au placut tare mult..ce au mai crescut fetele noastre....Si felicitari pt dintisor! Si Taisiei i-au crescut pe sestache ultimii trei dinti intr-o saptamana...
Romana stai linistita cu pozele, ai grija de burtica!
Nicol, cat despre mersul in picioare, ce sa mai zic, idem Taisia
Brrrr, naspa fazele cu hotii!!!!
Andra, sa stii ca si eu o imbrac pe Taisia destul de subtire, am renuntat de mult la caciulita afara si folosim doar chestii de soare: palariuta...Cat despre sterilizat, eu inca ii mai sterilizez biberoanele, dar nu si restul (ca am sterilizat totul pana acum o luna)dar asta din motive de copil sensibilos...In schimb, a gustat tot ce a putut, inlusiv papucii nostrii, mocheta, garduletele din parc...ca daca as sta sa o feresc de toate, as ajunge la spit.9.
Dana, si noi stam super bine la capitolul dinti, deci conform teoriei, fi-mea o sa fie o baba stirba - primul dinte la 5 luni si putin...
Magda, imi pare rau pt mama ta..bine ca nu a patit ceva mai rau.
Haha! Cornelia, si Taisia zice ta-ta toata ziua si mama cand lasa buza si e suparata. Sa stapaniti sanatosi masina...ce as mai vrea si eu una noua, dar sa rugineasca in fata blocului sau s-o zgarie binevoitorii...mai bine nu. Daca aveam garaj, se punea altfel problema..
Despre ciuperci, o prietena ii da deja copilului, de 10 luni.Sunt si borcanase de la Bebelac de la 8 luni cu ciuperci, doar ca au mai multa celuloza si se dau la bblusi fara probleme digestive.
Claudya, v-am vazut pozele si mi-au placut tare de tot, costumele de baie sunt mortale, si basmaluta de la Mami..
Crisa, bine ati revenit! M-ar interesa si pe mine mai multe detalii despre Grecia, daca se poate.
Va pupam,
Gio si Taisia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Fetelor,

Io zic sa facem intalneala in Bucuresti ca-i mai usor pentru toata lumea si poate se mai razgandesc fetele si in ultima clipa. Cu gratarul, repet, mie mi se pare mai greu, ca in loc sa stam sa vorbim si sa ne admiram galustile tre' sa punem mese. Dar daca voi vreti, nu ma opun .
Nu am nimic impotriva daca ne intalnim pe data de 5, sa-i fie mai usor si Magdei (apropo, sa-ti traiasca puiul). Doamne, incep sa faca puii nostri 1 an. Ce ziceti cum trece timpul????
Io din pacate nu sunt masinoasa asa ca nu prea am cum sa ma bag sa iau eu cadouri pentru pui. Cine se ofera ? Ramane sa luam jucarii la fel pentru toti bebeii si in jur de 500.000 lei?
Propun sa ne intalnim tot in parcul Tineretului ca e mare si sunt si terase unde sa mai stam. Eu vin si cu sotul ca sa pot sa mai stau de vorba cu voi ca altfel...
Ca ora, sa fie 17-18? E mai greu de stabilit din cauza somnicului. Tudor nu are ore fixe de dormit peste zi. Depinde cum doarme si noaptea (in general foarte prost si asta de la dintisori ca tare greu ii mai ies).
Oricum trebuie sa ne hotaram repede ca nu prea mai e timp, mai ales pentru cadouri.

Si chiar asa, ia sa iau io la cearta niste fete care nu-s pe lista de prezenta si-s din Bucuresti: Kehleyr, Amik, Gio, Elena-ltd, Madic si cred ca mai sunt dar nu-mi vin acu in minte. Nu se poate sa nu veniti!!!! Tare mi-ar place sa ne vedem toate mai ales cand ii sarbatorim pe puiutii nostri de 1 an.

Pupa Crisa si revin maine cu poze si detalii din vacanta (ma gandesc la ceva sfaturi pentru concediile voastre care abia de acu' incep)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

bibi,ce sa zic?ador breaza,este loculunde mi-am petrecut muuulte vacante si weekenduri...dar eu am examene si sambata si duminica...

daca intalnirea se face pana la urma in bucuresti poate venim si noi,in functie de ce treaba are razvan in weekend.

alexandra mea este foarte cuminte de vreo doua zile.oare ce o fi cu ea?danseaza cum aude un crampei de muzica,isi pune sosetele in picioare si caciulita pe cap- ma rog,incearca!- mananca binisor de ceva vreme,doarme 1h30 dimineata,pana in pranz si inca 1h30 dupa amiaza!mi se pare ca a crescut foarte mult.intelege ce ii spun.este incapatanata si cam rasfatata...

i-am cautat in tot bucurestiul trotineta de-aia cu maner si nu a fost chip sa ii gasim una buna.toate sunt facute pe acelasi stil si dureaza maxim doua luni.ne uitam cu jind si eu si razvan la masinutele de la chicco.aveau un singur model pt fetite,un soi de motocicleta pe 3 roti...cu motor...roz...faina rau!costa 7mil si ceva....aveau jeep-uri...cu doua locuri- 25mil...o nebunie!imi venea sa plang ca nu-s mai mica sa incap intr-unul!

mai fetelor,bani sa avem ca de cumparat avem ce!mai putin trotinete cu maner...



Alexandra mare si Alexandra mica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol74 spune:

Crisa bine ai revenit. Ma bucur ca v-ati distrat si ca sunteti bine ! De abia astept sa ne intalnim !

Bibi draga sa stii ca si Teo se trezea dimineata devreme dar am schimbat strategia, acum adoarme seara mai tarziu, 10, 11 si se trezeste pe la 7, 8 uneori chiar mai tarziu. Si mai doarme ziua doar de doua ori maxim trei ore in total. Sa-i spui nanei sa nu-l culce non stop ziua.

Andra eu zic sa te duci linistita la Breaza mai sunt ocazii sa ne intalnim. Oricum Teo a pus ochii pe David , am glumit.

Nu vreau sa va sperii dar m-am uitat pe euronews si era prognoza
de ploaie sambata, sa speram ca nu va fi asa ...

nicol





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adi spune:

Buna fetelor,

Venim si noi la intalnire negresit. Noi ne-am apucat sa facem niste amenajai prin casa. Prima data ne-am gandit sa amenajam baia, apoi am zis ca daca facem "balamuc" sa ne pounem si centrala (la Maria au fost 19 grade asta iarna) si ca sa punem centrala in balcon trebuie sa il inchidem.... Asa ca suntem la faza cu inchisul balconului, nenea care lucreaza a zis f senin ca el pleaca la tratament si ne lasa balta, astia cu Radet-ul ne-o trag in freza cu noile conditii de debransare.... asa ca de abia asteptam intalnirea sa "scap" de moloz.

Va pup si LA MULTI ANI Alexandru Eduard si Alex maine.
Multumim ptr urari.

Paziti-va de hoti si bine ca a scapat mama ta cu bine Magda.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol74 spune:

Tineretului, Herastrau unde sa fie ??

Ne primiti singurele, tati nu cred ca poate veni, buni merge la spectacol ...

Si daca ploua gasim noi un adapost ...

Am gasit leagan, la Carrfour, e asa de fericita, nu o mai pot scoate din el !

pupici,
nicol

Mergi la inceput