Bebelusi de iunie iulie 2003 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

De sambata dupa amiaza, Maria a schimbat "ta-ta" cu "ma-ma" si sunt tare fericita. Chiar am avut impresia ca mi se adreseaza, pt. ca spune ma-ma, se uita la mine si rade.

Si pt. ca mi-a adus aminte Carmenutza, de rasul in hohote. O lasa mama in pat si pe Gino (pisoiul) jos si se duce in hol sa aduca masa de calcat. Cand intra in camera, Gino in pat, Maria radea in hohote si il smotocea. Peste jumatate de ora, observa pe manuta Mariei o zgarietura. Se pare ca pisoiul nu e asa de bland pe cum credeam. Pe maria oricum nu a deranjat-o. De fericire, ca pune mana pe el, nici nu a observat ca a zgariat-o.

Multumim pt. urarile pt. masina. Da, Dana, am luat-o direct de la Porsche Leasing si a fost cea mai buna solutie (stiti voi raportul calitate-pret). Acum, cred ca trebuie sa ajungem pe la biserica, pt. ca vineri iar am lovit masina. Era doar sotul meu in masina si a intrat in el o fata care nu s-a asigurat. Nu e rau, dar trebuie indreptata si vopsita . Ar cam fi cazule sa se fi terminat ghinioanele.

Bibi, nu am auzit nimic de ciuperci, dar parca as mai astepta. In schimb, i-am dat si eu capsuni. Iam-iam, ce i-au placut. Daca nu a facut nici o reactie, presupun ca nu e alergica.

Felicitari tuturor bbilor care fac primii pasi!!!

Noi am luat leagan (fara suport) si ma rog de tati de doua saptamani sa se ocupe de el. Am luat si piscinuta in forma de pestisor cu tobogan. Deocamdata am pus-o sa se joace in ea, fara apa.

Va pupam!
Cornelia si bb Mariutza

http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Deci:

1. Andra
2. Bibi
3. Magda
4. Carmenutza
5. Bobi
6. Nicol

altcineva??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

quote:
Deci:

1. Andra
2. Bibi
3. Magda
4. Carmenutza
5. Bobi
6. Nicol

altcineva??



Am ras in hohote.
Iarta-ma dar parca simt putintica tensiune.
Si acum rad, nu ma pot controla.

Si noi facem 3-4 pasi singurei, dar nu mai mult ca ne e frica.
Cantam la triola si la muzicutza. Hei, doar sufla in ele, o data baiatu`, o data tati sau mami.
In we am fost la Breaza si la Predeal. A fost ziua de nastere a nasului lui David si am petrecut cu totii la Cioplea.
Davidutz a fost tare cuminte mai ales ca i-am plasat strategic niste coji de paine in manutze.

Nicol, chiar ma gandeam la tine si la mama ta.

Cornelia in we 12-13 iunie suntem la Mamaia.
Aveam nr. tau de telefon pe undeva dar mai bine da-mi un PM.

Cand trebuie sa se intoarca Crisa in Bucuresti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Buuuna mamici!!!
Ce rau imi pare ca va scriem asa de rar...
Maine este 1 iunie, si nu puteam rata insa ocazia sa va spunem, asa in avans, [b]LA MULTI ANI!!!!! pt toti bebelusii de iunie -iulie![/
In acelasi timp, LA MULTI ANI si pt sarbatoritii care fac 1 anisor in curand: Alex (mami Marina), Andrei, Alex(mami Malina), Ruxandra si Diana. Sa fiti fericiti, sanatosi, si sa aduceti numai bucurii mamicilor voastre! Nu-mi vine sa cred ca gasca noastra incepe sa faca un anisor!
Eu nu am timp sa va citesc,asa ca postez mesajul si revin diseara.
Acum, sa va intreb si pe voi: ati mai patit asa: bb sa aiba febra 38 o zi intreaga si apoi nimic? Taisia mi-a facut dumunica figura asta: s-a trezit pe la 4 dimineata cu strigate si febra, si a tinut-o toata ziua cu 38, 37.5...In rest s-a jucat, a mancat ca de obicei, ne-a tinut seara un concert gen "nu vreau sa dorm decat langa voi"...Acum nu mai are febra, insa vreau sa merg cu ea la dr sa o vada.Ca in rest are f putin mucisori, nu tuseste..habar n-am ..Cel mai frica mi-e de otita, dar am apasat-o pe la urechiuse si nimic..
Dintii nu-i ies, ca de-abia i-au iesit 3 intr-o sapt, ca acum are bb 8 dintisori.Mai vedem.
In rest, noi ne pregatim pt concediu, intai parintii si apoi cu bb la Baile Herculane.De-abia astept, cu toate ca stau cu inima stransa ca o sa stea la mama 9 zile.
Despre intalnire, cu parere de rau cred ca nu vom veni, pt ca facem repetitii cu Taisia la bunici.Sper sa va distrati si sa va ganditi si la noi!
Vapupacim,
si revenim diseara,
Gio si Taisia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clara Maria spune:

Buna,

Scuze ca postez in cadrul acestui subiect, dar am si eu nevoie de experienta voastra.
Deci, ar trebui sa nasc pe 20 iunie, insa cred ca in dimineata aceasta am inceput sa pierd din dopul gelatinos. Nu stiu daca spun aberatii, dar am avut o scurgere chiar gelatinoasa insa nu foarte mult.
Este posibil, voi ce stiti? Daca da, cam in cat timp sa ma astept la nastere?

Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna,

Clara: eu am pierdut dopul agale timp de vreo 2 saptamini inainte sa nasc, si pina la urma am ajuns la cutit, asa ca nu te stresa din acest motiv. Daca nu ai contractii, nu s-a rupt apa, nu-i problema.

Bibi: nu e chiar asa, dar nici departe. Am circumstante atenuante (sper): tin cura de vreo 3 saptamini, iar acum mi-e o foame iritanta, n-am dormit bine ptr ca Luca s-a trezit la 6 ptr ca il supara burtica, se auzea o forfoteala pe-acolo si nu-si gasea locul defel, plus ca mirosea a sconcs - cum si era - cind l-am schimbat s-a murdarit pe spate pina spre ceafa, iesise din pampers, nu mai reuseam sa-l curat, n-am mai patit asa niciodata! E si vremea, plus ca eu chiar vreau la Breaza si astept sa vad incotro se indreapta lucrurile, ca sa stiu ce planuri imi fac. Oricum cred ca pe vremea asta nimeni nu se poate gindi sa mearga in w-e la munte... dar cu optimismul care ma caracterizeaza, sper ca pina atunci trece.

Gio - bafta la antrenamente!

pup,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clara Maria spune:


Multumesc mult pentru raspuns, m-ai mai linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

Clara Maria,cand pierzi dopul esti mult mai predispusa infectiilor asa ca ai grija.stiu ca nu e indicat sa faci baie in cada...etc...masuri de precautie de genul acesta...nu stiu ce sa spun despre contactul sexual,daca este indicat sau nu.

eu am pierdut dopul cu vreo 4-5 zile inainte de a naste...du-te totusi la medic.sa vada despre ce este vorba.sa nu ai colul sters...alea,alea!bafta si sa ne spui ce faci!!!




Alexandra mare si Alexandra mica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Nici macar cand toarna cu galeata nu va mai aratatzi la ...scris!!!
Aaaaa, pai ce facem aici?!?

AMIK zi bre, te intalnesti cu noi pe 5 sau pe 6 iunie la Bucuresti sau la Breza ca deocamdata ne hotaram mai greu, ca fetele la maritat

Clara io pasta cu dopu n-o stiu. Eu mi-am inceput travaliul in fortza cu oxitocina. Nastere usoara!

Cornelia i-am bagat nr. tel in agenda si te sun. Ca o fi sambata, ca o fi duminica....ca sa raman in starea de mai sus

Andra, nici acum nu se simte putintica tensiune? Deloc, deloc?!?

Revenind la treburi serioase si David si-a reluat obiceiurile matinale.
S-a trezit la 5.30 bazaind si nici chip sa mai adoarma.
Atunci mi-am amintit de Carmenutza si terapia ei - iei bebelusul in pat cu tine, adoarme instantaneu si tu la fel.
As! Ti-ai gasit!!!!
Pana la 7 nu a inchis ochii dar nici eu nu i-am dat voie sa se ridice din pat. Din cand in cand ma zbarleam la el si atunci tacea chitic si nici nu mai misca, apoi iar lua la numarat bulinutzele de pe camasa mea de noapte sau i-mi numara firele de par pe care mi le smulgea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Salutare!

Am dormit azi cot la cot cu puiuta....de la 11 la 14.30...

Bibi, se pare ca nu are succes metoda cu luatul in pat la totzi bb-lusi...Maya este obisnuita sa doarma ziua in patul nostru si probabil de aia vrea si noaptea tot acolo...

Io sper sa ne strangem cat mai multe la intalneala...ar trebui sa stabilim deja intr-o zi, doua sa stim cum facem planul de bataie.

Am facut si noi cateva pozici in WE...
http://community.webshots.com/album/144438884hbfllV/2

pupici...


Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput