Romani in Anglia!(postati aici!!!!)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PELATIA spune:

,CUM A FOST SAPTAMINA?
ANDRA;am gsit biletele pe net,al meu sot tot a cautat altceva si au aprut astea la150.norocul nostru mai ales ca trebuie sa ajungem neaparat pentru a reface actee pierdute.Am avut doi colegi din PUCOASA ,in grupa,la facultate CATALINA si SORIN si atit,trebuie sa ma uit pe situ-l facultatii ca sa vad numele ca le-am uitat,dee,,batrinetile maica,,cum spunea bunica mea,care dn pacate nu mai este.Noi am terminat IM la USAB in95.Poate vorbim cndajung n tara in iunie,pe la sf.
MIRUNA,tipa a gasit-o pe tanti cu sfoara in tzara ,printre romanii de aici,dareuam gasit un anunt in Diaspora RO,dat de o tanti la 50 de ani,daca vrei iti tr nr de tel.
CRISTINA eu stau la 10 min de HOOLAND PARK ,tu?
Sper sa ne vedem cit mai curind,pina atunci sper sa avem parte de soare in weekendul asta,si sa va distrati bine
pupicuri
PELATIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Dragele mele,
Nu e mare inghesuiala pe aici,dar va inteleg ca aveti bebelusi si sunteti prinse cu treburile.
Oricum mie imi sunteti dragi si ma simt f bine aici!!!:)
Pelatia, eu stau in Wimbledon Park.Daca vrei sa ne intalnim intr-un weekend poti sa imi scrii un PM!Tb sa ma uit pe o harta sa vad exact unde stai ca nu stiu zona deloc!Oricum eu cu harta in mana strabat Londra si ma descurc f bine!
Fetelor , voi cum va petreceti weekend-ul?
A fost cineva in Canterbury sa imi spuna cum e ...mmm Stonehenge!!!
Pup,
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Salutare, fetele! Cum a fost weekendul? Al meu a fost, ca de obicei, fara nimic iesit din comun, doar ca trebuie sa ma tot gandesc la nunta asta....la voi cum a fost momentul? Eu mai am o luna jumate si stau intr-un stres....
Cristina, recunosc, spre rusinea mea ca nu am fost decat intr-un parc, Westham Park, pt ca era langa casa noastra. Problema era ca al meu sot era la munca zi de zi, mai putin duminika, si eu trebuia sa ma descurc singura cu plimbarile. Deh, de te-as fi cunoscut atunci...poate ieseam cu tine!! Dar cand vin, sigur ne intalnim si sigur ca o sa incerc sa merg si eu prin parcuri... Cum a fost weekendul tau? Scuze, nu imi amintesc, ai copii?
Pelatia, ce coincidenta cu colegii..Pucioasa e un orasel mic, te cunosti cu toata lumea aici, deci e foarte posibil sa ii cunosc pe fostii tai colegi daca iti amintesti numele lor de familie si imi spui. Eu am facut facultatea in Bucuresti si majoritatea celor din Pucioasa au plecat spre Buc, dar acum de vreo 2-3 ani e foarte la moda Targovistea...
Aici a plouat toata ziua. Abia astept vacanta!!!Trebuie sa merg sa imi iau rochie de mireasa, difficult job!
Va pup, va doresc o saptamana superba!
Andra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Eu sunt noua pe aci. Am un beiet de 16 luni, acum stau in C-ta, pana cred ca in toamna si apoi iar ne facem bagajele si venim in Londra. S-a zis cu vacanta noastra. De cand s-a nascut DAvid am mai fost de cateva ori, a trebuit sa rezolv probleme, ca nu de distractie si sa cumpar haine si pampersii la bebe ca rade tot taromu de mine ca vin cu sacu de chiloti!!! Daca sunt mai ieftini si mai de calitate? Asta e! Iar toalele aici sunt super scumpe, si nu se potrivesc (gen maneci lungi, tors scurt sau invers) de calitate indoielnica, culori urate si scummpeeeee!!! Ce sa mai vorbesc de incaltaminte!!! Groaznica...Iar inca o scuza sa fac un voiaj in Londra...hihihi, parca as merge pana la Teatru!
Sinzi si David
http://community.webshots.com/user/sinzi_ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PELATIA spune:

Va pup!
ANDRA,ce ma e nou pe la tine?Am intrat pe site si am vazut ce gafa am facut.Eu ma grabesc cind scriu si vad ca pap mamicule la litere si iese una boacana.Iarta-ma,incerc sa nu mai fac...Am intrat pe site si uite numele GHEORGHE CATALINA si NICOLAESCU SORIN,
si subsemnata,DIANA.PELATIA,l-am gasit din intimplare in BIBLIE,mi-a placut si o sa cercetez ,,istoria numelui,,.Ce faci cu rochia,ti-ai gasit ceva?Eu ,din diferite motive, poate o sa le spun cindva nu am facut nunta,si tare trista ma simt si acum ,dar totul a fost in graba ca sa plecam ,plus altele...Eu marti sunt in RO,pentru 3 sapt,daca ai timp si drum in BUC,poate ne intilnim sau vorbim la telefon ,cum vrei tu.Banuiesc ca o sa stam cam 4 zile prin BUC,si apoi o intindem la.Va sarut pe toate ! DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super-lia spune:

Salut englezoaicelor!!!!

Si eu am fost in Londra unde am stat pentru un an si cateva luni 1999 -2000 si sincer va spun ca mi-a placut ENORM!!! Londra este superba . Eu incerc sa dau de o prietena - Dana - care a lucrat ca housekeeper la un hotel - nu mai stiu numele - dar era in fata parcului Kensigton Park ... am sa incerc sa-mi aduc aminte. Pe sotul el il cheama Sorin . Stiu ca a ramas insarcinata si avea de gand sa se intoarca in Romania. Locuia in zona Focsanului.
Apreciez orice fel de relatie. Nu-mi aduc aminte numele ei de famile . Stiu ca mai are o sora cu care locuia in Londra.

Multa sanatate si bucurati-va de frumusetea Londrei!

mamica fericita a unui baietel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Noi am stat o perioada in Holbeach, in Linconshire si mi-a placut zona aia a Uk, dar Londra...nu prea...
Mai misto e in Ro!!! Hihihi!!!
Sinzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Salutari la toata lumea!!!
Draga Andra,daca o sa vii in Londra cu siguranta o sa ne intalnim intr-un weekend si daca te pot ajuta cu ceva o fac cu cea mai mare placare.Te ''invidiez''(in sensul bun al cuvantului ca te pregatesti de nunta.Eu tb sa mai astept cel putin un an, sau un an si ceva,depinde de cum decurg treburile cu vizele!Bucura-te de moment cat mai mult si sa ne povestesti cum a fost!
Ti-ai gasit rochie?Cat mai costa sa faci o nunta in Romania?
Pelatia,sper ca ai citit mesajul meu, deci ne putem intanli intr-o zi daca ai timp.
SUPER-LIA,ce mai faci?
Daca ai sti cum m-am indragostit eu de forumul asta, citindu-ti povestea, frumoasa iar tu ai un talent extraordinar de a povesti.Sper ca esti aceeeasi pesrsoana din cate deduc eu!:)
Perfect de acord cu tine referitor la Londra!Mie imi place f mult, aer curat,paduri,parcuri,lumea e ok in majoritate,ai ce vizita.....

Sanzi, mie chiar imi place Londra, poate depinde si de caracterul fiecaruia , de ce iti place sa faci in timpul liber de comparatie cu alte orase unde ai locuit, etc!
Pupiciiii,
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Salutare fetele! Va pup pe toate!
Inca o saptamana se apropie de sfarsit, gata am luat vacanta, mai am maine ultimul consiliu profesoral si gata! Azi am avut serbare la clasa a 3a si la a 4a, am facut cate o sceneta in engleza, a iesit super!
Crisule, nu esti casatorita? Nu ma invidia, ca e un real stres sa te gandesti la tot ce e legat de nunta, sa alergi dupa rochie, invitatii, flori, prajituri de facut, de cumparat bautura bla, bla, bla, ma ia cu dureri de cap. Cel mai bine e de Lari, my dear husband, ca el e in Londra si vine acasa cu 6 zile inainte de nunta...zici ca e musafir, nu se streseaza deloc!!
Daca vrei sa faci o nunta mai ieftina, meniul la restaurant la mine in oras e in jur de 600mii de familie cel mai ieftin. Al meu de exemplu e la 1.100.000-1.200.000 de familie, fara bautura, prajituri si tort. E destul de scump, mai ales ca e ca la loto, nu stii daca iti vine lumea, daca iti scoti banii etc.
Miercuri ma duc la Buc sa imi cumpar rochia. Diana, as vrea sa ne intalnim dar nu stiu exact in ce zi ajung si pe unde, dar daca vrei, vb la tel, lasa un nr de tzara si te sun ca am celebrul CENT in weekend!!
In rest, fetele, ce faceti? Abia astept sa va cunosc. Va pupik, va doresc de pe acuma un weekend frumos si linistit. Take care.
Andra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:

Greetings ! Scuze ca n-am mai scris.
Motanik - mult noroc cu pregatirile de nunta... Daca deja toata lumea te bombardeaza cu sfaturi ca trebuie asa si pe dincolo, nu-i asculta. E nunta ta, fa cum vrei. Noi am invitat doar o mina de oameni si a fost super - n-am marsat la presiuni de genul "nu se poate sa nu-l chemi pe x". Noi am facut bufet suedez, sa-si ia fiecare ce si cit vrea.
Intre timp, la noi se intimpla lucruri: Horia a stat ieri pe olita si ... guess what ? Pac un caca ! Azi l-am pus din nou si pac, inca o data ! Si are doar 10 luni. Sigur ca face inconstient, dar e un inceput bun.
Pe voi n-a inceput sa va streseze ca peste tot numai steaguri peste steaguri - de cind a inceput Euro ? La inceput mi-a placut, dar parca da pe-afara acum.
Tocmai am aflat ca daca iesim cu copiii din tara, trebuie sa le luam vize de la Bucuresi ca sa reintram. Mergem cu ei acasa in concediu in August - halal concediu ce o sa avem: du-te sa le faci pasapoarte (horror), dupa aia hai la vize samd...
Sinzi-Ana: vrem sa venim cu ei vreo 2-3 zile la mare, am inteles ca a deschis Copos un hotel misto la Eforie Nord ? Ai fost pe-acolo, stii cum e ? Poate ne vedem cind venim ?
Hai pa la toata lumea !


Mergi la inceput