Romani in Anglia!(postati aici!!!!)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

fiecare vineri care e ultima din luna....Eheheeee greu cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Salutare fetelor si bun venit celor mai noi prietene!
Miruna, stiu ca e treaba serioasa cu numele de pe bilete dar in mailul confirmare de la ei sunt numele bine trecute. Numai cand am sunat la ei sa imi mai confirme inca o data mi-au zis ca nu ma gasesc pe nici o lista si apoi s-au uitat la prenume si acolo era biletul meu. Mi-au zis ca nu am cum sa il mai schimb si presupun ca trebuie sa ma duc cu gura mare la ei sa pot sa merg la avion!!

In rest, ce sa mai zic, in Romania ploua si parca ar veni toamna, si asa avem doua ierni pe an si atat, of! E 8 iunie si nu am trecut la papuci sau sandale ca nu ai cum, e un frig......

Sunteti bine? Cristina, cati ani ai? Miruna, tu?

Va pup, sa auzim de bine. O saptamana usoara!

Andra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Draga Andra,
Eu am 24 ani!!!Inca tanaraaaa
Eu vb in fiecare zi cu cei de acasa pe messenger , asa ca stiu cam cum e vremea in Romania.Aici In londra, e f cald si bine, chiar a fost f bine in ultimul timp.Sper sa nu se deoache vremea, ca se deoache cam usor aici.Dehhhhhh vanturile schimbatoare!
Azi a fost fff cald si am incercat si eu sa vad planeta Venus azi dar,e soarele prea puternic si nu vad nimic.
Va pup pe toate si mai revin,
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Salutare, din nou! Azi am scapat mai devreme de scoala, am terminat si cu cei de a 12a care tocmai au luat vacanta, e o zapaceala, cei de a 8a au terminat acum o saptamana iar restul abia saptamana viitoare. Oricum abia astept vacanta ca ma simt tare obosita.

Cristina, si eu tot 24 am, ce coincidenta. Esti de mult in Londra?

Abia astept sa vin si sa va intalnesc...sper...eu de fel sunt foarte zapacita dar cand imi pun in cap sa organizez ceva o fac asa ca sigur ma voi ocupa sa organizez intalniri, daca vreti si voi. Va pup, o zi si o saptamana buna in continuare!
Andra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Draga Andra,
Eu sunt in LOndra de 6 luni, deci nu de mult timp, dar daca ajungi pe aici poate ne intalnim sau iti spun ce poti vizita pe aici!E un oras f frumos si plin de verdeata, ai unde sa mergi si daca nu vrei sa cheltiu bani.O sa iti placa cu siguranta!
Bafta multa la viza!
Pupici,
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PELATIA spune:


Buna la toata lumea!Am reusit sa-mi fac ceva timp si sa va scriu ceva rinduri.Suntem doar noi 2,tot incercam sa devenim mai multi dar din pacate diverse motive si drumurile noastre intre RO si UK,au facut ca lucrurile sa ramina asa,dar sper ca nu pt.mult timp.Suntem aici de un an si 3 luni am reusit sa obtinem viza de self employed de data asta ,lucrurile stau putin mai bine,dar incercam sa deschidem un business serios dar asta nu se va intmpla decind la anul dupa ce luam sper viza pe trei ani,ca ,dupa scandalul din martie nu stiu ce va fi.Oricum stie cineva de ,,highly skilled migrant program,,?Am auzit de asa ceva dar nu stiu care sunt cerintele,asta in caz ca treaba cu vizele de self cade.In 3 sapt aterizem pe acasa am gasit bilete in ultimul moment cu british la 150 ,e-mail ticke. Am fost o singura data si a fost ok,nu trebuie decit pasaportul si rezervarea,si confirmarea agentiei care a facut booking-ul,cu nr cursei ,numele si nr ticketului.Sunt putin stresata ca ,,desteptii,,de la posta au pierdut certificatul de nastere si buletinul sotului cind a aplicat pt carnetul de conducere ,si ma pregatesc la ce o sa ne astepte pe acasa ca sa scoatem altele,mai ales ca timpu e scurt si ,,pilele saracele,,nu sunt, si aia acasa te plimba de la west la est si tot asa ,daca nu ai ,,conectii,,.Ne ducem si pe la mare la Vama,dar nu stim daca se mai pun corturile pe acolo,daca nu ,am descoperit un loc uitat de lume pe linga CONSTANTA,dar nu se poate sta noaptea ,doar ziua.E ceva de o frumusete extraordinara,plaja de km intregi ,delfni si dune de nisip,vegetatie de stepa.Asa era acum 2 ani cnd am descoperit locul,de atunci nu mai stiu ,poate au pus monopol si pe acolo un ,,baron local dobrogean,,poti sa stii?Miruna,sa-ti traiasca voinicii ,sunt niste frumosi de flacai,sa va bucurati de ei.Eu am stat pe la capatul lui 69,aproape de cimp ,care pina acum 12ani avea farmecul lui,acum din pacate e acoperit de vile si fabrici,lucrurile se schimba nu ramin pe loc..Sa va spun ce am auzit de la o tipa ,e din RO,si are un baietel de un an.Ea a inceput lucrul aici si a gasit o doamna din Ardeal care sta cu copilul,se pare ca se inteleg foarte bine e,grijulie si o plateste 500 sau 600,de lire pe luna,ea e multumita.Inchei aici si poate o sa ne intilnim intr-o zi!,..asta urmeaza sa mai discutam .VA PUP! PELATIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:

Greetings !

Cristina: n-as prea merge la circiuma, as veni cu purceii mei intr-un parc pe undeva, sa stam la un pahar de vorba !

Pelatia: Saru'mina pentru aprecieri ! ! Ce chestie cu tanti din Ardeal, cum a gasit-o frate ?

Andra - Eu am ... 32 de ani, hoasca deja, dar la suflet am 14
Tu unde esti profesoara ? Again, as verifica din timp treaba cu biletele, la cit de paranoici sint astia cu biletele acum.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Buna, fetelor!

Cristina, am fost de Paste in Londra, am stat 3 saptamani si am alergat de colo-colo incercand sa vizitez cat mai multe si pot sa spun ca am fost la Tower of London, Buckingham, Madame Tussaud's, ne-am dat in London Eye, dar peste tot era foarte scump, am cheltuit o gramada de bani, mi-a zis Lari ca aia a fost luna noastra de miere!! Eu mai vreau!!!!

Miruna, cum hoashka la 32 de ani? Esti tocmai in floarea varstei! Sa-ti traiasca bubuletzii, vreau si eu sa ii vad, ai poze pe aici cu ei?
Eu predau engleza, mai am inca o saptamana, la o scoala generala si la un liceu din Pucioasa, Dambovita, a fost primul meu an si o experienta foarte placuta, imi plac foarte mult copiii si am multa rabdare.

Cu biletele nu am ce sa mai fac, decat sa le arat ca mailul confirmare are numele corect scrise, deci e greseala lor.

Pelatia, hello! De unde ati luat, mama, bilete cu 150? Eu am gasit cu 220 pe net, tot prin British, iar din Ro 335 de euro. Dus intors.

Se mai termina o saptamana. Bine ca vine weekendul, meditez la serbarile ce urmeaza!!! Va pup, odihniti-va dar sa va si distrati!
Andra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voljena spune:

bag si eu capul intre 2 alergaturi... cand fixati locul de intalnire sunt pe lista.

pupici la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Draga Motanik,
Daca vrei sa cheltiu bani si sa vezi lucruri f ''vestite'' e normal ca cheltiu bani! Dar poti sa mergi in toate parcurile din Londra si crede-ma ca is multe si superbe si nu au nimic in comun cu parcurile din Romania.Cel putin pe care le stiu eu!
Se intind pe zeci de hectare si fiecare are ceva special.
In Richmond Park vezi caprioare lasate libere prin parc si oamenii is vad de treaba lor fara sa ia pusca sa plece la vanatoare.Am niste poze superbe, as putea sa ti le trim pe o adresa de mail.
E padure si parc la un loc!E superb, salbatic....
Apoi Kensington Park,e imens si are un lac mare unde te poti da cu barca,Baterssea Park are o fantana arteziana superba iar o plimbare cu barca e numai 3 £/barca.
Dar daca nu vezi Canizzaro House , nu ai vazut nimic.Arata ca o gradina imensa cu multe mini gradini, italiene, mediteraniene cu flori ....mmmm ce frumos e!Asta daca iti place natura.
Daca esti dornica sa te cultivi poti sa vizitezi pe gratis Muzeul Natural ,Muzeul de Stiinte si altele , de iti tb o zi sau 2 pt fiecare si e mocca.
Si mai pot continua!
Apropo, nu mai vrea nimeni sa organizam o mica intalnire?!
Oricum eu astept alte doritoare de intalniri ca sa ne cunoastem macar ''face to face''
Pupici,
cristina

Mergi la inceput