FIV 12

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Ellena, cred ca este bine sa speri...este si ziua 13 ( nu 14) si valoarea este marisoara..
Fa injectia si stai cuminte...poate sa fi nidat mai tarziu!

Irina, suntem alaturi de tine!
Este modul in care pt. noi se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Giugiuca, imi pare sincer rau pentru suferinta ta, pe care nu o cunosc (inca), sunt foarte noua pe acest forum si am intrat aici din acelasi motiv din care mai toata lumea cred ca a facut-o: nevoia de a nu fi singur in incercarile prin care trecem pentru a ne vedea visul cel mai drag implinit. Sper sa nu bat campii, dar as vrea sa-ti spun sa nu disperi, desi acest lucru stiu cat de greu e cand esti pe fundul prapastiei, insa avantajul acestei pozitii este ca mai jos nu mai ai unde aluneca. Deci, incearca sa te linistesti, sa te gandesti ca mai inca in preajma cativa oameni dragi care tin la tine si la care tii, pentru care merita sa traiesti, langa care sa te bucuri si care iti sunt alaturi la greu ... cu rabdare si incrancenare in lupta trebuie sa ajungi in final la ceea ce-ti doresti sau sa-ti doresti foarte mult ceea ce vrei sa implinesti ... nu te lasa invinsa, mai e multa vreme pana la capatul firului asta firav numit viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

...am revenit...v-am citit pe toate.Am avut niste probleme cu neplata internetului si nu am mai putut intra 2 saptamani.

Giugica,stiu ce simzti!Trebuie sa ai putere si bani sa o iei de la capat!E sigur asa?

Ellena...poate ca va fi bine totusi!E ceva acolo totusi!Poti incerca si un test de sarcina.

Ileana,Tia ... va tin pumnii!




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Dragele mele, fiind foarte noua pe acest forum, as avea putina nevoie de indrumare sa navighez pe aici si sa ma pun si eu la curent cu totul despre FIV; daca e macar cineva interesat sa pot realiza asta interactiv, as putea da cateva detalii despre situatia mea sau as putea cauta by myself prin arhiva cu ceva mai putin spor
multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara2004 spune:

Buna fetelor!Sunt disperata!Acesta este motivul pentru care nu am fost in stare sa scriu in ultimele doua zile.In cateva cuvinte.La ultima eco au fost 10 foliculi...la punctie au ramas 7 foliculi...dupa aprox. 60 de ore, un embrion.Vineri,la ora 10.00 ar trebui sa fac ET.Sanse sub 10%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara2004 spune:

Pia,multumesc pentru incurajari! Ileana,poti sa-ti faci singura menogon,subcutanat in burta.Ai instructiuni cum sa-ti singura o injectie subcutanat in prospectul de la gonal.Eu mi-am facut singura toate injectiile,unele au alta denumire decat cele pe care le aveti voi,dar cred ca au aceeasi compozitie.Intreaba-l pe dr. daca poti sa le faci subcutanat,asa reusesti sa scapi de fitele asistentelor si de stresul de a te duce la clinica. Ana(Pia),aceleasi recomandari si pentru tine.Intreaba dr. daca poti sa-ti faci pregnyl subcutanat. Ja, BRAVO!TOT BINELE DIN LUME!Curand printre Gina (Giugiuca),te inteleg foarte bine.La fel m-am simtit dupa primul esec in domeniu,a fost chiar pe 24 dec.Atunci,simteam ca nu mai pot sa merg mai departe,ca nu sunt in stare sa fac aIIa incercare.Am reusit sa trec peste toate si acum sunt la a doua FIV.Am convingerea ca vei reusi si tu.Stiu ca doare dar o sa treaca.Iti doresc sa-ti revii cat mai repede.O sa fie OK,trebuie sa avem rabdare.Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Mara,imi pare rau.Sa stii ca asa este intotdeauna.La eco sunt mai multi dar prin punctie nu ii scoate pe totzi.Nu inteleg de ce nu au facut ICSI pt ca se fecundau toti 7.Daca au trecut 60 de ore inseamna ca numai sunt embrioni se numesc altfel dar numai imi amintesc.Am inteles ca asa sansele sunt mai mari pt ca trece perioada critica.Mie mi-a pus embrioni dupa 48 de ore.
Eu am avut multi la ultima eco.Din ei mi-au scos 15 si s-au fecundat 11.Ei nu scot decat foliculii mari care sunt apti de fecundare.




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Curaj, Giugiuca! Am trecut si eu prin asta. Cand m-a sunat de la spital si mi-a spus ca.... nu e bb...- nu ma intreba cum am rezistat pana la sfarsitul programului - eram la servici- si cum au fost zilele de dupa. Dar am hotarat ca luna de pauza dintre ET-uri ( mai aveam embrioni la crio) sa fie chiar o pauza -fara ganduri de bb, temperaturi, stres.. si am plecat cateva zile in concediu. Si s-a intamplat ce nici nu mai speram. A venit barza. Asa ca, nu uita sa luna asta!

anya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Gina, imi pare nespus de rau :-(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Bafta Mara!
Suntem alaturi de tine.
Acel embrion poate sa fie cel care trebuia!


Mergi la inceput