Mamici din Canada ( 3 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Am o intrebare ptr. fetele din Mtl., si sper sa ma puteti ajuta:Am de vinzare aparate electromenajere (frigider-aragaz-masina de spalat si masina de uscat), noi pe care le-am cumparat anul trecut in octombrie, deci nu au inca nici un an.Cum plec din Canada trebuie sa le vind, apelez la voi in speranta ca pina in 6 iulie cind trebuie sa plec voi reusi sa gasesc cumparatori ptr ele! Frigiderul este "Whirpool-gold" cu 2 usi mari(face gheata..o zdrobeste,,s.a.m.d.)este 1200$, de la 2400$ cit era , aragazul il dau(Hotpoint) 350$, masinile de spalat tot Whirpool le dau cu 600$ amindoua.La frigider si aragaz am platit in plus garantie pe 4 ani! Sper ca nu am suparat pe nimeni ca mi-am permis sa postez asa ceva aici, dar pur si simplu nu mai stiu cum sa fac sa ies din problema asta , ptr. ca se apropie perioada cind trebuie sa plecam si am inceput sa intru deja in priza!Multumesc anticipat, ptr. cei care isi vor aminti de mine, si vor pune o intrebare ca sa ma ajute! Astept sa imi scrieti pe pm, in cazul in care aveti nevoie de nr. meu de tel. ca sa vorbim.Inca o data multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by try
Nu mai e nici o gravidutza inscrisa pe lista voastra?



io! io! io! nu ma vazusi, mama draga! nu ma recunoscusi?!

btw: treceti-ma si pe mine cu dpn 30 nov, ca sa nu modificati saptamanal

merci

ps: la voi cum e vremea, ca la noi iar a nins azi-dimineata... inca nu m-am aruncat pe geam

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

bidiloi, unde pleci din canada? in tara?
cand?

eu am bilet cu csa pe 27 mai...

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Bidiloi, pleci de tot?
Eu asa inteleg, daca iti vinzi lucrurile.
Ce se intampla?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Fetelor spuneti-mi si mie cum faceti voi album de poze...

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by khristin

Fetelor spuneti-mi si mie cum faceti voi album de poze...

Cristina



te duci pe "toate forumurile" si jos ai "album membri"
acolo iti faci album!

asteptam poze!

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza spune:

Da try asa este e tare mandra mamaie de noi...doar ea ne-a crescut de cand am venit pe lume.

Si uraaa.. astazi ne-a sosit pasaportul asa ca putem pleca in Romania. Nu avem noi certificat de nastere.... dar avem pasaport.
Aveam ceva emotii dupa cate s-au discutat pe forum dar a fost bine pana la urma. Oricum voi merge personal si pentru certificat caci vreau sa obtin cetatenia romana pentru Marco. De altfel Cata a listat in partea a doua site-ul lor cu toate informatiile.

Luiza si Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Fetelor, mai aveam putin si va faceam sa pierdeti festivalul lalelelor!Ia uitati-va aici! Toata treaba este in perioada 6-24 mai.
http://www.tulipfestival.ca/en/index.php
Bidiloi si Gandacelu, unde plecati fetelor? Si de ce?
Parpalak, carelevasazica si tu umbli mai mult dezbracata ! Pai tu esti Canadian, da' eu inca nu, asa ca brrrrrr!
Numai bine.
anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Gata, am facut si albumul....eu la festivalul lalelelor cred ca o sa vin.....deci daca sinteti pe acolo, poate ne si intalnim.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Da fetele mele, plec din Canada, si de aceea am postat mai sus anuntul respectiv, in ideea ca voi gasi mai usor poate pe cineva care sa aibe nevoie de acele lucruri!!! Am mai discutat si cu alti amici(cunoscuti) dar lucrurile se misca cam greu si mi-e cam frica ca nu o sa reusesc sa rezolv cu toate astea pina plec, si am inceput sa cam intru in "criza de timp"..mai sint doua luni pina atunci!!Dar nu va ginditi ca scapati asa usor de mine imi voi schimba doar domiciliul(tara) ...o sa cam absentez vreo citeva luni de pe forum doar, pina imi aranjez pe acasa lucrurile, si apoi, voi reveni printre voi...pe forum bineinteles si-mi voi schimba doar steguletul, cu Romania!!!Gindacelule, esti tare dragut, merci de intrebare, ce-ti face bb-lusul?, Dar tu, ...apropo tu de unde esti din Canada?Ptr. Donia:Da Donia, plec in tara, ce mai faci tu dar fetita ta?...sper ca sinteti bine cu totii !Pupicei la toate fetele cucuiete din Canada , si sper sa nu uitati si de mine sa puneti o intrebare in leg. cu ce v-am rugat! Va multumesc inca o data,

Mergi la inceput