Mamici si viitoare mamici de gemeni! (3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Buna,

Felicitari Theodora pentru echipa Greciei - campioana.Am fost la plaja duminica dimineata, a fost super, am stat 30 minute. Elena s-a bronzat, dar Maria nu prea. S-au jucat in nisip, au mancat ,,nisip,,s-au tavalit...
Cand am ajuns acasa le-am facut un dus si au dormit 2 ore.
Sper sa va bucurati si voi de vremea asta.

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Ne confruntam cu o problema. Cu olita a fost super pana acum ceva zile, faceau amandoua, dar zilele astea Maria a inceput sa faca greva nu mai vrea la olita, se ridica imediat parca are ,,tepi ,, olita. dar nu disper , sper sa fie doar ceva de moment.
Cam asta este viata noastra. A voastra cum e?

Va pupam dulce.
Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Iata, din nou, lista cu gemenii si tripletii nostri:



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=19782" target="_blank">MAMICI DE GEMENI 1

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=22446" target="_blank">MAMICI DE GEMENI 2



Listuta gemenilor cu album de poze alaturat:

TRIPLETII NOSTRII:
Danadarla-Jonathan Alex,Ashley Constance,Matthew Jacob - 17.08.2002 -www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danadarla" target="_blank">web


miruna2bebei- Razvan si Serban-08.01.2003. -web


Tina75- Lukas si Alexander-20.01.2003 -
web1
POZE NOI:
web2 LUKAS
web3 ALEXANDER

monicamihaela- Irina si Vlad- 12.12.2003

Ioana77- Yann si Philip-28.01.2004 -web
POZE NOI DE LA BOTEZ!!!!

CameliaH - Maria si Ioana - 01.02.2002 -www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=CameliaH" target="_blank">web


angi gemeni - Andrei Ioan si Andreea Maria - 08.02.2002 -www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=angi_gemeni" target="_blank">web

Janin- Isabella si Nicole-10.03.2002 -www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Janin" target="_blank">web

Theodora - Alexandros si Yannis - 03.04.2002 -web1
web2


Tamara - Daria si Catalin - 15.04.2003. -web1
web2

ione- Maria-Diana si Elena-Stefania- 26.05.2003 -web web2

cristinacsa-Alexandra si Carina-22.07.2002. -web

simanoro - Stefania si Daniel - 05.08.2003 -web1
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">web2

odaiana - Mare si Sara -10.08.2003 -www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=odaiana" target="_blank">web


mirupati -Horia si Martin-26.08.2003 -web1
web2

Oana(lucamatei)-Luca si Matei-05.09.1999

Podeanu(Daniela)-Denisa si Eduard-03.10.1995 -www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu" target="_blank">web1
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Podeanu" target="_blank">web2

Cosmi-Diana-Maria si Amalia-Ioana-16.10.2002 -www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=cosmi" target="_blank">web1
web2

2girlsmum(Patricia)-Miriam si Ruth-06.12.2003 - web POZE NOI!!!!






Dragele mele mamici de gemeni si tripleti, scumpi gemenuti,
Reiau lista pe care a facut-o Theodora si la care ea tine foarte mult. O voi relua , o voi rescrie si daca sunt modificari sa-mi spuneti sa le fac...
Theodora va lipsi un timp (sper din tot sufletul sa fie cat mai scurt) si m-a rugat pe mine sa reactualizez si sa afisez listuta cu gemenii.
Sper ca m-am descurcat...
Va pupam pe toti


Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Dragele mele,am alergat la un cafe sa va scriu citeva cuvinte...Angi multumesc pentru tot si vada ca te-ai descurcat de minune cu lista!!!

O sa-mi lipsiti enorm,dar sper cit de curind sa fiu iar printre voi,pina atunci cind pot,de la internet cafe...
Alerg pentru ca am plecat la cumparaturi si deja am intirziat!!!




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: web www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Buna Mamici,

Noi am inceput sa luam Flourvigantolete.
Voi vi s-a prescris asa ceva?

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina75 spune:

Buna dimineata mamici,
la noi este totul in ordine, baietii sunt din ca in ce mai nazdravani...
Da, Fluoretten (asa le zice aici) am primit de cand le-a iesit la baieti dintisori! In plus tb sa cumperi pasta de dinti pt. dintisori de lapte cu fluor. AI nostri sunt inebuniti dupa periute, urla cand le iau din mana lor, cred ca le place gustul de pasta de dinti

In rest mai nimic nou la noi, suntem in stres cu santierul, vremea e de 2 saptamani fff nasoala. Baietii dorm inca 3 ore la pranz, de la 12h la 15h, Doamne ajuta, iar seara de la 19h pana dimineata la 7h.
In restul timpului este pure action, nu stau deloc locului.
Mai revin cand mai am timp,
Cristina



Tina cu Lukas & Alexander(20.01.2003)
Tempora mutantur nos et mutamur in illis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Dimineata asta a fost cumplita, Elenei ii iese un canin. Este miriita, Maria incearca sa o iubeasca iar ea nu are nici un chef, nu a prea mincat.Voi ati trecut prin asa ceva?
Tina ingerasii tai dorm toata noaptea? Nu se mai trezesc deloc?
De cind s-au facut programul asta?

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina75 spune:

Buna dimineata,
In sfarsit a iesit soarele la noi Cica o sa avem pana in weekend vreme buna, m-as bucura, as putea sa scot baietii la aer
@Ionela: Pai le-am facut programul asta cam de la 3 luni, de atunci deja au dormit noaptea fara papica. Primele 2 saptamani au fost grele, au tipat mult si eu am luptat cu mine insami: sa intru in camera la ei sau nu? Dar dupa astea 2 saptamani s-a terminat cu circul, de atunci stiu ca nu mai intram la ei, decat daca e ceva grav. Se joaca unul cu altul si candva adorm singuri. Noaptea poate se trezesc din cand in cand, dar nu ii mai auzim.
De la ora 20h vreau sa fiu si eu singura cu sotul, altfel se duce totul de rapa, fara intimitate Suntem parinti, dar si un cuplu, si serile sunt ale noastre. Sa vedem cum va fi mai tarziu, dar deocamdata inca nu protesteaza copii.
Cam atat pentru azi, ma duc sa-mi spal vasele samd...
Numai bine, Cristina

Tina cu Lukas & Alexander(20.01.2003)
Tempora mutantur nos et mutamur in illis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Unde sunteti? Ati disparut?
Sau sunteti in vacanta?
Noi nu plecam nicaieri vara asta, pentru ca tati nu e cu noi si ne e greu sa ne deplasam fara el.
Vom merge doar la plaja, dar zilele astea nu, pentru ca bona are "concediu", iar mami mai are ceva de lucru pe-acasa!
Va pupam si... dati si voi un semn!

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2girlsmum spune:

Aici, aici!

Eu ma gandesc mereu la voi si de fiecare data cand deschid DC caut la mamici de gemeni...Uite cum se simte lipsa Theodorei, apropo, Theodora, cand ti se intoarce internetul acasa? Ne lipsesti!
Cum spuneam, raman cu cititul si cu ganditul la voi, mai putin cu postatul, da' uite recuperam acuma..
Mai inainte de a va mai scrie despre noi vreau sa va spun ca am primit niste carti fff.faine si extrem de interesante, 3 scrise de autori americani si una de autoare australiana, despre gemeni si multipli, totul ce tine de ei, de la conceptie, sarcina, primii ani si multe chestii interesante despre specificul si adaptarea educatiei ce le-o dam..o sa-mi ia ceva timp sa le citesc, dar abia astept.Promit sa impartasesc cu voi ceea ce gasesc mai interesant, nu pot tine doar pentru mine.Pentru inceput, ca un fel de alinare pentru faptul ca uneori ne este atat de greu in cresterea lor, mai ales cand nu avem parte de alt ajutor, am gasit niste recorduri din Guinness Book care cel putin pe mine m-au ajutat sa vad ca la noi e un fleac comparativ cu ce se poate intampla...
" Mary Jones din U.K. care a murit in 1899, a dat nastere la 15 perechi de gemeni.
Anna Steynvaait din Africa de Sud a dat nastere la 2 perechi de gemeni in 12 luni.
Barbara Zula din Africa de Sud a avut 6 perechi de gemeni in 6 ani (1967-1973)" Wow!!

Noi suntem bine, fetitele au 7 luni jumate si inca nu stau in fundulet nesprijinite dar o sa vina si asta in curand..Mami se chinuie sa le invete sa spuna Mama, cand aud asta un zambet mare apare pe fetzele lor si incep sa repete repede, in acelasi timp tatatata
Mananca f.bine si in fiecare zi le dau cate ceva nou, nu au avut nici o pb.sa manance peshte, outz, ficatzel si deja piureurile au bucatele marisoare pentru cei 2 (numai) dintuci.
Sper ca nu v-am plictisit, bebeii vostri sunt mai mari dar poate inca va amintiti de varsta asta..
va pup si..mai scrieti si voi..

Patricia, Miriam si Ruth (6.12.03)

http://community.webshots.com/user/2girlsmum

Mergi la inceput