Bebelusi din Apr 2003 (12)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Mamamariana - bine ca nu ati patit nimic! Si noi il mai tinem pe Vlad din cand in cand pe scaunul din fata, dar acum o sa ne fie invatatura de minte.

Noi am fost ieri in parc si dupa vreo 4 ore de alergat si tavalit am ajuns acasa murdarici de nu se poate.Partea neplacuta a fost sa aflu ca taica-su intarzie - ei intrau in cada si faceau baie numai impreuna...cum situatia nu mai suporta amanare, mi-am luat inima in dinti si l-am luat in baie singura pe Vlad.Era asa nerabdator, ca nici nu mai astepta sa-l dezbrac si ridica piciorul pe marginea cazii sa intre. Si asa a facut pt. prima oara iubirea mea baie singur in cada ! Ma uitam la el si ma minunam ce baiat mare este... Partea mai complicata a fost ca nu mai reuseam sa-l scot, ca de nu vroia sa paraseasca broscutele.

Andreea si Vlad

http://community.webshots.com/user/vladstefan2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

M-am nimerit online si tre' sa raspund...
Emi merge intotdeauna langa mine pe scaunul din fata cand nu am pe altcineva cu care sa stea in spate. Scaunelul ei e fixat pe scaunul de langa sofer si asa este si normal/corect pentru ca daca bb se ineaca sau se intampla ceva... e prea lung sa opresti, sa te dai jos si sa te duci in spate. In plus, nici nu il vezi decat in oglinda retrovizoare si atunci cand conduci nu poti sa fii cu ochii pe bb. Ma gandesc cu groaza ce s-ar fi intamplat daca era in spate singura si nu as fi putut sa ii tin capul...
Nu cred ca voi mai conduce indata - am o frica de mor... insa daca e sa o fac, as pune-o tot in fata fara discutie!
Franceza e pentru mine si nu e Franta urmatoarea tara la care speram ci Canada - daca ne ajuta Dumnezeu sa ne dea astia viza repede.
Acu ma duc la studiu!
Numai bine,
Mamamariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

Mamamariana, slava Domnului ca sunteti bine!
Aici nu e voie sa calatoresti cu copil mai mic de 12 ani pe locul din fatza, atunci cand masina e prevazuta cu airbag. Si chiar daca n-ar avea, eu tot nu l-as pune pe scaunul asta, nu degeaba ii spune "locul mortului". Imi amintesc ca citisem, cu ani in urma, niste studii despre cat de periculos este acest loc, tocmai pentru ca instinctul prim al soferului este sa se salveze pe sine, uitand de si jertfind oarecum locul din dreapta.
Si la noi sunt, cateodata, scandaluri in masina, dar acum se tipa/plange/tanguie, iar in secunda urmatoare si-au gasit altceva de facut/cantat/privit.

Despre alte nazdravanii de sezon, in episodul urmator, acum se cere somnicul de dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Salutare tuturor!!Tare va invidiez ca aveti timp sa mai si scrieti!!Eu intru doar pe fuga ,va citesc dar cind sa scriu si eu...hop teroristul in spate!!Acum am noroc ca tocmai am venit de la servici unde am fost sa-mi iau fisa fiscala sa o depun miine,si unde toata lumea a avut grija sa-l oboseasca bine pe Alex asa ca acum doarme dus!!
Mamamariana,bine ca ati scapat cu bine,multa sanatate si ...sa nu mai aveti parte niciodata de astfel de evenimente!!
Ariel,imi pare rau ca pe linga problemele cu fratele tau ai mai trecut si prin asemenea clipe de cosmar cu Alexuta!!Multa sanatate tuturor!!
Doamne Cary,cind citesc mesajele tale mi te inchipui intr-o continua miscare,ca un titirez,si sint convinsa ca si asa esti de reusesti sa faci atitea lucruri!!
Eu am venit cam desumflata de la servici unde o colega mi-a spus ca nimeni de acolo nu se asteapta sa ma mai intorc acolo dupa terminarea concediului,si recunosc ca si eu imi facusem planuri ca un acesti 2 ani sa fac ceva sa-mi schimb domeniul de activitate dar deja 1 a trecut iar eu nu reusesc sa fac nimic in acest sens!!As vrea sa gasesc pe cineva sa-l las pe Alex sa pot face ceva cursuri,dar el e din ce in ce mai dependent de mine si plinge chiar si cind il las cu tati!!Nu stiu ce sa fac!!
De doua zile ma chinui sa salvez din miinile lui cartea cu Pinocchio din care incerc sa-i citesc seara la culcare,parca, parca se obisnuieste!!
Gata s-a trezit tb sa fug!!
Pa!!
Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Of, ariel am citit si m-am ingrozit prin ce ati trecut, bine ca s-a terminat.
mamamariana cred ca te-ai speriat tare, imi dau seama cum te simti, dar cel mai important este ca sunteti tefere.

am vazut pozicile voastre si puiutii sunt minunati.
avem si noi poze "proaspete"

http://community.webshots.com/user/lilib72

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Cary, mersi de raspunsuri.O sa fac sapaturi!
Mamamariana bine ca sunteti ok!Mie imi este greu sa o pun pe Ioana in scaunel pt ca nu vrea sa stea.Urla!
E adevarat ca am invatat-o in bratedar fiecare invat are si dezvat,nu?

Raluca si Ioana mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi spune:


Tot am aminat scrisul pentru cind voi avea poze noi de la petrecerea de 1 an, acum le avem si am reusit performanta sa le si pun pe net.
Cred ca sintem cei mai mari de pe aici ca dimensiuni, 81 cm si 13 kg.
Dar in rest toate bune, petrecerea a fost grozava, Dragos s-a dat in spectacol cit a vrut si totul a decurs fara nici o lacrima de la nici un copil.

Cel putin la capitolul citit sint la zi asa ca
mamamariana - ma bucur ca sinteti bine si tot respectul pentru activitati extra depuse in interes personal (franceza)
ariel - nu dispera, stiu cum e sa stai intr-un spital, sa nu se uite nimeni pe fisa de observatie, sa-ti greseasca tratamantul ......bine ca v-ati revenit + cunosc o persoana (cu acelasi diagnostic) care dupa operatie si-a revenit f bine, curaj iti doresc.
cary - keep it going, tot respectul pentru energia si tonusul zilnic.
salutari tuturor fetelor si puiutilor ca sint adorabili

Si acum incercarea cea mare, pozele (sper sa reusesc sa le pun):


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

mamamariana, imi pare rau c-ati trecut prin... brrrr! de la pol la pol vreti voi: de la cel al caldurii (tailanda) la cel rece (canada). va tin pumnii sa reusiti. emi e un copil tare dulce.
vlada, vladut e un print.
lilib, daria s-a facut o printesica mare si dulce.
tuchi... acu incerc sa ma uit si la pozicile tale.
cum e bendis pana la urma cu impozitul? se restituie doar pe asigurarea suplimentara sau si pe CIC 2003?
sper sa revin curand:(.


am reusit sa pun si eu pozici noi:
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/miha2210/album?.tok=phnf0GBBpy2IWuhP&.dir=/d6ac&.src=ph
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/miha2210/album?.tok=ph5X0GBB11pGXOxi&.dir=/b9dc&.src=ph
pupic

www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Doamne, tare dulci sunt puiutii !!!
Mihaela - am observat in poze ca Sara are tricicleta mica.Cum va descurcati cu ea, reuseste sa se tina bine in sa ? Vlad e innebunit dupa orice fel de bicicleta, dar n-am avut inca curaj sa-i luam,de teama sa nu se loveasca pt. ca el sta numai in picioare, nu asezat pe sa ( am incercat in parc ).

Am auzit la stiri ca vor fi vaccinati toti copiii de 1 an contra rubeolei,rujeolei, cred ca ceva similar vaccinului Priorix pe care noi urmeaza sa-l facem peste o luna- la 13 luni. Acest vaccin nu era inclus pana acum pe lista celor obligatorii. Stiti ceva de asta?

Nici Vlad nu sta prea cuminte in scaunelul de masina, dar evit sa-l mai iau din el cand plange, pt. ca nu sta o clipa locului si tare mi-e frica sa nu pateasca ceva.

V-am pupat si distractie frumoasa in week-end, chiar daca se pare ca vremea nu tine cu noi.

Andreea si Vlad

http://community.webshots.com/user/vladstefan2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendis spune:

Observ cu placere ca prichindeii nascuti in perioada martie-aprilie 2003 sunt frumosi. Tuchi, Mihuletule ... chiar aveti cu ce sa va laudati...

Despre asigurare (impozit 2003) nimic nou ... deocamdata

Totul e bine cand se termina cu bine ... Mamamariana.
In momente de genul asta iti dai seama ce fragila e viata, cat de mult trebuie pretuita. Important e sa traim frumos . Si noi am avut accident in martie cand eram cu David in masina. Impactul a fost destul de puternic ... noroc ca nu s-a lasat cu urmari.

David si-a imbogatit vocabularul. Pe sotul meu il chema Marcel iar David il striga ... Ahcel. Spune doi, bai, papa, yoghi ...
E un mare dansator ... cum aude muzica incepe sa se bataie... Uneori se balanseaza de pe un picior pe altul de parca ar fi Ray Charles...
In schimb nu vrea sa ma sarute si nici sa faca mai, mai.

Cele bune!
Bendis


http://photos.yahoo.com/dianabalas

Mergi la inceput