Help Simona - cheltuieli postoperatorii, transport

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Buna dimineata!
Cornelia de ce nu-l intrebi pe dl. Moanta adresa spitalului ?
El banuiesc ca are adresa . Si ce a facut in privinta lui Chivu ? Hai ca iar faci lista de intrebari pentru urmatoarea discutie telefonica . Doamne-ajuta!
Mirela siCosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ereso spune:

Nu va suparati ... dar pur si simplu nu inteleg de ce va risipiti atata timp si energie in cautarea adresei spitalului ?!
De ce nu va poate spune domnul Moanta ?!
L-a intrebat cineva ?
Daca nu, va rog spuneti-mi numarul lui de telefon! (este fix sau mobil? - are vreun interval orar in care poate fi gasit ? )
Astept vesti de la voi! Nu am rabdare sa batem pasul pe loc !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_B spune:

0039 333 411 53 50, si cred ca e mobil, pt ca fix, unde Doamne iarta-ma?
Ideea e ca, dupa opinia mea, ar trebui sunat cand avem ceva cu adevarat de spus, adica ceva concret, de bine, ci nu cai verzi pe pereti, pt ca in asemenea cazuri nu e o bucurie sa stai pe telefon calare si sa vorbesti despre vreme... Poate gresesc, dar eu asa cred...
Mai incerc si eu la o asociatie culturala si la alti romanasi din orasul de unde stau, poate-poate...
Oricum, sa fie in Italia si sa nu poti pune la disp un cont, nici nu stiu cum sa procedam cu banii... Dar prima data astept un muschi tresarind undeva, sa vedem ca se contureaza o mobilizare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zizee spune:

buna tuturor,
felicitari pentru toata energia voastra si pentru asa minunata mobilizare!
caut o modalitate de a trimite bani pentru micuta simona. ceea ce face dificil acest lucru, in cazul meu, e ca sint in tunisia si ca nu am un cont personal aici (toate platile se fac cash).
o tranzactie spre contul din romania e asadar imposibila.
as incerca western union (dar mi-e teama ca nu pot trimite euro de aici - detinerea de valuta nedeclarata e ilegala - ramine totusi de verificat) dar pentru asta am nevoie de informatii exacte cu privire la adresa dlui moanta.
varianta propusa de aurelia ma intriga oarecum fiindca nu-mi pot imagina ca functioneaza - asta in cazul in care e corect ceea ce am inteles: kiar trimite cineva bani in plic??? nu am incredere in posta tunisiana, asa cum nu am incredere in cea romana...
poate cineva sa ma ajute cu o idee?
multumesc,
z.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Bine ai venit ereso!!Sper sa va simtiti bine si sa fiti alaturi de site-ul asta pina la capat!Ereso cu tatal Simonei se vorbeste odata pe zi pe la ora 18 seara si incercam sa-l sune numai persoane care au mai vorbit deja cu el iar noi ceilalti asteptam vestile ,el este si asa cam "pierdut" acolo ce ar insemna sa-l sunam toti ,el nici nu ne cunoaste il zapacim de tot de cap ,si apoi crezi ca daca el ar fi stiut adresa spitalului mai stateam noi pe net la 2 noaptea sa o cautam cu copii "atirnati de poale"!!!!!!
Te rog sa nu te superi pe mine nu o spun pe ton critic ,cine ma cunoaste stie ca nu-mi place sa ma supar cu oamenii de aici!
Simona i-ti spun si eu "Bine ai venit" aici caci chiar ai venit la momentul potrivit !ma simt asa bine cind vad oamenii cu suflet ca ni se alatura........niic nu poti sa-ti inchipui!

Aura&Luca,2 ani si 2 luni!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://yamafoto.com/?ref=6538

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia Horoiu spune:

Va rog primiti,
va adresez acum un "Help" pentru mine !

Dati-mi timp, dati-mi ragaz.
Va citesc,va urmaresc, va ascult.


Nu reusesc sa fac simultan totul, chiar daca as privi mai multe ecrane odata.
Sint debordata de mesaje pe yahoo, pe hotmail, PM-uri, forumuri.
Incerc sa pun o ordine de prioritati pentru a aborda problemele si a raspunde tuturor.
Am raspunsuri si explicatii pentru tot ce intrebati.
Va rog,
priviti frecventa cu care raspund pe forum(ora, zi) si sper ca astfel sa constatati ca nu va cer gratuit increderea si rabdarea voastra. Sper sa fi trecut proba asta :-))

Dimineata la 9,30 am vorbit la Mécénat, nu am avut timp sa scriu pe forum, desi e important ca informatie.

Teoretic ar fi fost cel mai simplu sa aflam de la Dl Moanta coordonatele spitalului. Practic nu e acelasi lucru.
Ati vazut in ce forma am transmis numele spitalului....
Dl Moanta nu are in cap adresa spitalului, nici cea la care locuiesc.
E destul de obosit acum. Mintea lui este ocupa de doua chestiuni: Simona si apoi..."surpriza" cu totalul cheltuielilor de platit.
In urma cu doua zile a spus ca nu mai are chef de el, nici sa manince.

Noi trebuie sa gindim pentru el.
El va face cum ii spunem noi, ce ii spunem noi. De aceea va transmit rigurors informatiile ptr ca sa vedem impreuna ce este de facut.
Poate Simona B, Lilli G care sint in Italia au ocazia sa vorbeasca cu dl Monata si vor confirma spusele mele. Vocea il tradeaza f usor.

Va multumesc ptr incredere si intelegere.
Voi reveni, Cornelia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Zizee! buna! nu ma mira ca te intriga metoda mea ! este normal in acelas timp daca ai urmarit cazul lui Cristi (care si acum mai este in actualitate chiar daca poate pare ca nu ca inainte)vad ca esti membru de destul timp! ai avut deci ocazia sa constati ca s-au strins ceva bani in Pusculita Cristi veniti prin aceasta modalitate din toate colturile lumii ,spun asta pentru ca sint in ea in jur de 700 de euros,dolari americani si Canadieni ,si franci elvetieni,deci daca te uiti un pic acolo eu zic ca SE POATE SI AICI! diferent aeste doar ca pusculit aaceia este in OLanda la administrator sia ceasta este in Franta la mine,eu zic daca totusi vrei sa trimiti ceva si nu ai incredere trimite mai bine direct domnului Moanta in Italia ,i-a telefonul lui suna-l si cere-i adresa de la apartamentul unde sta ! sint sigura ca i-i vor ajunge banii!

Aura&Luca,2 ani si 2 luni!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://yamafoto.com/?ref=6538

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zizee spune:

aurelia, ceea ce am semnalat, zic eu destul de clar, ca ma intriga, e legat strict de metoda de transmitere a banilor, nu de destinatarul final.
ma mai intriga, acum, raspunsul tau, dar prefer sa pun punct aici discutiei.
daca cineva are, totusi, vreo solutie pt. transmis bani dintr-o tara in care moneda nu e convertibila, ii sint recunoscatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Aurelia ai spus:

Pusculita Cristi veniti prin aceasta modalitate din toate colturile lumii ,spun asta pentru ca sint in ea in jur de 700 de euros,dolari americani si Canadieni ,si franci elvetieni,deci daca te uiti un pic acolo eu zic ca SE POATE SI AICI! diferent aeste doar ca pusculit aaceia este in OLanda la administrator sia ceasta este in Franta la mine,

Noi am vrea sa facem o precizare. Din punctul de vedere al Desprecopii.com - actiunea ta este una personala - fara girul nostru. Nu este corect sa implici numele site-ului nostru in actiuni care nu au acceptul nostru. In acest fel - noi nu ne putem lua nici o raspundere.
multumesc,





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

adminu ,pusculita Cristi eu am dat-o ca exemplu de procedura ,bineinteles ca desprecopii com nu are ABSOLUT nici o raspundere si obligatie fata de tot ceia ce scriu eu aici cu privire la eforturile pe care le facem sa trimitem ceva bani tatalui Simonei in Italia !daca este nevoie si doresti eu pot sa pun un mesaj in rosu ca atentionare in postul respectiv.
Deja faptul ca ne gazduiti aici si ne permiteti sa comunicam intre noi si sa ne organizam pe cheltuiala site-ului este un gest apreciat din partea voastra ,multumesc in numele meu si al celorlati participanti la actiune

Aura&Luca,2 ani si 2 luni!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://yamafoto.com/?ref=6538

Mergi la inceput