Bebelusi pe avion?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

Noi am zburat la 11 luni si totul a fost perfect. Pe zborul lung, avioanele mari (B747) sunt prevazute cu cateva bazinete (nu stiu daca asta e traducerea in romaneste) pentru bebelusi de pana la un an. Daca bb intra acolo, poti sa il pui si la 2... Emi a dormit aproape tot drumul (a fost noaptea). Am urcat, am papat, am schimbat-o si pe urma am pus-o in patut si a dormit pana dimineata la micul dejun. Mie mi-a fost mai greu in aeroport pentru ca am avut de asteptat 5 ore legatura pentru Bucuresti (si invers - pentru Bangkok) si a fost destul de greu sa o potolim pe acolo, sa ii dam papica si sa o culcam cand era ora de somn.
Stewardesele sunt f. dragute si zborul a fost placut si usor.
Am platit bilet de infant 10% din pretul normal... Biletul de genul asta nu are loc si la bagaj e 10 Kg parca.
Numai bine,
Mamamariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

De cat ori am fost cu avion locuri am primit cand am ajuns in aeroport, deci cand ajungi acolo si dai biletele specifici ca ai bb mic si ca ai dori sa tzi se dea loc un fazta sa se poata instala acel bazinet... mai potzi adauga ceva de genu.. bb meu etse foarte energic si are nevoie de spatziu, acel loc m-ar ajuta si pe mine sa il tzin mai calm si sa nu deranjeza pe ceilaltzi pasageri, in marea partea a cazurilor primesc acele locuri. Este si o limita de greutate... nu mai shtiu exact cat... si al meu a avut 10 kg si l-a pus acolo, am vazut si un bb de 2 ani care a primit bazinet si a dormit acolo.
Calatorie placuta.
Gabbriela & Julian

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica-mamica spune:

Super subiect !Si eu plec cu bb de 11 luni in iunie in usa , si mi-e groaza de drumul asta , stat prin aeroporturi , escala , bla bla bla . Si eu stiu ca trebuie sa ceri locul din fata , sper sa ne dea si noua basinet din ala , desi marc are deja peste 10 kg ( are 8 luni acum ) , e , mintim si noi ! ce nu facem pt binele copilului , nu ?

Roxana & Marc

www.babiesonline.com/babies/b/bichelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo spune:

Si noi plecam in iunie in tara,vom avea sase luni si chiar ma intrebam cum v-a suporta drumul,poate raspunde cineva si din JP ca sa vad daca au benefeciat de acel patut...bun subiect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Fetelor, v-ati carat cu caruciorul dupa voi sau rucasacel sa carati micutul? Ati avut voie? Si copilul are si el voie la un mic bagaj?
Sa fie bine la toti puiutii,
Ciuf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica-mamica spune:

noi vom lua un carucior din acela de vara , umbrella stroller , ai voie cu el , ti-l iau stewardesele in avion si ti-l dau cand cobori .

Roxana & Marc

www.babiesonline.com/babies/b/bichelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochinegri spune:

Super subiect !
Noi o sa zburam in Canada .... anul acesta, cu Bb de aproape 2 ani.

BBele nostru are acum 13 kg si e inaltut .... Credeti ca incape in patutul din avion, desi trece peste limita de greutate ?

Daca ii cumparam bilet intreg, va putea dormi pe scaun ? Eu n-am dormit prea bine in avion .....

Multumesc pt. postari.

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Fetelor,

Si eu am sperat ca mi se va da infant seat cand am zburat. Yasmine avea atunci 11 luni respectiv un an. Din pacate nu ni s-a dat,pe motiv ca este disponibil numai pt. bbii pana in 6 luni (ea oricum depasea greutatea). Poate voi veti avea mai mult noroc.
Zbor placut,

Crisitna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica-mamica spune:

Fac gat daca nu imi dau !!!

Roxana & Marc

www.babiesonline.com/babies/b/bichelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Trei chestii:

-orice carutz pliabil te insoteste pana intri in avion si te asteapta la iesire la usa avionului
- multi bebei plang la decolare si aterizare din cauza urechiuselor astupate. Solutzia noastra: alaptatul sau sa bea lichide tocmai atunci.Astfel prin inghitzituri mici vor scapa de durere. Preferabil sa nu aiba burtica plina pt. ca atunci nu vor vrea sa bea.
- un zbor de noapte e preferabil pentru totzi, mai ales puii mici leganatzi in basinete sunt fericitzi si dorm perfect


Si fetelor... mai da-ti cate o cautare dupa subiecte.... zauuu...
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23737

Anne-Sarah si mamica sa Andreea

Mergi la inceput