la ce folositi robotul de bucatarie?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missiday spune:

Roxana,HR7754 am si eu,dar nu l-am folosit niciodata la framantat..cu ce framanta,cu chestia aia de plastic??Hai ca-s culmea,si eu am batut la cozonacul ala vreo 45 de min

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da Missi, chestia aia de plastic e accesoriul de framintat, se monteaza ca cel de taiat, lama. si chiar e fff buna, nu ai crede, nu e asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missiday spune:

Roxana,sarumana .Maine fac iar cozonac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

palmirah, asa am facut pana la urma maioneza, cu paleta de mixer in robot.Legumele pt salata de boeuf le-am taiat cu una din cele 4 forme care le am ca accesorii. Robotul meu e Philips HR 7754.

Are accesoriul pentru framantat, dar eu de Paste nu am facut cozonac, daca stiam ca merge asa usor cu robotul faceam, dar de cate ori am incercat cu mana, nu mi-aiesit, asa ca am renuntat. Voi incerca si eu robotul.

Aluat pt pizza a facut cineva? Eu faceam cu mana dar nu prea iesea bine, ma saturam repede de framantat si nu crestea cum trebuie.

Am sa incerc blenderul cu fructe si lichid mai mult. Eu am pus lichid , dar putin, pentru ca nu voiam sa curga, voiam sa fie ca un piure.

Mersic fetele, mai scrieti!

Mihaela, Diana si Silvia
http://community.webshots.com/user/mihaela_s20
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Sa va zic si eu la ce ma ajuta mult robotul:
- la pandispan (bat intai albusurile spuma; adaug zahar, arome si-i dau din nou drumul; pun galbenusurile, faina, si dau cateva puls-uri pana se incorporeaza; torn compozitia in tava; pun tava in cuptor);
- la ras legumele pentru ciorba - in cateva secunde sunt gata (ce bine era daca tot robotul le si curata inainte... );
- la pasta de peste; si brinza de vaci frecata cu unt si marar;
- (...) ma mai gandesc si revin.

Laura
http://photos.yahoo.com/laura00ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Miha pai poti face orice fel de aluat care se framinta inauntru, indiferent la ce il folosesti, chiar e indicat in retetele de afara, pentru paine, pizza, sau ce vrei tu.
Laura, ai dreptate, daca mai si curata legumele....ma maritam cu el!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Dar MOULINEX ovatio nu are nimeni? cum framantati cu el?
Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

Roxana, pai eu m-am maritat deja cu el, ca nu-s pretentioasa ... bigamia bat-o vina . Nici ceapa nu o mai tai cu mana. Iar cand a fost stricat vreo saptamana, am plans pe rupte, de ... era sotul in spital ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Pisi si eu subscriu la bigamie.....dar ce ma fac ca si barbata-miu e indragostit de el...????......
Eliza...la Moulinex nu te pot ajuta, in schimb daca incerci o cautare aici la roboti de bucatarie a mai fost un subiect asemanator si multe dintre fete spuneau ca au Moulinex. daca am timp iti gasesc link-ul.
Rox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

Robotul meu are o singura functie: obiect decorativ in bucatarie. La cat este de curatat la el dupa folosire... In schimb mixerul este prelungirea mainii. Va pup.

Mergi la inceput