Liste medici ginecologi/obstetricieni (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alala spune:

dupa o hemoragie la 5 sapt.de sarcina si 2 vizite la 2 medici-la Caritas si Giulesti- rezultatul trebuia sa fie dezastruos-renuntare la sarcina!norocul meu si al lui Tudor care are acum 1 an si 9 luni si e sanatos si jucaussi...cuminte foc - a fost Denisa Protopopescu.a fost alaturi de noi tot timpul sarcinii si la nastere.mii de multumiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Alala, tu ai patit cam ce am patit si noi, numai ca eu eram in luna a 5-a, bebe misca serios, imi era asa drag de ea, si nu am putut sa renunt la sarcina, ma durea sufletul .Noroc cu dna. dr. Ples Liana, de la Bucur, ea ne-a sprijinit si ne-a asistat. A fost norocul lui Sofi.

Mada si Sofi, 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danais spune:

Kathywsha,

Felicitari pentru burtica, sa ai o sarcina usoara si un BB frumos si sanatos.

Eu am nascut in ianuarie 2003 cu Dr. Cristian Gherasie si am fost mai mult decat multumita. S-a comportat exemplar si restul personalului la fel. Eu am ajuns la el doar cu o saptamana inaintea nasterii, pentru ca doctorita care mi-a supravegheat sarcina nu a putut sa ma asiste si la nastere. Am mai fost la el dupa nastere de mai multe ori pentru ca am sindromul ovarelor polichistice si pot sa spun ca intotdeauna m-a tratat bine si tratamentul recomandat imi prieste.

Mama mea a fost operata de fibrom de Dr. Gherasie si nu a avut nici o problema dupa. Prietena mea urmeaza sa nasca si ea in decembrie, tot cu Dr. Gherasie. Si ea a avut probleme serioase la inceputul sarcinii, pana prin luna a patra, cu sangerari destul de puternice si contractii, care s-au oprit sub tratament.

Avantajul major la Dr. Gherasie este ca este foarte amabil si disponibil, prietena mea l-a sunat de mai multe ori chiar si noaptea cand au inceput sangerarile si i-a raspuns intotdeauna si nu s-a enervat. Pare de asemenea si foarte riguros. Cand am ajuns eu la el inaintea nasterii a stat aproximativ 45 de minute sa se uite pe toate analizele si ecografiile facute pana atunci, m-a intrebat cate in luna si in stele, apoi mi-a facut ecografie si a mai stat vreo 30 de min. sa discutam despre cum voi naste. Si dupa nastere a venit in fiecare zi, m-a controlat, m-a intrebat cum ma simt.

Eu am fost foarte multumita de el si prietena mea la fel.

Inca o data sanatate si sarcina usoara. Sper ca ti-am fost de folos.

Daniela si Denisa

P.S. Si eu am avut scurgeri roz si maronii prin saptamanile 7-10 de sarcina. Doctorita nu a stiut sa-mi explice de la ce au fost, dar au trecut de la sine si BB e perfect sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Constanta; Dr. Rusa Ion-Marius : inca de la prima consultatie am plecat increzatoare si multumita de discutia avuta cu dr-ul si consultatia. A urmat urmarirea sarcinii cu verificari periodice destul de distantate, apoi ziua X, in care a indus si asistat nasterea.
Are o mana buna sau poate organismul meu m-a ajutat, caci m-am refacut repede, fara complicatii sau repercursiuni.

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Pe noi ne-a monitorizat dna dr. Tufan Aurelia de la Municipal. Si a fost minunata. Acum Rebeca are 5 luni si este o minune mica.


Ioana si Rebeca Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Oanaanast,

Dupa ce am trimis primul mesaj am citi si mesajul tau cu privire la dr. Tufan. Asa ca intaresc ceea ce am spus in mesajul anterior. Este un mesdic bun. Si este alaturi de graviduta. Poate la inceput este putin mai retinuta. Dar noi ne-am inteles excelent.
Saloanele de la Municipal sunt in regula. Noi am stat in rezerva cu plata pentru ca nu am vrut sa ma despart de sotul meu sub nici o forma. Deh, rasfatul... ce sa-i faci... Dar si cele cu trei sau patru paturi mi s-au parut in regula. Asistentele sunt ok, atata timp cat cotizezi...
Iar ca pediatru, noi am ales-o pe dna dr. Jianu Elena. Super om, excelent medic.

Sper sa iti fie de folos. Daca vrei sa mai stii ceva, te rog sa ma intrebi.

Ioana si Rebeca Maria.

Mergi la inceput