mamici din Iasi (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Cris,poze nu fac,am una,dar de cind e bb cit un bob de mazare.Acum il inregistrez pe caseta,dar nu stiu eu sa pun,poate daca il rog pe sot sa se ocupe de asa ceva!
Saptamina asta,s-a anuntat la vreme numai ploaie in fiecare zi,dar vad ca si azi e foarte frumos.Sa speram ca de Pasti va fi la fel!

Teodoreiin 21 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Anna Maria ma intereseaza si pe mine daca pot copia o caseta video pe un CD.Si eu il am pe Mihnea pe o caseta video(la 4 luni si jumatate si la sase luni jumate)si as prefera sa-l pun pe CD,pentru ca e mai reizstent in timp!Daca sotul tau se pricepe intreaba-l te rog cum pot face asta!Saru' mana!

Eu stiu ca de Paste e la fel ca de Florii si avind in vedere ca de Florii a fost frumos afara,sper ca tot asa va fi si de Paste!
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna spune:


Buna fetelor din Iasi,eu nu am mai fost in tara de doi ani.
Cum mai este? Imi este dor de Iasi, cum mai este viata.
Copoul este tot asa frumos,?

sarbatori fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Buna Arianna,
Iasul e foarte frumos si curat acum.De cind s-a schimbat primarul toata ziua se face curatenie,se matura,se aduna gunoaiele se spala strazile,se asfalteaza,chiar ne intrebam cit va tine minunea.
Acum au inflorit zarzarii,corcodusii,magnoliile,iar in Gradina Botanica de vreo 2 ani incoace se organizeaza expozitia de azalee si camelii.
Am inteles ca vor sa refaca statuia Leilor din Gradina Copou.Oricum aici e foarte frumos pentru ca straturile de flori sint ingrijite in permanenta,iar simbata si duminica nu mai ai loc sa stai pe o banca,e arhiplin.

Tu esti din Iasi?Cind mai vii acasa?

Paste fericit!

Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

YESS ...mi-am terminat curatenia...!

Mihnea a fost cu tati in Gradina Copou,iar eu am reusit sa termin
ce-mi propusesem!
Se pare ca vom avea si astazi o zi frumoasa ,desi la meteo anuntau ploi.

V-ati gindit la meniul pentru Paste?

O zi usoara si senina!Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

cine e primar acuma?

Un Paste Fericit!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Gheorghe Nichita, ex-manager RAJAC.
BTW, ce bine-ar fi sa fie an electoral in fiecare an, spala astia strazile si in cartierele mai amarate, vezi Doamne!!

Roberta + BeBe scump din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

mie-mi place de el, e om gospodar. Am lucrat la un moment dat la o firma care avea contracte cu rajac-ul si tare punctuali erau la plati. si plati mari! Poate s-or mai indrepta lucrurile. Acuma in primavara o sa vedem cum repara strazile, sau le-a reparat deja??

Un Paste Fericit!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Repara non-stop.
Si merg si pe stradutzele laturalnice.

Plus ca asta iarna nu am apucat "sa vad zapada".De la prima ninsoare s-a aruncat cu mii de tone de nisip si pe strada si pe trotuare,ba chiar si printre blocuri!!

Sa dea Dumnezeu sa-l tina !!

A plus ca se intereseaza si de soarta fotbalului din Iasi.Pe nea Simirad nu l-a interesat deloc soarta stadionului(paraginit)si a echipei de fotbal.Ditamai orasul fara echipa in A.
Ha..cine a mai vazut.De cind e Nechita,se repara stadionul si echipa e aproape sa intre in divizia A(sint pe primul loc in divizia B).
Nu-s eu mare chibitz de fotbal ,da am si eu mindria mea de iesean...ce nu am voie.

Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

fetelor

am lipsit o perioada, dar sa stiti ca am motivare...la servici e iad...toata lumea vrea ceva...ieri...si nu-i timp de alte cele...
ce ziceti ce vreme splendida? sa dea Domnul s-o tina asa si de Paste.
chiar, ce bucate gatiti de Paste? eu pregatesc traditionalele, adica, cozonaci cu multa nuca si rom, pasca, oua rosii, cas proaspat cu ceapa verde si ridichi, bors de gaina, drob, friptura, din pacate nu ne place niciunuia mielul si ne e si tare mila de bietul animalut dragut, dar vom avea si friptura de miel, pe langa pui si cotlete.Voi mai strecura si cate o salata de legume cu maioneza si piept de pui, niste muschiulet afumat, rosii si castraveti...si bineinteles ca asteptam musafiri.
va urez spor la cumparaturi, la curatenie (care mai aveti) si multa inspiratie in alcatuirea meniului...
va pupez
aime 7 saptamani si 3 zile

Mergi la inceput