Fetele din USA,poftiti la o barfa!(12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

Mwahuri voua!
Olivia,puiule,la mine ai mancat paine frantzuzeasca pe care eu o cumpar de la Wallmart.E intr-adevar foarte apropiata la gust de cea romaneasca.Mai gasitzi la Kroger, baghetele frantzuzesti care sunt foarte gustoase.
Laura G, tot la wallmart gasesti si branza topita sub forma de triunghiuri,elvetziana daca nu ma insel,la raionul de Deli.
Lumi, eu am venit cu fiance viza si din momentul in care sotzu' a aplicat pt viza, pana cand am avut viza in pasaport a durat in jur de 3 luni.e cea mai rapida,dupa parerea mea.
Cat despre epilat...traiasca lama ca lenea si durerea si-au spus cuvantul.
Acu' ma apuca un chef de mutat mobila prin casa,asa ca va tzuc si si ia leitar!

Pupici!

mihaelaH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Multumesc, Mihaela!



Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:

quote:
Originally posted by Oana_B

Ei ce-i asa de greu sa dai un "reply with quote" si un copy/paste la mesajul lui Mircea.
Mircea, te superi ca ti-am imprumutat cariocile?
Iubi, am modificat



din pacate sunt in delegatie in Kansas de marti, si pe aici nu prea vad mult internet.
Ma bucur ca ai apucat sa pui lista, as fi recunoscator daca ai putea sa faci si update cum apare lumea, astfel ultima lista va fi cea mai complecta, si oricine poate sa o posteze pe pagina urmatoare.
Dar mi-ar placea ca acela care posteaza sa tina lista update cel putin pina se termina seria de mesaje. La fel daca aveti webpage aruncati cu ele sa se poate face lista cit mai complecta.
Oana, te rog adauga Katica - Sacramento, CA
si pe Ocebine, eu nu am adaugat-o pentru ca nu stiam din ce stat este.


--
mn...o fetitza ..in kansas...momentan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

quote:
Originally posted by Andrada

Cum faceti fetelor in casa piinea?
framintati, coaceti, etc?
la masina?
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele



Andrada, fff scurt, hai sa-ti zic cum o fac io.

1 kg faina, 2 linguri drojdie uscata, 2 linguri zahar, 1 lingura rasa de sare, 1 ou, apa calda (cca 500 ml).

Se amesteca faina, drojdia, zaharul, sarea, se adauga oul, apoi apa, se framanta (cam 10 minute, dar se poate si mai putin), eventual se adauga ulei de salata la framantat.
Se pune la crescut (pana isi dubleaza volumul).
Se fac painile, se ung cu ou batut si se presara cu susan sau mac.
Se mai lasa la crescut un pic in tava, dupa care se pun la copt cca 25 de minute la 200 de grade Celsius.

Spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaM spune:

mihaelabebe...ce coicidenta...si eu azi ma plictisei asa de tare ca m-am apucat sa imi mut sofele......si inca nu am reusit sa le pun cum trebuie......ca nu li se staLauraG,aici gasesti la toate magazinele brinza topita...e scupica putin..dar e si buneo sa ma uit cum se cheama...(eu cuprar aia poloneza de la polonezi..e tare buna)...si nu uita ca aici tot ce vrei gasesti,numa ca nu au acelasi gust ca si in romania.paine..eu cumpar poloneza...e foarte buna(ca aia romaneasca)eu la epilat folosesc ceara stai sa vad ce scrie pe ea..de fapt e ceva lipici...sally hansen....no-heat,gel hair remover kit...eu asta il folosesc...dar si cind trag o data cu pinaza tot in sus sar(trebuie sa imi puna cine scara sa cobor joseste buna pt every body part:face,legs,bikini area,underarms...si mai multe...pe cutie am dat vreo 20$iar ceara(wax) am mai folosit si eu...o incalzesti la micrownde 25 minute..pe urma aplici asa calda pe.........dar nu imi doresc.pe toate americancele.don't worry....be happy.mona78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Multumesc dragutza Julie, sa vii tu peste ocean sa ma ajutzi sa fac piinica...


Andrada

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomax spune:

salutare dragelor,

si eu fac paine in casa tot asa cam ca julie, minus ou, dar nush de ce la mine nu creste frumos. de curand am invatat sa fac fougasse, macar asta nu trebe sa creasca foarte.

lai, multumesc

laura g, daca sotul nu stie despre branza topita este pentru ca americanii nu se-nghesuie sa pape asa ceva. spune-i sa caute "the laughing cow", asta e singura de care stiu eu exact ca branza topita de la noi.

super lia, im ipare rau pentru accidentul lui alex, saracu' de el, dar si saraca de tine, prin ce emotii tre' sa fi trecut. uff, bine ca e totul ok acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Laura G, trimite-l pe sotior la Sam's Club si zi-i sa cumpere The Laughing Cow ca e si pe aici.

http://www.cheese.com/ daca e cineva curios, habar n-aveam cate feluri de branza exista


Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Pentru cei care calatoresc cu Northwest (if any) - sa stiti ca sunt niste reduceri substantiale la bilete pana pe 15 mai, daca aveti mai multe mile 'zburate' cu ei.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super-lia spune:

CE BUCURIE PE CAPUL MEU.... URAAAAAA!!!!ASTAZI AM DAT PESTE UN RESTAURANT GRECESC SI AM GASIT SA CUMPAR FETA CHEESE CARE E BUUUUNNNAAA CA TELEMEAU NOASTRA DE OAIE ... SI AM MAI GASIT SI MASLINE GRECESTI SI ALEA BUNE TARE DE TOT... MA DUC SA FAC O MAMALIGUTA SI UN OU PRAJIT LANGA TELEMEA CU SPERANTA CA M-I SE VOR DESUMFLA TZATZELE CA TARE POFTA MI-A MAI FOST... HOP-SA-SA... TRA-LA-LA-LA-LA-LA-LA TRA-LA-LA......

mamica fericita a unui baietel!

Mergi la inceput