Fetele din USA,poftiti la o barfa!(12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

Lexi, ce infrarosu ai :)). mie mi-a scapat... scuze, Lumi...


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Gagicile gospodine de pe aici fac paine cu masina de paine si e foarte buna. Eu sunt destul de si fara paine buna, aia imi lipseste!
Moaaaaamaaa ce misto pare Clean&Easy a lui ocebine, dar cam expensiv; eh, bune si foliile si mai ales Braun silkepil...acuma zi-ne si noua cat de misto e, ca poate am sa binemerit si eu vreodata cine stie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Si io tot utilizatoare Braun Silk epil, cumparat de pe internet, iar pentru alte zone gen brate, ceara rece Sally Hansen de la Walgreens sau CVS.
Paine - baghete frantuzesti, daca nu sunt pentru consum in aceeasi zi se pot congela pentru pastrarea prospetimii, si imi mai place sourdough bread. Mihaela dragutza, la tine am mancat paine ca-n Romania, ia spune tu de care si cum era


Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Epilady pt picioare, si ceara pt restul. Ceara se numeste (parca) Gi-gi Honee sau Honey, da' trebuie folosita cu fasii de muselina, deci alea le croitoresti intai si le aplici peste ceara intinsa pe piele. Mie imi place desi e cam messy uneori. CU ceara asta trebuie sa ai si dizolvantul respectiv pt ca nu e water soluble. E mai buna cea solubila in apa, te speli dupa ce termini si stii o socoteala, nu ti se lipesc chilotii ori tricourile.

Paine buna are Costco, eu cumpar mai multa si o inghet o saptamana, dar dupa doua nu mai e asa de buna. Ai mei au facut paine in casa timp de 17 ani, niciodata nu le-a placut cea de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

buna fetelor!

eu nu am reusit sa citesc tonele de material ce le-ati scris pana acum..

in legatura cu painea, noi am facut si singuri acasa delicioasa si cumparam old world sau paine ungureasca.

va pupic,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Cum faceti fetelor in casa piinea?
framintati, coaceti, etc?
la masina?
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katica spune:

Lia...vii la o cafea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaM spune:

Katica...bine ai venit !!!!!!!venim si noi la o cafea!!!!!don't worry....be happy.mona78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Am si eu o intrebare... Branza topita se gaseste? Daca da, triunghiuri sau altfel? si cum se cheama? Sotul meu nu stia genul asta de branza, de-aia intreb.

Katica, bine ai venit!



Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea-ana spune:

Lai si Laura T. mersi frumos pentru raspunsuri

Andreea si Anaïs (1 an pe 26.04)

Mergi la inceput