Fotograf si cameraman

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Dordia dragute poze si frumosi miri! Casa de piatra si multa fericire va doresc! Da..din pacate ai dreptate pe acest subiect nu se poate discuta decat despre cei doi magnifici. Daca am spus ca nu mi-au placut unele poze au sarit ca arse, daca am spus ca nu-ti ia mai mult de o jumatate de ora sa faci un clip ca acela iar au sarit! Pai atunci schimbati numele subiectului, ca nu sunt singurii!
M.Gina stai linistita ca nici nu vei vedea vreun material de la mine! Nu-mi fac publicitate pe acest forum, aici intru sa ma delectez, sa invat si sa ajut acolo unde pot! Daca vreau publicitate, platesc! Ce spui tu??? Ca nu se pot face poze la buchete pe intuneric?? Hai mai ca ma faci sa rad! Orice camera foto digitala cu o rezolutie buna iti scoate pozele facute noaptea ca si ziua! Intr-adevar pozele puse pe site de, Dordia nu sunt din cele mai reusite.. poate din lipsa ei de experienta (o condamni?!) nu le-a postat pe cele mai reusite dar... e imposibil ca din 350 poze sa nu fie macar 100 extraordinare!

Off topic: Gina tu cumva ai firma sau te ocupi cu organizari de nunti? pentru ca toate postarile tale sunt numai la subiecte de acest gen. Daca da... nu ma mira!

Deci, Dordia...si celelalte fete-viitoarele mirese va invit sa discutam despre subiectul acesta la Miresele 2005 sau 2006 pentru ca aici vad ca nu se poate.. sau cel putin nu avem loc!

O zii buna va doresc!

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M. Gina spune:

Vad ca nu incetezi cu atacul la persoana desi eu nu am recomandat niciodata altceva decat niste simple servicii pentru amintiri frumoase. Daca te intereseaza atat de mult, eu lucrez la o firma mare de audit financiar, deci stai calma ca daca vanam comisioane de la organizari de evenimente probabil credeam si eu ca ieftin e mai bine....

Ba chiar tin sa-ti spun ca pe Victor nici nu il cunosc macar, doar am vazut poze aici si am aflat pareri de la miresele multumite. Tu esti de mii de ori mai activa si mai interesata de acest forum decat mine, vizavi de ce ma acuzi. Tu esti cea care face liste cu evenimentele si a recunoscut mai sus (parca) ca are implicatii in domeniul organizarilor de evenimente...
Daca tot spui ca imi urmaresti mesajele, poate cauti cele de la inceput de an unde imi exprimam total dezacordul cu privire la solutia de a angaja o firma organizatoare pentru o nunta (cunosc multe persoane care au fost trase pe sfoara in felul acesta si drept urmare sunt total impotriva).

Nu te-a atacat nimeni cu pareri negative vizavi de tine sau recomandarile tale, ci tu pe noi ! Nu mi-am exprimat nicaieri opinia despre ce persoana esti sau cu ce te ocupi. Cred in continuare ca incerci doar sa aduci subiectul la un punct neplacut, doar doar Catalin o sa se sature si o sa-l inchida, pentru ca evident ceva te deranjeaza extrem de tare aici. Altfel, nu vad de ce intrii pe el, fara sa ai nimic constructiv de spus !

Nu o condamn deloc pe dordia (iar incerci sa insamantezi o cearta), i-am explicat doar parerea mea la pozele ei dpdv strict tehnic ! Ea mi-a cerut-o si nu am vrut deloc sa o jignesc sau ce mai incerci sa insinuezi tu :( Un fotograf bun nu este doar cel aduce o scula de facut poze la el, ci datoria lui este sa te aseze si sa te faca sa zambesti sau sa stai in asa fel incat sa te fotografieze in ipostaze inedite sau cel putin peste medie ! Nu de pe margine, impersonal si neimplicat.

Iar producerea si selectia materialului bun este obligatia cameramanului si a fotografului, nu a miresei ! Nu e normal sa-ti dea zeci de ore pe o caseta din care sa stai tu apoi sa alegi ce merita sa tii sau sute de poze pe care sa ti le sortezi singura dupa ce ai platit tot. Pentru asta il angajezi tu pe el, nu sa apese non-stop pe un buton facand poze la metru si filmand la kilogram ! Stiu ca se practica ca e mai comod asa, dar asta nu este deloc un motiv de lauda....

"Orice camera foto digitala cu o rezolutie buna iti scoate pozele facute noaptea ca si ziua!" - acum inteleg de ce ii pui in aceeasi oala pe Radu si Victor cu alte servicii. M-am lamurit. Desi, pentru simpla ta informare, pozele cele mai bune se fac si se vor face intotdeauna pe film
Iar la aparatele foto digitalul a aparut ca un compromis mai ieftin cu multiple avantaje care sa compenseze o calitate inferioara ! Exista intr-adevar si aparate digitale performante, dar fiind foarte scumpe in nici un caz nu le vei gasi in mana unor "profesionisti" care lucreaza ieftin ! Este imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Bibyrox si M. Gina va rog frumos sa nu va mai certati in acest subiect. Stim deja toate ca aveti pareti impartite.
De ce sa mearga viitoarele mirese sa discutate in alt subiect daca cel de fata este strict pentru asa ceva "fotograf si cameraman".
Cumva doresti ca acest subiect sa fie inchis? De ce?
Eu nu imi doresc acest lucru si cu siguranta Catalin nu ar avea de ce sa-l inchida doar daca voi ve-ti continua cearta aceasta stupida.
Chiar te rog Bibyrox si va rog foste/viitoare mirese sa mai scrieti aici alti cameramani/fotografi care v-au ajutat in timpul nuntii sau care va vor ajuta si astfel sa eliberam din tensiunea creata datorita faptului ca nu se vorbeste aici decat de anumite persoane.

Multumesc si sper sa respectati rugamintea mea
Blanca


http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Hm....nu este reclama mascata????
Inseamna ca este o simpla coincidenta ca acest subiect nu este decat un lung sir de osanale pentru anumite persoane....sau ca atunci cand subiectul nu mai este accesat o vreme...hop...mai apar niscai osanale prospete culmea tot pentru dansii.Total intamplator!!??
MGina vezi ca sunt cam contradictorii postarile tale: aici esti un simplu client, aici emiti opinii "profesioniste" despre aparatele digitale. Da-mi voie sa am dubiile mele!!!
Dordia iubita nu iti mai bate capul, din pacate nu e loc la acest subiect!!!

Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Va rog mult sa nu mai postati in contradictoriu. Daca aveti ceva de spus in legatura cu subiectul (recomandari de camaraman sau fotograf) va rog din suflet sa scrieti aici, ne este de foarte mare ajutor acest subiect. Daca nu aveti nimic de spus in legatura cu aceasta tema si doar cautati cearta va rog sa va ABTINETI !!!.



http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna ziua tuturor,

Pentru ca si eu am avut la nunta (acum citeva saptamini) fotograf, cameraman, DJ, coafeza, cosmeticiana, etc samd recomandati de , consider ca e de datoria mea sa contribui si eu cu impresii despre aceste servicii. Nu stiu ce ma faceam fara voi! Multumesc

In primul rind, m-am mirat foarte tare ca, daca pentru fotografi sint prezentate mai multe optiuni pe site, pentru cameraman e doar una. Suspect, dar cum n-am avut timp sa caut si in alta parte, m-am multumit cu ce am gasit.

Despre fotograf: Prima impresie nu a fost buna, astfel incit ne-am hotarit sa-l contractam doar pentru civila+religioasa (fara restaurant). In final, am fost foarte multumita de Victor, raportul calitate/pret e mare. Poze cu mireasa puteti vedea la http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/iturcanu/album?.dir=/14d3&.src=ph .

Despre cameraman: Calitatea materialului e buna (sotul zice ca foarte buna), a iesit dragutz si filmul si clip-ul, dar pretul final a fost piperat. Si poate ca n-ash fi comentat, daca Radu n-ar fi scris initial pe coperta numele lui si apoi numele meu. Eu mor cind vad lipsa asta de politetze. Pina la urma ne-a schimbat copertile (contra cost, evident).

DC, multumesc inca o data pentru informatii,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Draga M.GINA, uita-te pe mesajele pe care mi le-ai trinmis in luna iunie la acest subiect (paginile 4-5)si o sa vezi cum acolo spuneai : fetelor nu faceti greseala asta de a avea aceeasi persoana care sa filmeze si sa fotografieze o nunta! Asta nu este o denigrare a altui cameraman sau fotograf? Trebuia sa ripostez? Am preferat sa ma retrag ca nu aveam cu cine discuta. Nu cautam decat niste sfaturi sau opinii pt. ca nu stiam nimic despre acea persoana. Dar se pare ca nu aveam de unde culege alte opinii decat cele despre cei doi.
Referitor la cele 5 DVD-uri iti aduc aminte ca in mesaj am scris ca nunta mea a durat 2 zile. Consideri ca in doua zile nu se strang 10 ore de filmare?
Cat despre poze facute cu camera video iti sugerez sa mai citesti o data si sa vezi ca am scris ca pozele au fost facute digital. De Aparat foto digital ai auzit?
Altceva, Eu nu am pretins ca pozele sunt demne de premiul Pullitzer dar oricum pentru un om normal si nu vedeta ca cei doi, cred ca sunt niste poze reusite, la fel ca cele pe care le-am intalnit pe acest site.
Imi cer scuze daca nu m-am facut inteleasa dar as dori sa stiu si eu alti cameramani sau fotografi care au aparut pe acest subiect ca eu nu am vazut sa mai fie altii pomeniti decat cei doi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Totul are o limita, astfel incat e mai bine ca disputa voastra prelungita sa ia si ea o pauza pentru liniste.

Daca doriti sa continuati, am deschis www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36860" target="_blank">partea a doua insa va trebui sa va ganditi de doua ori inainte de a posta.

Relaxare placuta!

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput