Fotograf si cameraman

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Ba au apelat si la Radu si la Victor, dar din pacate inca nu am vazut filmarea si pozele (am fost plecata din tara cateva zile). Am reusit totusi sa vad 4 poze trimise pe mail si mi-au placut ff mult.
Abia astept sa vad totul si va povestesc atunci....pupici la fete.

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rjasmine spune:

Buna fetelor,
Poate nu ar trebui sa intervin chiar acum, cand spiritele s-au mai calmat, dar am simtit o puternica revolta la ceea ce am citit. Eu sunt protagonista celui de-al doilea videoclip din adresa indicata de Cristina; lucru pe care il datorez Cristinei si careia ii multumesc din tot sufletul meu, pentru ca ea mi i-a recomandat pe Radu si Victor; s-ar parea ca majoritatea fetelor apeleaza la acest site, tocmai in ideea ca vor gasi aici informatiile de care au nevoie pentru acest eveniment unic din viata lor; imi amintesc cum am intrat eu, exact intr-un moment in care eram disperata ca nu-mi gaseam un cameraman bun; si va spun acest lucru dupa multe vizualizari, de care nu am fost nici macar multumita si care se invarteau in jurul a 150 EUR. Atunci am vazut cateva din mesajele Ginei si Cristinei, care ii recomandau pe cei doi; am luat legatura cu ei.......si va pot spune ca am fost si sunt in continuare extrem de fericita de alegerea pe care am facut-o. Nu am sa va spun nimic de banutii pe care noi i-am dat, si crede-ti-ma nu are deloc importanta; si nu ca ne-ar fi fost usor, pentru ca si noi ne-am organizat singuri, singurei nunta, fara nici cel mai mic ajutor financiar, dar am stiut de la inceput ce vreau: amintiri frumoase. Lui Victor ii datorez extrem de mult pentru cele mai frumoase fotografii pe care ni le-a facut in stilul lui specific, iar lui Radu pentru cea extraordinara inregistrare: un videoclip de vis si 2 DVD-uri superbe, cuprinse intr-o coperta personalizata fata-verso; si sa nu ma intelegeti ca este o inregistrare oarecare; toate fondurile muzicale alese de Radu ne-au reprezentat atat de bine, iar trecerea de la o imagine la alta se face intr-un mod inconfundabil. Si tot ceea ce au facut ei pentru noi si pentru multi altii a insemnat mult efort si multe daruire sufleteasca. Nu contest faptul ca nu exista foarte multi fotografi sau cameramani cu adevarat profesionisti, dar foarte putini reusesc sa faca ce fac ei!!!!!!!: Ei se implica extrem de mult in eveniment, nu stau doar pe margine si fotografiaza sau filmeaza; daca ati sti cat conteaza pentru viitoarele voastre fotografii, un sfat, un gest, un zambet din partea fotografului sau cameramanului.
Cand am intrat acum pe site si cand am vazut ca videoclipurile noastre pot fi vizualizate de toti am avut mari emotii dar si o imensa bucurie pentru ca acum intr-adevar veti vedea cu ce se tot laudau fetele. Si sa stiti ca si acest lucru a implicat mult efort din partea Cristinei. Si toate astea doar pentru voi, viitoarelor " Miresute"!!!!!!! Pentru ca noi suntem extrem de fericite de ceea ce avem in biblioteca noastra si am dori sa va bucurati si voi de acest privilegiu. In definitiv, este alegerea fiecareia dintre voi, dar banii sunt ultimul lucru la care ar trebui sa va ganditi in aceste momente. Si ca sa inchei, Victor si Radu nu apar in acest subiect pentru ca vor ei, ci pentru ca noi i-am vrut !!!!!!!! Haideti sa le respectam eforturile pentru ceea ce fac aproape in fiecare week-end, chiar si de doua ori uneori, ca o mireasa ca mine, ca tine sa fie extrem de fericita!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rjasmine spune:

Un avertisment de la a doua postare... Nou record DC!
Pentru luare aminte, exista www.desprecopii.com/forum/rules.asp#rulesid18" target="_blank">un regulament despre care ati luat cunostinta la inscrierea ca membru al forumului si pe care v-ati asumat raspunderea sa-l respectati!


Fetelor, v-am mai rugat o data sa lasati cearta deoparte... suntem in sectiunea de petreceri, suntem pe un forum pasnic prin definitie si suntem, inainte de toate, in Postul Craciunului!
Daca discutiile voastre vor continua sa fie constructive, va fi ok; in caz contrar, subiectul va fi inchis!

Va multumesc pentru intelegere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Cred ca ar fi mai util pentru educatia ta personala sa vizitezi regulamentul acestui forum! Exista acolo un mic amendament la jignirile aduse membrilor si atacul la persoana!!!!!
E drept ca nu toti avem cei sapte ani de acasa dar nu e niciodata prea tarziu sa ii dobandim!



quote:
Originally posted by rjasmine


Buna seara!
Eu sunt cel de-al doilea protagonist al celui dea-l 2-lea videoclip. Am tinut sa imi spun parerea deoarece toate femeile care au avut pareri mai putin binevoitoare fata de munca celor doi sunt ori rauvoitoare si invidioase, ori de o crasa insensibilitate. Referitor la gaitele care tot exprima pareri , sa le zic indoielnice, le dau un sfat: NU MAI POSTATI OPINIILE VOASTRE, PENTRU CA NU FAC DOI BANI! CEEA CE SUSTINEA UNA DINTRE ELE, CA NU STIU CE CAMERAMAN CU DJ CU TOT A FACUT UN BOTEZ CU 150 EURO, POATE FI ADEVARAT, DAR NU I-AS FACE COPILULUI MEU O ASEMENEA GLUMA PROASTA... Sa ii zic vreodata cand o vedea inregistrarea: Stii, ma tata, cameramanu' asta a filmat botezu' unde a fost Gigi Becali nas... Vorba Cristinei, nu este decat un taran, iar banii nu cumpara bunul gust sau inteligenta... Eu daca as fi fost nas si sa am banii lui, tot pe Radu si pe Victor i-as fi chemat, chiar daca ma costau 100-200 EUR in plus. Asa ca tineti de bani cu dintii (si de opiniile voastre) si veti avea niste amintiri cu care sunt sigur ca va veti "MANDRI"! Si vom vedea atunci daca veti aparea pe vreun site sau portofoliu.

P.S. Pt. Cristina si Radu (tizul meu de altfel) va doresc sa va bucurati de splendoarea de fetita pe care am vazut-o in poza si sa va bucurati de ea!!!!

BAFTA!



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Cred ca stiti bancul cu iepurasul care este luat in ras de urs, se duce acasa, se baga sub pat si de acolo il injura.

Cam asa se comporta si unele "colege de discutii" care, la adapostul net-ului se simt in stare sa denigreze pe toata lumea.

In rest..subscriu la cele spuse de Ralucah cat si de Catalin!

Somnul ratiunii naste monstri!

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

M Gina am revenit cu dovezi referitoare la poze, daca nu iti plac sa-mi spui. Sunt pozele facute digital de catre un profesionist care mi-a si filmat intreaga nunta(2 zile) si mi-a facut si 350 poze supebe scoase la dimensiuni de 15/21 si toata afacerea constand in 2 casete video,4 cd-uri cu poze cu rezolutie maxima, 5 cd-uri cu nunta, 5 dvd-uri si 350 poze pe suport hartie m-au costat in jur de 8 milioane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Si mai vreau sa completez ca daca nu am mai intrat pe acest forum este din cauza ca am observat ca cel putin acest subiect este o pagina de publicitate mascata pentru "echipa faimoasa".
Am incercat in luna iunie inainte de nunta mea sa cer niste pareri si am primit din partea Ginei niste dezaprobari ferme referitoare la imposibilitatea existentei unui profesionist care sa fie capabil sa filmeze si sa pozeze o nunta.Iata ca la mine s-a putut!!! Si acest profesionist nu este un pusti vedeta la Pro TV sau mai stiu eu pe unde, ci un om matur care face acest lucru de foarte multi ani si care se descurca de minune.

Catalin, daca nu permiteti si altora sa-si exprime parerile si sa putem conversa in mai multi de 5 oameni, acest forum (subiect) se va dezbate intre cele 3-5 persoane care mai gasesc cate o viitoare mireasa sa le creada si sa scoata din buzunar o gramada de bani pentru o performanta pe care o pot obtine de la o gramada de alti cameramani si fotografi!!! Asta nu este publicitate???
In cele 9 pagini ale acestui subiect nu se pomeneste decat de cei doi si nu mi se pare corect ca oricine vine cu o noua propunere fetele,sustinatoarele sa ia foc si sa transforme o parere intr-un afront personal. Oare de ce le deranjeaza asa rau?

Si am uitat ca pozele (cateva ca nu am avut timp sa pun mai multe) se afla pe:
http://community.webshots.com/user/dordia2000

Va multumesc si ramane de vazut daca mai particip la discutiile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M. Gina spune:

Dordia, cred ca exagerezi.

Nu am vazut nicaieri pe cineva sa recomande concret alte asemenea servicii si sa nu fie lasata sa-si exprime parerea. Nu am vazut nicaieri discutii comparative sau idei constructive atacate, ci numai cele destructive aparute imediat dupa publicarea clipurilor de catre Moss.
Mica cearta s-a iscat doar cand s-au facut presupuneri gratuite negative despre baietii a caror munca a placut foarte mult unor mirese care au apelat deja la ei (si care evident s-au simtit jignite). Daca cineva ti-ar spune de exemplu ca ai platit prea mult pentru o rochie de mireasa care degeaba e de marca pentru ca oricum nu prea arata bine si exista alte carpe de zece ori mai ieftine, cred ca si tu ai riposta "Dar ce-ti pasa tie, cine te obliga, nu ai decat sa mergi la nunta ta intr-un sac". Ceva de genul asta a fost si aici....adica nu inseamna ca automat e clar ca esti vanzatoare in magazinul de moda cu pricina!

Apoi, in astea 10 pagini, de-a lungul unor luni bune de zile, mai multa lume si-a spus parerea. Deci acuzatia ta de publicitate mascata nu este fondata, chiar daca iti inchipui ca este totul o mare conspiratie si toate suntem de fapt platite de Victor sau Radu.....
Ba, cei doi se pare ca nu lucreaza deloc impreuna, ci au mers de multe ori la nunti ca o echipa din cauza acestui site, nu invers!

Mai mult, daca citesti atenta, chiar Moss a insistat sa vedem si un demonstrativ de la Bibyrox de exemplu, pentru a-l pune ca alternativa pe site-ul ei. Trebuie sa recunosc ca si eu sunt extrem de curioasa, dar precum ma asteptam, nu o sa vedem nimic in afara de pareri indoielnice la adresa celor care au deranjat cam multa lume cand au aratat efectiv ce pot face.

Legat de materialele tale nu am putut vedea deloc imagine video la acel link. Mi-ar fi placut sa poata exista comparatie intre calitatea filmarii si montajului de la Radu si serviciile de care amintesti. Sunt convins ca o gramada de viitoare mirese ar aprecia mai multe optiuni din care sa aleaga nu doar in functie de pret. Ar fi mult mai clar ce inseamna servicii mediocre si cele de lux.
Astfel, daca preturilor celor doi sunt prea piperate financiar, legea nemiloasa a cererii si ofertei si-ar spune cuvantul.
Pozele puse de tine sunt dragutze ca subiecte, dar strict tehnic privind numai dupa aspectul profesional la care ai facut referire, sunt clar sub ce poti vedea in alte locuri pe aceasta lista. In primul rand ca nu sunt facute cu o camera video cum ai spus (este evident), iar in al doilea rand in multe locuri exista umbre pe figura, sau zone prea albe pe aceeasi fata, incadrarea este aproximativa (Radu m-a invatat sa recunosc un amator care lasa spatiu deasupra capului intr-o poza si ...in fine, nu vreau sa mai intru in detalii pentru a nu deranja iar pe cineva cu pareri subiective despre cum trebuie sa stai sau sa zambesti intr-o fotografie de nunta, ca sa nu arate a poza simpla facuta intr-un parc). Deci sa nu te superi pe mine, dar este un bun lucru ca le-ai postat, acum pozele vorbesc de la sine : daca cineva doreste aceasta varianta, are de unde alege.

Te rog mult daca poti sa te uiti in videoclipul lui Rodica sa vezi ce inseamna poza la buchet, facuta din cate imi dau seama, aproape pe intuneric. Iti garantez ca 99 de "profesionisti" din 100 iti spuneau ca nu se poate asa ceva, e imposibil de scos ce au reusit Victor si cu Radu (sau amandoi au de fiecare data foarte mult noroc). Sau cea de la Moss cu artificiile care a fost facuta pe film (nu digital!).

P.S. Legat de cele 5DVD-uri de la nunta ta, trebuie sa-ti spun ca m-am ingrozit cand am citit. Noi avem in jur de 1 ora jumatate - 2 ore pe un disk. TIE TI-A FACUT IN JUR DE 10 ORE DE FILMARE ?!?!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Nimeni nu a interzis sa scrieti aici si alti fotografi sau cameramani ce v-au placut, v-au filmat sau fotografiat nunta sau evenimentele importante. Chiar va rog sa vorbiti si despre ei....
Noi (Eu) am vorbit despre Radu sau Victor caci ei au fost la nunta noastra si au facut treaba superba (din punctul nostru de vedere) si e normal daca mi-a placut sa ii recomand si altcuiva. Nu ii bag nimanui pe gat ci doar recomand cu argumente...
Poate unora dintre voi nu le plac fotografiile vazute sau filmarile dar asta nu este, fetelor, motiv de cearta.....
Chiar va rog sa postati aici si despre altii...sa poata viitoarele mirese de unde alge. In acest scop a fost creat acest subiect si in nici un caz ca "publicitate mascata".



http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M. Gina spune:

In plus, nu cred ca poate nimeni spune ca fetele care intra aici pentru prima data, nu isi pot da seama si singure daca serviciile merita sau nu ! Ca doar nu sunt toate niste clone identice, fara creier, care fac automat ce li se spune ! Sau ca nu pot aprecia si singure ceea ce citesc nefiind in stare sa raporteze asta la alte oferte pe care in mod sigur, fiecare se intereseaza in mai multe locuri. Sa fim serioase !

Noi am tinut sa informam aici pe cine intereseaza ca am reusim sa dam peste niste servicii cu adevarat calitative, adica mai scumpe, dar care chiar merita. Acestea sunt dupa parerea noastra foarte greu de gasit mai ales in mormanul de amatori sau escroci care se lauda toti la fel ca ei sunt cei mai buni. Eu personal am fost atat de incantata de DVD incat le-am promis ca ii voi recomanda la oricine voi putea, pentru ca am simtit ca si asa tot nu am cum sa le multumesc pentru ce amintiri au putut sa-mi ofere ! Probabil la fel si celelalte fete acuzate de publicitate mascata....

Este insa foarte important dupa parerea noastra ca viitoarele mirese sa stie ca exista si o alternativa cu adevarat superioara, altfel de multe ori se merge pe ales "raul cel mai mic" sau pur si simplu serviciile cele mai ieftine si gata (cand ajungi la concluzia ca toti sunt o apa si-un pamant, asa eram sa fac si eu!)

O gramada de lume stie deja ca e plin de cei care lucreaza ieftin, cu tot felul de compromisuri sau super-oferte (si poze si video si DJ acelasi om, 15 ore de filmare, o mie de poze, bonus un videoclip si doua prajitoare de paine etc). Nu vad nimic in a-i recomanda si pe aceste persoane daca voua v-au placut, iar rezultatul lor sa fie supus comparatiei argumentate calitate vs bani. Doar asta e si scopul listei, nu ?

Ideal ar fi sa existe si mostre ale muncii fiecaruia, altfel subiectivitatea fiecarei mirese va fi foarte greu de depasit sau de adus la numitor comun. Va fi foarte greu pentru Catalin sa modereze spiritele, pentru ca se pare ca din pacate pentru unii, Victor si Radu au pe acest subiect un protofoliu publicat super-impresionant, care evident ca deranjeaza si creaza agitatie, pentru ca intotdeauna (in final) o imagine face cat o mie de cuvinte....

Mergi la inceput