Fotograf si cameraman

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Dragele mele,
haideti sa nu transforman acest subiect intr-o cearta in contradictoriu. Intradevar unele dintre noi ii apreciaza pe Radu si Victor foarte mult, altele pe alti cameramani si fotografi profesionisti (or mai fi).
Haideti sa lasam fetele ce vor avea nevoie de serviciile lor sa vizioneze acele videoclipuri si sa ia hotararea singure. Fiecare dintre noi stim cat de permitem pentru o nunta, poate pentru unele este un efort deosebit, poate pentru altele mai putin. Oricum decizia in legatura cu ce se intampla la nunta noastra o luam sigurele.
Eu personal ii voi recomanda in continuare pe amandoi din suflet, cu drag.

Nu as vrea sa inchida Catalin acest subiect, caci imi e foarte drag, de aici am aflat despre Radu si Victor, si poate ca va ajuta si alte fete in alegerea lor.


http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

O.K. Vreau doar sa lamuresc un sg.aspect.
Reportajul de la Pro Tv a fost despre DJ Fab si cameramanul cu care acesta lucreaza de obicei.ACESTA a fost la botezul lui Radoi cu Becali ca nas si - da! a luat 150 euro. In reportaj sunt date chiar secvente din botezul cu pricina - si nu sunt acestia singurele pers.publice care au apelat la ei, ei sunt primii care mi-au venit in minte.Am reportajul inregistrat, il pot trimite pe mail cui vrea dovezi clare.
Atat am vrut sa clarific,in rest nu ma mai bag in disputele care vor mai urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M. Gina spune:

Da, consider aruncat cu noroi cand se incearca subminarea unor profesionisti prin atribute aiurea si comparatii cu tot felul de amatori ieftini. Sigur ca este vorba de invidie, s-a si recunoscut ca exista legaturi directe sau indirecte cu concurenti care incearca si ei sa atinga nivelul de lux pe care il criticati voi ca nu merita....
Nu este nici o jignire, este purul adevar. Adevar care iata cum deranjeaza deodata subit, exact in momentul in care au aparut doua videoclipuri facute de Radu ! Ce coincidenta....
Si imi pare rau sa te dezamagesc, dar vizualizarile sunt afisate pe prima pagina, daca stii sa citesti. Inteleg ca unora nu le convine ca acum a aparut argumentul suprem ca baietii astia sunt cei mai buni, dar provocatul unui scandal de la care se spera inchiderea sau stergerea subiectului este un mahagism mult mai mare ! Blanca chiar s-a dat seama prima ...
Daca asta a fost scopul, daca nu, nu stiu cine are nevoie de acordul vostru pentru ca isi doreste si isi permite calitatea maxima. Deci oferirea gratuita a parerilor negative despre deciziile altora (chiar luate deja)este o lipsa de ocupatie mult mai grava decat cea pe care o insinuati....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Va rog mult fete, chiar nu as vrea sa vad acest subiect inchis...

Fiecare cu opinia si parerea personala , dar sa nu suparam administratorii acestui site, si sa ne "taie" de la subiect.

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Draguta atat mai am de spus:
Esti total deplasata si nu ai ce cauta pe un forum public, eventual pe www.mahala.ro
Aaa..si da stiu sa citesc..DA TU STII SA SCRII?
A purta un dialog cu tine consider din acest moment ca mi-as jigni inteligenta....so....ai sa intelegi probabil de ce nu ti se va mai raspunde la mahalagisme...daca mai ai vreun neuron liber.

quote:
Originally posted by M. Gina

Da, consider aruncat cu noroi cand se incearca subminarea unor profesionisti prin atribute aiurea si comparatii cu tot felul de amatori ieftini. Sigur ca este vorba de invidie, s-a si recunoscut ca exista legaturi directe sau indirecte cu concurenti care incearca si ei sa atinga nivelul de lux pe care il criticati voi ca nu merita....
Nu este nici o jignire, este purul adevar. Adevar care iata cum deranjeaza deodata subit, exact in momentul in care au aparut doua videoclipuri facute de Radu ! Ce coincidenta....
Si imi pare rau sa te dezamagesc, dar paginile si vizualizarile sunt afisate pe prima pagina, daca stii sa citesti. Inteleg ca unora nu le convine ca acum a aparut agumentul suprem ca baietii astia sunt cei mai buni, dar provocatul unui scandal de la care se spera inchiderea sau stergerea subiectului este un mahagism mult mai mare ! Daca asta a fost scopul, daca nu, nu stiu cine are nevoie de acordul vostru daca isi doreste si isi permite calitatea maxima, nu trebuie sa va ceara voua voie ! Oferirea gratuita a parerilor voastre despre deciziile altora este o lipsa de ocupatie mult mai grava decat cea pe care o insinuati....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Blanca, eu ma retrag stai linistita. Daca doresti putem continua polemica pe private avand in vedere ca unele persoane considera forumul un fel de "piata". Scuze (tie si lui Moss) pentru derivarea de la subiect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Fetelor, putina relaxare, doar n-o sa ajungem la bataie doar fiindca nu am ales acelasi fotograf sau acelasi cameraman. Gusturile nu se discuta...


quote:
Originally posted by ralucah

Draguta atat mai am de spus:
Esti total deplasata si nu ai ce cauta pe un forum public, eventual pe www.mahala.ro
Aaa..si da stiu sa citesc..DA TU STII SA SCRII?
A purta un dialog cu tine consider din acest moment ca mi-as jigni inteligenta....so....ai sa intelegi probabil de ce nu ti se va mai raspunde la mahalagisme...daca mai ai vreun neuron liber.

Ralucah, pentru acest raspuns ai un avertisment. Chiar nu suntem la mahala!
Drept luare aminte celor care incalca www.desprecopii.com/forum/rules.asp#rulesid18" target="_blank">regula 5 din Regulamentul DC!

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna seara Doamnelor si Buna Catalin! Nu-mi vine sa cred ce am putut starni doar prin simplul fapt ca am indraznit sa-mi spun si eu parerea! Ma scuzati ca am indraznit! M.Gina da.. intr-adevar sunt la inceput de drum dar in nici un caz nu sunt concurent/a! Nu ma bat cu nimeni...inca mai exista loc! Si in nici un caz nu mi-a venit mie ideea sa fac asa ceva dupa ce am vazut clipurile respective! M-ai jignit fara macar sa vezi si de ce sunt eu in stare! Nu mai vorbesc ca si tu ai incalcat regulamentul DC regula 05! Si daca stau bine sa ma gandesc s-a incalcat si regula nr.06! Si nu vad de ce va deranjeaza atat de mult parerea noastra.. cum a aparut cineva sa spuna altceva decat ceea ce doreati sa auziti ati inceput sa jigniti! Cu Gigi Becali ce aveti acum? Care-i legatura intre fotograf/cameraman si Gigi Becali? Dupa cate se pare s-a incalcat si regula nr.07... Mi-ar parea rau sa iau si eu avertisment sau sa mi se limiteze accesul la acest site de care pur si simplu am devenit dependenta dar trebuie sa spun ca trebuiau date mai multe avertismente! Dar.. se pare ca si acest Radu e membru aici. Reclama mascata cumva? Nu cred ca am gresit cu ceva prin simplul fapt ca mi-am spus parerea! Doar de-asta ati si dat poze..site-uri..etc.
In concluzie e pacat sa se incheie acest subiect dar mai bine l-ati redenumi cu numele celor doi pentru ca numai despre ei se vorbeste aici. Poate vreau si eu (ca o viitoare mireasa) anumite relatii despre fotografi si cameramani mai ieftini. Sa creez alt subiect ca sa nu va suparati?
Inca odata imi cer scuze fata de Catalin daca am gresit cu ceva!
Raluca!

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M. Gina spune:

Bibyrox, imi pare rau, dar nu am vrut sa te jignesc, chiar imi cer scuze. A fost foarte deplasat faptul ca imediat dupa aceste videoclipuri publicate, in loc sa veniti sa oferiti alternative mai bune sau mai rele, mai scumpe sau mai ieftine, munca baietilor a fost atacata si indirect clientele lor, care au apelat la ei. V-ati lansat in afirmatii presupuse despre ei, despre cum lucreaza sau cat de mult merita, desi mai mult ca sigur nu era cazul sa va apucati sa dati verdicte.

Degeaba incerci sa-l bagi pe Radu aici sau sa ne acuzi acum si de reclama mascata, pentru ca nici una dintre noi (si sunt convinsa ca nici Moss, nici Blanca, nici Bella, nici Dianuta, etc), poate spre deosebire de altii, nu avem nimic de castigat efectiv de pe urma nuntilor la care ei lucreaza. Nu sunt sotii nostrii, nu sunt copii nostrii, am ramas prieteni intr-adevar, dar nu avem laborator foto sau studio de montaj la care ei vin si ne dau cota parte din angajamentele lor.

Noi am vrut doar sa ii recomandam mai departe pentru ca si alte mirese sa poata sa beneficieze de amintiri cat mai frumoase, atata tot. Daca ele vor aprecia la fel de mult aceste lucruri, daca isi permit, asta e alta poveste, fiecare se intelege cu ei in particular in functie de posibilitati si gusturi, sau nu.

Discutia, la fel ca si acest forum, are deci ca unic scop recomandari de fotografi sau cameramani (ocazional s-a pus si problema DJ-ului si inca nu am vazut nici un DJ sa vina aici si sa zica ce slab e Edy sau ce preturi mari practica ProMusic). Deci voi ar trebui sa nu ii mai judecati pe ceilalti, daca stiti alte servicii mai bune sau mai avantajoase financiar, faceti-le publice, aratati poze sau videoclipuri si detaliati preturi daca vreti, fara sa va legati de ceilalti. Fiti constructive in sfaturi, nu destructive !

In felul acesta nu se vor mai incalca nici un fel de reguli, nu se vor mai da nici un fel de avertismente, iar viitoarele mirese vor avea de unde sa aleaga in cat mai buna cunostiinta de cauza. Nimeni nu cred ca a fost amenintat cu pistolul sa apeleze la Radu sau la Victor, deci mai bine sa lasam capra vecinului in pace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna Gina! Ma bucur ca, cat de cat s-au mai calmat "spiritele". Eu nu am presupus nimic, am spus ce am vazut! Ce mi-ati aratat voi! Mi-am spus parerea! Si nimic mai mult. Asta v-a suparat si nici pana acum n-am inteles de ce, dar asta e problema mea. Important este sa ne calmam si sa vorbim civilizat fara jigniri si acuzatii nefondate! Bineinteles ca si noi avem recomandari pentru viitoarele mirese si bineinteles ca dam relatii dar pe privat! Am citit regulamentul acestui site si vreau (cel putin incerc) sa-l respect!
Inca odata ma repet: sunt sigura ca nu am jignit pe nimeni!
Am spus doar ca mi se pare scump iar ca unele poze (ale unei membre de pe acest subiect) nu mi-au placut! Si tocmai ca sa nu o jignesc sau ca sa nu o fac sa se simta prost nu am dat nume si nici nu o sa dau! Asta cred ca inseamna respect, respect pentru membrii acestui site, respect pentru moderatori si administratori si nu in ultimul rand respect pentru acest minunat forum!
E dreptul meu sa-mi spun parerea! Si cu asta cred si sper din tot sufletul ca am incheiat acest conflict!

O seara placuta in continuare!


"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput