Mamici de Sept.-Oct. 2004 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Felicitari Ralucule pentru sarcina si bine ai venit. Se pare ca suntem exact in aceeasi perioada, eu am 12 saptamani si jumatate. Dupa ce ai scris trebuie ca nasti si tu pe la inceput de octombrie.In privinta durerilor de burta, stai linistita. Acestea sunt cauzate in general de cresterea uterului.
Sper ca ati avut parte de un weekend cat se poate de placut. Roandre,cum a fost la cununie si la chef? Sper ca super bine si ca programul artistic al lui bebe a fost unul reusit.
Eu am fost weekendul asta peste tot. Vineri mi-am cumparat hainute cu burtica, sambata am fost la trei zile de nastere, iar azi i-am vizitat pe socrii.
Mel, ai grija de tine. Asa cum a zis si pufymic, o sa vezi ca totul o sa treaca. Chiar daca racesti, nu e asa o tragedie atata vreme cat nu iei antibiotice. In privinta greturilor, iti recomand mere (la mine astea nu au dat gres niciodata).
Acum va pe toate,

Daniela Veuger si bebe mic din burtic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Fetelor,
Am intrat in 14 saptamini !
Problema mea e ca m-am ingrasat 5 kg si nu mai intruin haine !!!!!!!
Ar trebui sa ma duc la shopping, dar deja ?????

Voi cum stati cu hainele de gravida, v-ati cumparat deja ceva, mai incapeti in hainele voastre? Eu nu mi-am pastrat hainele de gravida de la prima sarcina, ma saturasem de ele de cit le purtasem, nici nu mai vroiam sa le vad si oricum atunci era vara iar acum ( la noi) e toamna-iarna.....

14 sapt si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Buna dimineata!!!
In sfarsit sunt fericita! Am salopeta!!!!!
Voi ce faceti? Cum va simtiti?


ALINA BB23 - 10 sapt.-Constanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Neata BB 23, de unde ti-ai luat salopeta?Eu am fost vineri la mag.Benetton de pe Calea Victoriei si mi-am luat trei perechi de bermude cu burtica.Tare dragute si la a patra reducere.Ghiciti cat am dat pe o pereche!!! 150.000 lei.Facute in Italia si super OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristia spune:

Buna Burtici,
Sunt Cristiana cu DPN 26 Sept 2004 (adica acum sunt in 15 saptamani).
Cum fac sa intru si eu "oficial" in lista de mamici sept-oct 2004?
Cum fac sa vad clar si frumos paginile anterioare ale acestui subiect (de preferat in ordine cronologica?)
Voi ati inceput sa va simtiti bebeii in burtici?eu am inceput sa simt de o zi-doua niste miscari necunoscute si ma gandesc ca-i bebe al meu...
Va pup pe toate, va doresc o saptamana super buna!

Cristiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Am luat salopeta de la Doraly Mall cu 600.000 lei dar din....Constanta!!!!

ALINA BB23 - 11 sapt.-Constanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

neata fetelor!

miha - felicitari!!!! casa de piatra si un bb sanatos si voios!!!!!

eu nu m-am simtit prea bine zilele astea, am avut constant dureri de burtica si de cap, cred ca am si racit putin. miercuri sunt gata analizele lunare de listeria si merg din nou la doctor si la eco. sper sa fie totul bine.

voi ce mai faceti?



marcela si din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina78 spune:

Buna burticilor!
Cristiana si Ralucule bine ati venit!

Roandre felicitari si Casa de Piatra!

Gianina,eu m-am lasat de fumat si la prima sarcina si acum imediat cum am aflat ca am bb in burtica.E adevarat prima oara mi-a fost mai greu,dar acum m-am lasat f. usor.Am ajuns la concluzia ca toata dependenta asta e pe fond psihic,daca imi pun in cap sa ma las de fumat ,ma las.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristia spune:

Ca tot vorbeati de dureri de burtici...Luati ceva ca sa va treaca? Daca da, ce?
Stie careva daca gravidutzele cu uter retrovers sunt predispuse la dureri de burtica? Eu am un astfel de uter si ma mai doare cand si cand burtica, mai ales cand sunt obosita.
Cristia&bebe 15 sapt in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Si eu am uter retrovers.Doctorul mi-a spus la fel...durerile pe care le am pot aparea din aceasta cauza. Am luat si mai iau No-spa de 2 ori pe zi.Dar mie mi-a dat si pentru mentinerea sarcinii Duphaston si apoi Alilestrenol.

ALINA BB23 - 11 sapt.-Constanta

Mergi la inceput