Rochia de mireasa (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natydea spune:

Draga Liv spune-mi si mie unde e str. Ion Campineanu, adica pe unde mai exact vine salonul Gabriela. Si daca preturile rochiilor de mireasa sunt cu adevarat pana in 20 milioane.
Mii de multumiri, Dea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Indiferent de ce decizie iei, trebuie ca tu sa fii multumita si sa nu ai nici un moment impresia ca faci un sacrificiu. Important e sa nu ai regrete in ziua nuntii.
Eu mi-am ales un model cu trena mica, adus din Italia, dar rochia trebuia ajustata putin (cambrata pe talie) si la ultima proba la croitoreasa, cand am probat-o cu pantofii si am vazut ca orice as face calc pe ea, am luat o decizie radicala: sa-mi tai trena. Si mama, si croitoreasa au ramas cu gura cascata si m-au intrebat de 10 ori: "Esti sigura?". Dupa mine, modelul nu a avut de suferit si cred ca pe mine mai mult m-ar fi incurcat, in special la dans. Mie mi-a placut asa cum era si n-am regretat nici un moment, dar asta si datorita faptului ca modelul meu s-a pretat la sa ceva, in sensul ca rochia era foarte spectaculoasa in partea de sus, iar iar din talie in jos era simpla.
Oricum ar fi, iti doresc o nunta ca-n povesti alaturi de printul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Mersic pentru ajutor!
De salonul Gabriela auzisem insa din cate intelesesem eu preturile sunt ceva mai mari, pana la 1000 euro. Oricum o sa-i fac o vizita ca nu se stie niciodata.
Dar de casa de moda Cristian Philippe ce ziceti? Mie mi-au placut modelele, dar nu imi place ca toate rochiile sunt cu crinolina (si nu este posibil sa iti iei jupon).

AnaMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Salut iubitele!!

Cine mai stie ceva de acel Album al mireselor?
Eu inca nu mi-am luat rochita. De fapt nici nu stiu daca o voi lua de gata sau voi face la comanda. Apropo stie cineva care este gradul de seriozitate al firmei Donna Alba (din Iasi)? Dar al magazinului Mireasa (de pe str Garii) care fac si rochite la comanda dupa orice model vreau eu.

Va rog daca stie cineva sa ma sfatuiasca si pe mine. Nu de alta dar prefer sa o iau de gata ca o vad in fata ochilor (si stiu ce cumpar)decat sa ma trezesc cu cine stie ce la comanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Fetelor, dragelor,

Eu am avut nunta anul trecut pe 24 mai. Ce vreau sa va spun e ca eu mi-am dat comanda la Agnes Toma dupa masurile mele (sunt un piticot de 1,58m)si m-am prezentat in tara sa o ridic exact cu 2 saptamani inainte de eveniment. Modelul il alesesem dintr-un catalog pe care mi-l trimisese sora-mea aici.A costat cam 300 de euro (fara accesorii) si eu am fost super multumita de ea. Nici rochia mea nu a avut crinolina si nici trena si, chiar daca erau cam 30 de grade cand am avut nunta, nu s-a lipit de picioare. Rochia asta ma incapatanasem eu sa o am si asta am avut-o. Asa ca eu recomand sa iti urmezi visul, iar pentru cele care sunt inca in cautarea rochiei, recomand serviciile Atelierelor Agnes Toma. In aproape orice oras mare este un magazin de desfacere/prezentare si puteti sa comandati prin intermediul acestora. Succe!

Daniela Veuger si bebe mic din burtic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arisa_alina spune:

La mine nu a contat ca este cu trena sau nu.Cel mai important este ca a fost o zi minunata pentru mine.Am fost ceva de vis.M-am simtit extraordinar,superb,magnific.Am ales rochia din primul magazin in care am intrat.Voiam doar sa ma inbrac in alb pentru cel care avea sa devina sotul meu.

Sakamoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Si eu am avut rochie cu trena, nu mai stiu lungimea, dar trena avea la capatul ei, pe dedesupt un lantisor prin care bagam mana, si trena are sustinuta pe incheitura mainii ca de o bratara, lantisorul fiind si ceva mai deosebit. Asa ca am avut si trena si bratara mai deosebita care avea nu dor rol de accesoriu.
De incomodat te incomodeaza pana te obisnuiesti un pic. si eu am avut rochia de tafta dar trena are ceva din dantela captusita cu satin.
Si sa stii o chestie, in rochia de mireasa trebuie sa te simti din prima bine. Eu mi-am dorit ca rochia de mireasa sa fie dreapta si dintr-o dantela de aia adevarata in relief, adica f.f. simpla, dar camd am imbracat aceasta rochie la insitenetele mamei mele, m-am simtit bine din prima si primul meu gand a fost ca mi-am gasit rochie de mireasa, uitand modelul pe care-l aveam eu in cap , tot de multi ani!(am spus asta referitor la faptul ca ai imbracat o rochie care ti-a placut!)

Va doresc la toate miresele sa fiti zane in ziua nuntii voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bruden spune:

Si eu mi-am cumparat rochia cu trena...petru mine e trena un "must".
De cand ma stiu am visat la o rochie cu trena...special ca asa ceva nu poti incerca decat o data in viata...unde o sa mai am eu ocazia sa port o rochie cu trena???
Dar in fond si la urma urmei conteaza sa fi tu mulumita...tu insusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elissa spune:

Daca tot se discuta despre rochii de mirese vroiam sa va povestesc despre rochia mea. Acum 4 zile am fost la ultima proba si am fost foarte incantata de cum a iesit.Am ales sa fac la o creatoare de rochii de mirese Monica Darie si cred ca am facut algerea corecta (dupa vro luna de cautari pe net si prin tot Bucurestiul).Modelul a fost ceva mai complicat din cauza ca tot topul (bustiera) am vrut sa fie brocata cu perle de 3 marimi , maricele , micutze si micutze de tot.Este compusa din bustiera si fusta pe tull foarte bogat fara cercuri asi fi putut adagua si o trena detasabila dar eu una sunt de parere ca este foarte incomoda, fie ea si detasabila pentru ca mereu ar trebui sa am pe cineva in preajma pentru a-mi aranja tot timpu trena...In banii de rochie 650 euro se include rochia, gentutza si voalul (mie mai mi-a facut tot in pretzul asta si un fel de diadema pentru voal).Superbe toate, gentza tot cu modelul de perle aplicate ca pe rochie descrescand ca marimi. Sunt asa de incantata de cum au iesit!!! Modelul le-am scos de pe net si mi-a fost foarte frica ca o sa iasa o catastrofa, ca tare firca mi-a fost de croitorese....mereu am avut impresia ca te duci la ele cu o poza frumoasa si iei o varza de rochie dar a mea a iesit super !!! Abia astept sa fie nunta, (17 iulie am sa postez poze). Daca am facut atata efort sa astept o luna jumatate pt. rochie, am ales sa imi fac si pantofii din acelasi material ca rochia tot cu perlutze albe la Mihai Albu si au fost foarte bine la pret 4.500.000 lei.
Rochia ia timp de pregatire cam o luna si jumatate doua, iar pantofii o saptamana dar in totdeaua e bine sa iti asiguri macar doua saptamani - o luna de timp lejer pentru a nu face toate lucrurile pe fuga.
Succes la pregatiri viitoarelor mirese si Casa de Piatra !!!

Elissa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Salutare,
PArerea mea este s aiti faci rochai pe care ti-o doresti..
Eu am nunta pe 10 iulie, deci in 10 zile si mi-am facut rochia pe comanda, ca aici in nu se gasea modelul meu-adica rochie scurta, din dantela captusita cu satin, cu trena medie, nu are mai mult de 2 m si cu manusi din acelasi material ca rochia..E frumoasa zic eu, am pantofi aceeasi culaore cu toc inalt, de 10 cm, e ivory si fiind si trena din matase eu zic ca e ceva mai aparte..
Important e sa-ti placa tie, sate simti bine si sa fii fericita in ziua aceea, si va doresc la toate FERICIRE SI CASA DE PIATRA!
D.

Mergi la inceput