Rochia de mireasa (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

quote:
Originally posted by Raza de soare


Rochia mea a fost tot din tul; a avut 5 jupe si celebra crinolina. O sa razi dar cercurile alea caraghioase sunt de fapt foarte practice: nu se lipeste rochia de tine, sta mai umflata si ea una le-am folosit si pe post de evantai pentru picioare. Incearca sa probezi rochia respectiva cu un voal mai lung decat ea si vezi cum iti sta. Oricum rochiile din tul sunt clar cele mai vaporoase.

V-am spus, nu am gasit din tull, care cade cu totul diferit, asadar, cred ca imi fac varianta fara trena, ca prea e frumoasa si mai ales, pot sa dansez!





Raza de soare


"Atat timp cat mai putem zambi, cauza nu-i inca pierduta." (W. Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita23 spune:

Draga Raza de Soare. Eu zic sa te gandesti sa-ti fie si un pic comoda. Eu ma gandeam la fel...vreau cu trena si lunga, in nici un caz nu imi voi pune acele cercuri. Nunta mea este pe 10 iulie, asa ca m-am dus sa-mi cumpar rochia.Cand am probat-o fara crinolina aratam ciudat si nu puream sa fac nici un pas.Intr-adevar cercurile iti ofera lejeritate in miscari.Poti opta pentru o crinolina numai cu un singur cerc,jos. Este excelenta.Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreutza spune:

Ideal ar fi sa fie rochia la care visezi de atata vreme! Dar ar trebui sa fie si comoda ca sa te simti bine si sa nu fii un pachet de nervi.
Cu drag,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_b spune:

Chiar daca nu-s tocmai la subiect... am o mica ingrijorare: cum te descurci cu crinolina in masina? A avut cineva probleme cu asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Nu e nici o problema, nici cu masina nici cu statul pe scaun..........problema cea mare este cand trebuie sa mergi la toaleta! Atunci ai nevoie de putin ajutor!

quote:
Originally posted by monica_b

Chiar daca nu-s tocmai la subiect... am o mica ingrijorare: cum te descurci cu crinolina in masina? A avut cineva probleme cu asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

subscriu si eu la ce zic fetele..fa-ti rochia cum ti-ai visat-o, ca tu suporti consecintele:)). eu am avut rochie cu trena de 1 m, si nu mi-a fost deloc incomoda. am tinut-o pe degetul cel mic, am lasat-o si libera, dar in final n-am reusit s-o prind de rochie cum imi aratase croitoreasa, asa ca am prins-o de elastic la spate (rochia mea a fost din 2 bucati, corset si fusta). m-a incomodat insesizabil la dans, si nu trena cat crinolina care nu ma lasa sa merg cu spatele. asa ca am executat cu succes miscari dreapta, stanga fata...si atat:))
dupa ce mergi la biserica si eventual la fotograf, ajungi la restaurant si scopul e sa te distrezi acolo. asa ca n-o sa se mai uite nimeni la tine ca iti sta trena nu stiu cum, sau ca ti-ai patat rochitza. a mea am reusit s-o rup!! (si nu eu, ci haiducii care m-au furat in miez de noapte, m-au calcat pe ea si cat pe-aci sa plonjam pe acolo...) dar asta-i alta poveste!
concluzie... sfatuieste-te si cu croitoreasa care-ti face rochia...si fa-ti damblaua!!

si cu ploaia... doar nu faci nunta afara???? lool. o sa ai grija sa-ti tii poalele rochiei si trece si asta!

sa ai o nunta asa cum ti-ai visat-o!
maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

Eu am visat sa fiu ca o printesa.Dupa multe cautari am ales o rochie cu trena dubla,adica mai avea o trena care o prindeai la spate peste cea initiala care o avea rochia.Era din voal si ambele aveau 2m.Voalul la fel l-am avut lung de 5m ca asa am visat eu sa ma vad cu voal lung.N-am avut probleme cu trena pt ca mi-am pus-o pe mina(avea o agatatoare),atita tot ca dimineata aveam febra musculara la mina.Asta pt ca toata rochia mea a fost foarte grea,dar asta nu m-a impiedicat sa ma simt bine la nunta.Am dansat de la 9 seara pina la 6.30 dimineata si asigur ca n-am simtit nimic pt ca era noaptea mea.Asa ca fiecare sa-si urmeze instinctul si sa-si cumpere rochia pe care si-a visat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Urmeaza-ti visul!!! Eu am avut o rochie superba, cu trena de trei metri dar plina de volane si destul de grea. Rochia am primit-o din SUA si am plans ca nu voi putea dansa cu ea, pana am descoperit sistemul de prindere al trenei, in niste nasturei in talie, mascati de o funda. So...la biserica am fost zana din povesti, cu fetite imbracate in mirese mici care-mi duceau trena, la restaurant am "defilat" pana pe la ora 11 noaptea cu trena desfacuta, am dansat dansul miresei cu trena pe mana, dupa care am prins-o si..am dansat si pe masa!! Daca vrei, am si poze!!

Roberta + BeBe scump din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ssarah spune:

Si parerea mea este sa-ti urmezi visul, eu am avut o rochie din tul (Agnes Toma) cu trena de 3 m care era f usoara si nu m-a incomodat deloc. Ce-i drept am vrut sa fie detasabila si dupa valsul miresei am dat-o jos si am dansat toata noaptea fara oprire, dar chiar si asa am fost calcata pe ea deoarece am vrut sa ma simt bine si nu mi-am protejat rochia deloc, am fluturat trena de colo-colo si intr-adevar m-am simtit ca o printesa. Initial nu am vrut crinolina, dar sfatul meu este sa-ti pui totusi una (exista din material foarte moale, pe care nu o simti) altfel rochia ti se va lipi de picioare si vei muri de cald. Ce-i drept eu am avut o zi superba, chiar daca a fost pe 13 Octombrie.
Pupici si casa de piatra.

Alexa - 25 saptamani
26 ani, DPN 19 Iulie, Dr. Parvu, sp.Elias
http://community.webshots.com/user/alexpavel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

MICHELLE,mi-ar parea bine sa-ti pot fi si eu de folos in privinta rochii de mierasa.Eu ma casatoresc peste 2 luni,pe 17 iulie,si acum sunt in Spania,asa ca nu prea am timp sa alerg dupa rochii prea mult.ROCHII SUPERBE GASESTI PE SITE-UL www.eddyk.it,iar pe toate le poti cumpara de la SALONUL GABRIELA,pe strada Ion Campineanu nr.5.PRETURILE SUNT PANA IN 20 MILIOANE,iar de acolo iti poti cumpara si accesoriile.
SPOR LA CUMPARATURI SI CASA DE PIATRA TUTUROR VIITOARELOR MIRESE.

Mergi la inceput