Fetele din USA, poftiti la o barfa! (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Mn,eu i-am scos certificatul de la City Hall;toata chestia a durat 5 minute si-ti elibereaza cate copii vrei tu.


Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:

quote:
Originally posted by Veve

Mn,eu i-am scos certificatul de la City Hall;toata chestia a durat 5 minute si-ti elibereaza cate copii vrei tu.



dupa cit timp l-ai scos? a trebuit sa astepti vre-o perioada?

merci pentru raspuns
mn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuta spune:

Doamne fetelor da' scrieti nu va-ncurcati! Abia reusesc sa citesc ceva ca hop ati si sarit la alta pagina! Acu' mai pe seara am reusit sa ma dumiresc si eu ce e cu gratarele, ca apoi sa-mi iau notite cu privire la cartile de credit si case. Bune treburi se povestesc aici, e-he, vorba ceea, omul cit traieste baga la cap. Mare noroc cu voi!

Certificatul de nastere l-am luat de la primarie, dupa ce in spital la externare sotul completase o sumedenie de formulare.
Mai nou gargaritza mea are pasaport! Are o fatzulie in pooooza! Eu chiar ma intreb, avind in vedere ca pasaportul e valabil 5 ani, fizionomia ei evident se va schimba, nu vor avea astia la vama oaresice de comentat? Lucruri grele ma framinta...

Eu va doresc un week-end plin de soare, ca mie una mi s-au lungit urechile dupa primavara aia care nu mai vine! Si cind le aud pe fete ca o sterg sa se tolaneasca la soare...Eeeei, viata viata!

V-am pupat!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

mn,
noi am completat o groaza de hartii in maternitate si certificatul mi-a venit prin posta dupa 2-3 saptamani, nu mai tin exact minte. apoi am fost la city hall si am mai luat 5 copii, pe loc, contra unei sume derizorii (iar nu mai tin minte exact cat :)). oricum, toate arata la fel, nu poti deosebi copia de original. io am impresia ca nici nu ne-au dat originalul, ci-l pastreaza cei de la primarie...

Veve,
nastere usoara si bb sanatos! iti urez de pe acum, cine stie, poate daca-i soare ghiocelul iese mai repede :). da' de ce cezariana? asa vrei tu sau asa vrea nenea dr.?

fetilii,
we placut si pup apasat!


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

lume,lume,
iata ca am ajuns deja la Decatur.. si nu ma rabda sufletul sa nu va citesc , nu care cumva sa pierd ceva...drumul a fost superb..sosele de sosele...nu poci pentru ca sa spun acelasi lucru de cele de la Detroit...in fine,mai, eu pe gratar am dat vreo 30 sau 40 de dolari...vorbim de acelasi lucru?ca mi se pare mult tare 750...

gata nu va mai tin,am semnat condica acus ma duc sa le tin companie baietilor ca il citesc pe Courvoisier pe indelete...va pupic...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaM spune:

veve,nastere usoara!!!!!!!!apropo de gratar:eu l-am luat cu 200$.e fain..e si cu carbuni,e si cu gaz(cum vrei sa il folosesti).ce buni ar fi o portie de mititei.....sa aveti o zi cu soare.....si sa va bucurati de primavara...la mine e tare frig....deabea acum se mai arata putintel soarele....da ce indragostite suntet de subiectul asta....no'si eu m-am trezit pe aici si vazuit ca e (5).bafta la scris.mona78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

MN, cate bordeie, atatea obiceie. Io am nascut si in New York si in New Jersey. La amandoua spitalele am completat un formular pt certificat si SSN (fa-l si pe asta ca altfel umbli de-ti sar ochii). IN NY au fost mai generosi, mi l-au trimis acasa fara sa ceara palta, dar in NJ mi-au trimis acasa de la primarie o hartie sa o completez, sa atasez copie dupa driver's license si vreo cativa dolari ($2 parca de fiecare copie,desi n-a fost decat acu' 4 luni). Apoi dupa o saptamana mi-au trimis acasa numarul de certificate dorit. Ideea e ca in maternitate completezi cererea de certiicat si SSN.

Camelia cand mai veniti incoace pe la vreun meci, sa popositi si la mine, va fac io un gratar.

Va mai dau si io un tip: daca aveti deja unc redit card si sunteti customeri buni, adica ati platit la timp, le dati frumusel un telefon si ii rugati sa va reduca rata de interes. Mie mi-a redus la una 1.5%, eu vroiam mai mult, dar cica numai atat pot. Bun a fost numai atat. Nu va luati carduri cu fee, ca sunt o gramada fara. Odata ce aveti una-doua carduri, e usor sa obtineti altele.

Veve, ai ales nume draga? Sau astepti ca noi pana in ultimul moment?

Fetele interesate de babysitter din Ro. Am mai gasit o metoda de-a aduce pe cineva aici, cu acte in regula. Se paote face labor certificate, si ii da viza H2B cu durata de 1an. Eu ma pun la incercare si cu varianta asta, sa vedem ce iasa, ca nu ma las. Trebuie numai specificat de ce vrei sa aduci tocmai din alta tara, si ce calitate speciala are persoana fata de ce gasesti aici. Io as spune cer-pamant, dar mi-e ca nu imi iau astia hartiile.

Laura O, am racolat-o si pe Ramona, asta seara zicea ca intra si ea sa bage un ochi intai, pe urma isi ia inima in dinti si posteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

mai spuneti despre case, sunt ochi si urechi. ce ma intereseaza pe mine mai mult din discutiile voastre sunt criteriile de alegere a unei case, daca aveti tips, cat de veche sa (nu) fie, la ce sa fii atent cand vizionezi o casa, care ati avut experiente cu reconditionarea unei case vechi, daca ati obtinut careva licenta de realtor sa mai scutiti din cheltuieli, cat si cum ati investit in remodelari, chestii d'astea :) oricum, nici eu nu dezmint natia romana, sunt cu ochii in paispe pentru pamant mai mult in jurul casei. cladirea ca atare nu ma prea intereseaza- altceva decat sa aiba tavane inalte si ferestre foaaarte largi-, ma gandesc ca asta e tot farmecul cand cumperi o casa: iti da de lucru cu renovarile :)

despre gratare: mie tot ala pe carbuni imi place, ca da gust la friptane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

quote:
Originally posted by mihaelabebe

pt fetele din Atlanta, va rog sa-mi spuneti si mie daca pot gasi tuica romaneasca pe la voi ca tare isi doreste omu' meu s-o mai guste o data.




hmm... eu nu stiu nimic de tuica pe-aici, mai ales ca omu' meu prefera visinata, pe care i-o aduc din tara, cind ajung da' n-am idee daca se gasesc si pe-aici. culmea, cred ca stiu mai bine Florida decit Georgia

poate stie Cleomax ceva...?



oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani...
http://community.webshots.com/user/atomskin-date

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Conchita, ai barbat care nu-s prinde degetele in cleste si ciocan? Daca da, ai mai multa latitudine de-a "dilui" cu casele. Acuma depinde si ce vrei tu, te uiti la pret sau la vechimea si frumuseata casei. Eu sincer sa fiu as fii vrut o casa mai noua, dar preturile erau astronomice la ceea ce vroiam eu, cu pamant si fara vecini, ceva de genul $500k, asa ca a cazut din capul locului. Cred ca vreo patru luni ne-am tot uitat in fiecare weekend la case, pana cand am gasit-o pe asta. Eu m-am indragostit pe loc de locatie, de terenul din jurul casei, mai putin de casa in sine, pt ca necesita multe imbunatatiri- pe care le-am si facut. Uita-te pe www.realtor.com si poti sa-ti faci o idee.

Mergi la inceput