Ajutor daca se poate-sange 01 Rh negativ!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Bravo, Anca! E un inceput bun!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_mica spune:

Am fost azi in parcul herastrau si am mai impartzit fluturasi.. unii oameni erau interesatzi si foarte incantatzi de idee..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Campania umanitara pentru Andrei e pe un drum bun.
In Jurnalul National de saptamina trecuta au aparut citeva zile la rind anunturi umanitare de 1/4 pagina, cu scris mare, bolduit. Banuiesc ca platite si-mi e rusine de asta..
Simbata, la emisiunea "Surprize, surprize" a parut un clip umanitar in care Andreea Marin vorbea despre salvarea lui Andrei. E ceva!
Avind in vedere ca suma nu e nici f. mare (10.000 de euro) cred din toata inima ca se va strige iar Andrei va putea merge la tratament.
Doamne ajuta!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_mica spune:

Aseara de inviere am vb cu o colega care a fost la andrei la spital si mi-a spus k o s-ai dea drumu acasa de paste si ca peste o saptamana o sa plece in italia ptr operatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

HRISTOS A INVIAT!

Anca, este o veste foarte buna! Ne poti da mai multe detalii? Ati reusit sa strangeti intreaga suma de bani? Sau a fost sensibilizat cineva? Sanatate multa lui Andrei!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_mica spune:

Adevarat a inviat! Pai daca pleaca sa il opereze... eu cred k au strans banii... nu? ca daca nu ii aveau ,nu pleca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by anca_mica

Adevarat a inviat! Pai daca pleaca sa il opereze... eu cred k au strans banii... nu? ca daca nu ii aveau ,nu pleca..

Anca Damian




Intrebam daca s-a strans pic cu pic sau a sponsorizat cineva. Oricum, nu mai conteaza, era curiozitate tipic feminina . Sa ne dai si noua vesti in continuare, despre operatie. Sanatate multa!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

dragii mei, voua nu vi se pare incredibila situatia din romania: chiar asa, sa nu existe sange cu rh negativ in spitale? am trecut prin aceeasi problema cand am nascut si am avut nevoie de o transfuzie de a2 negativ, si nu aveau in polizu... au avut la institutul de hematologie, pana la urma (vorbesc totusi de una din cele mai mari maternitati din tara)

acum va scriu din canadaunde donatul sangelui e sport national, se fac campanii permanent, reclame inclusiv in/pe autobuze ("c'est votre jour de veine!") se fac colecte in marile centre comerciale... e o mare mandrie in constiinta colectiva sa donezi sange, toata lumea o face... stiu ca par patetica, dar chiar nu se poate face nimic in romania, la nivel de constiinta nationala? serios, si nu retoric vorbind...

Mergi la inceput