Ajutor daca se poate-sange 01 Rh negativ!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Draga Alina,


De cand circula anuntul se pune accentul ca e Rhul negativ, de aici si nr mic de donatori. Mi se pare ciudat si sper sa nu derutam pe cei care ar mai putea dona sange. Poate mai verifici. Am primit si trimis zeci de mailuri, in toate rhul este negativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Si eu sper sa nu derutez pe nimeni. Am sunat la institut si dna dr Rusen nu mai era. La secretariat nu stiau nimic despre starea lui Andrei si mi-au zis sa revin luni cu un telefon. Imi pare rau ca nu pot face mai mult.

"Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land amog the stars." (Les Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_mica spune:

sunt o colega de la Andrei din clasa,Anca.. am aflat k trebuie sa se stranga 10.000 de euro pentru el ca sa plece in strainatate sa se opereze... am incercat si eu cu inca cateva colege sa il ajutam facand niste fluturasi pe care am scris conturile in care se pot dona bani si le-am impartzit in scoala si la oameni pe strada.. sper din tot sufletul sa il ajute .. va multzumesc si va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_mica spune:

.. tot eu sunt.. am inteles bine k trebuie sa se stranga acei bani? sper k nu am facut nimik gresit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

quote:
Originally posted by anca_mica

.. tot eu sunt.. am inteles bine k trebuie sa se stranga acei bani? sper k nu am facut nimik gresit

Anca Damian



Ancuta, am inteles ca au fost deschise pentru Andrei niste conturi. Ar fi bine sa le treci aici, poate se mai string niste bani. Si, daca tot sunteti tineri si plini de energie (bravo, voua!), iti mai dau o idee: vorbiti cu cei de la RATB (directorul - daca nu poti ajunge la el "normal", da-mi un PM si-ti fac rost de mobilul lui) sa va lase sa lipiti pliante in mijloacele de transport in comun.
2. Mergeti si la Primarie (nu e chiar asa de greu de intrat in audienta la Base pe cit pare, numai daca nu-i cereti casa...) sa va lase sa lipiti fluturasi pe strada (la intrarea in cinema, marile magazine...) - cred ca o puteti face si fara a cere voie, in fond e o actiune umanitara. Dar poate are Primarul si alte idei sau... BANI!
3. Mergeti la Patriarhie si rugati sa va ajute cineva de acolo. La citeva biserici din Bucuresti, de pilda, sa se faca o "cutie a milei" pentru Andrei. Suna... cam aiurea, dar e mila pe care cei ce dau bani o cer de la Dumnezeu, nu alta.
Nu mai stiu, orice idee va vine, e buna. Suma nu e uriasa, se poate stringe, Anca!
Unite, e campionat, lipiti fluturasi cu conturile la casele de bilete de la stadioane. Sau, o chestie SUPER: Vorbiti cu un sef de galerie, la un meci televizat, sa apara din tribuna un cerceaf urias cu ceva scurt scris: "Salvati un baiat de 14 ani!" si nr. de cont. Crede-ma, presa ar scrie...
Iti doresc succes si, daca ai nevoie de telefoane, informatii sau alte idei, da-mi un PM.
Nu uitati ca sunteti tineri si sunteti puternici. PUTETI SA-L SALVATI PE ANDREI!

"Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_mica spune:

conturile sunt
LEI 2511011137044027077007
VALUTA 251101213704027077013214

Multumesc mult pentru idei..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Anca mica, mai scrie si la banca sunt deschise, ce sucursala si cine-i titular de cont si care este codul SWIFT, ca fara el; nu se pot face donatii din strainatate. Toate aceste date trebuie sa fie continute de fluturasii vostri. Plus numele si nr. telefon al unei persoane de contact.

"Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_mica spune:

stiu k e la banc post.. dar nu stiu la ce sucursala.. si nici cine e titularu.. presupun ca e facut pe numele lui Andrei. sa va arat cum am scris pe fluturasi...

Apel umanitar
Cine are sulfet bland care poate si vrea sa ajute un copil bolnav care are nu o boala,ci trei boli, iar cea mai grava fiind hemofilia.Trebuia sa stranga 10.000 euro pentru transplant de maduva. Orice ban in plus inseamna o sansa de viata pentru Iordan Andrei Razvan.
Exista conturi la Banc Post:
LEI 2511011137044027077007
VALUTA 251101213704027077013214


.. multumesc.. cum pot afla titularul si contul SWIFT? .. Si la contact? scriu nr meu ? sau al cui?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Anca, bine ai venit! Faceti un lucru minunat! Ia legatura cu parintii lui Andrei si intreaba-i pe ei numele titularului contului, sucursala si Swiftul. Fara ele nu va putea lumea decat ffffff greu sa depuna bani (doar daca dau peste un functinar la banca foarte rabdator si de treaba). Deci vorbeste cu parintii lui Andrei si apoi scrie aici si modificati fluturasii. Multa bafta si Doamne ajuta!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_mica spune:

.. am trimis mesaj la tvr1 pe net si mi-au raspuns asta :
Va multumim pentru intentia de a-l ajuta pe Andrei Iordan. Conturile
la
care puteti face donatia sunt;
Banc Post
Sucursala Palat CFR
251101.113704027077007 pentru donatie in lei
251101.213704027077013214 pentru donatie in euro
Daca doriti lamuriri in plus il puteti contacta pe domnul CRISTIAN
BAJENARU tel. 0723228684

Va multumim,
Mioara Negescu
Redactor sef

.. am vazut k la cont e un singur patru la donatiile in lei.. noi pe fluturasi avem cu doi de patru k asa ni le-au spus la telefon de la televiziune..
va multumesc... am aflat k vrea o femeie sa doneze 100 euro.. e un inceput bun

Mergi la inceput