Sfaturi pt.obt.vizei aust in calitate de partener

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada34 spune:

Multumesc, Elvie.
Am sa profit de acest"feel free to ask", asa ca ma intorc curand, cu sacul de intrebari:)am sa le aduc pe rand. deocamdata, studiez si notez ce nelamuriri am.

- am primit statutory declaration si am printat-o deja. a iesit ok, asa ca multumiri inca o data.

- translator la interviu? asta m-a uimit, nici nu mi-a trecut prin minte ca exista aceasta posibilitate. Nu ma tem de interviul in sine, ci de emotiile care au sa dea, cu siguranta, buzna.Dar zic eu ca pana atunci este timp de educat "stari de spirit":)hmmm...E drum lung pana acolo...

este 9.30 am aici.
Iti doresc o dupa-amiaza frumoasa, Elvie.

andrada34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada34 spune:

Elvie,
iti trimit cu drag cateva randulete pe care le-am gasit astazi intr-un catalog de cosmetice:am zambit.parfumul se numea Elvie si era insotit de cateva cuvinte pe care doresc sa ti le trimit, fiindca sunt calde si frumoase iar tu esti o comoara pentru noi:Elvie-magia eternului feminin

"e Elvie, printesa nordica a magiei, o vom gasi in colturile indepartate ale Suediei. Poate ca n-o vom vedea niciodata decat cu coada ochiului; poate ca n-o vom auzi niciodata decat in soaptele pline de secrete ale arborilor seculari..insa ea se afla intotdeauna aproape de noi, ca un ecou, jucaus de sunet si lumina, visand la strengariile pe care le va mai face…"

:)treci peste partea cu suedia si eventual si peste partea cu magia:) poate si arborii seculari pot fi ocoliti..Toate celelalte insa se potrivesc modului in care noi te percepem.mereu aproape si gata sa dai o mana de ajutor.

un zambet de departe


PS pilotaj?? wow!! felicitarile mele, suna complex, temerar si innebunitor de aproape de cer si de libertatea absoluta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusica spune:

Si eu iti multumesc,Elvie, am primit declaratia!
Nu am avut timp sa o studiez, dar o voi face.
Inteleg ca esti o curajoasa, felicitari, nu orice femeie poate lua lectii de pilotaj:) !!!
Elvie, tu de cat timp esti in Australia? Cum te-ai acomodat acolo,usor?
Numai bine tuturor!
Pusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada34 spune:


Am hotarat ca este mai bine sa studiez in weekend formularele, incet, fara graba, si sa punctez, din cand in cand, intrebarile.
so:saptamana viitoare iar iti dau de lucru:)

Doresc tuturor un weekend placut si toate cele bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elvie spune:

Buna fetelor,am fost foarte ocupata si nu am mai avut timp de scris,am sa revin mai tarziu ,multumesc Andrada34 pt. e mail si mesaje-le frumoase,esti o dulce,numai bine la toti

Elvie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada34 spune:

Bine-ai revenit, Elvie!Mi-a fost dor de tine, tu esyo mereu cu sacul plin de stiri, de vesti proaspete si folositoare
Sper ca ai un timp bun si ca te simti very ok.
Inca o data, ma bucur ca te-ai intors
Am sa ma intorc si eu, sa te bat la cap:)))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elvie spune:

Andrada34 am disparut si am reaparut din nou :))))))), cum ti se par formularele ?(banuiesc ca simple ,si mie mi s-au parut la fel la inceput dar pe parcurs mi-am cam schimbat parerea,deci pare simplu dar nu e).
Cred ca este mai bine sa continuam discutia dupa pasti pt. ca atunci o sa avem mai mult timp liber,numai bine si Paste Fericit

Elvie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada34 spune:

Buna, Elvie
:)ma bucur ca esti aici.
Sincer, nu mi se par foarte dificile, dar as minti sa spun ca ar fi foarte usoare.Am multe de intrebat, este adevarat, dar a fost perioada de curatenie generala si chiar n-am mai avut deloc timp de ele, insa da, dupa Paste va fi foarte bine sa revenim la coltisorul nostru:) si sa stam de povesti.Stiu ca tu spui mereu prezent, fiindca tu esti o draguta si mi-e drag sa vin sa povestim, chiar daca eu mereu pun intrebari.:)

Iti doresc un timp minunat, si Sarbatori de suflet care sa aduca multa lumina in suflet si in gand si sa va bucure inmiit.
Pe curand, Elvie!

PS Am trimis un mail pentru tine, ref la culori naturale pt vopsit:)Sper ca l-ai primit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada34 spune:

Tuturor celor care asteapta sarbatorile de Paste cu drag si nerabdare, le doresc un Paste fericit si multa lumina in suflet si in gand.
Sarbatorile cu bine si cu cei dragi aproape, fie in suflet, fie in gand,sarbatori alaturi de cei care va iubesc si pe care ii iubiti!
Sa fie lumina si sa fie dragoste!

Sa ne auzim cu bine dupa sarbatori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elvie spune:

Buna la toata lumea,
Andrada34 imi pare nespus de rau ca nu ti-am raspuns la e mail la timp dar pur si simplu nu am avut timp,eu iti multumesc pt. e mail si gandurile bune si iti doresc din tot sufletul sa ajungi in Australia si sa fi alaturi de viitorul tau sot cat mai curand,Apreciez gestul tau dinainte de pasti in legatura cu culorile naturale de vopsit oua dar e mail-ul acela nu l-am primit(oricum pana la urma am gasit vopsea de oua , ouale au iesit foarte frumoase si nepotele-le mele de aici au fost foarte incantate).
Deoarece noi nu am mai scris nimic la acest subiect si se pare ca nu mai este nimeni interesat pt. moment plus ca amandoua avem acum alte preocupari am sa rog moderatori sa inchida acest subiect (bineinteles ca o sa revenim sa povestim cand o sa avem timp liber si cand o sa vi din nou cu sacul de intrebari :))))))))....deci cand doresti sa reincepem discutia anunta-ma prin e mail si o sa spun prezent.
Multumesc tuturor celor care au participat la aceasta discutie si rog moderatori sa inchida acest subiect,
Numai bine

Elvie

Mergi la inceput