mamici din Iasi

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

...hop si noi:
Cristina si Mihnea cel nazdravan cit 20 de baietei.
Bine v-am gasit mamici din Iasi!
Noi locuim in Pacurari si iesim in fiecare zi la "o pimbaica"cum spune Mihnea.
Speram din tot sufletul sa ne intilnim cit mai curind,sa mai stam la o poveste si un pahar cu bere(sic!)sau suc.
Le-am ramas datoare sotilor nostri care ne-au "abandonat"la KidsLand si ei s-au petrecut la Carafa in Mall.
Pupici la mamici,burtici si aspirante!!

Draga Aime,
Si eu am incercat 5 ani pina am ramas insarcinata...dar pina la urma s-a intimplat.
Totul e sa nu-ti PIERZI SPERANTA !
Daca vrei sa vorbim mai multe scrie-mi la PM.


Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Foarte slab,astazi!Ati avut treaba...
Va urez un weekend placut!Poate ajungem prin Copou zilele astea...

Teodoreiin 18 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Se pare ca eu sunt veterana cu puiut de 6 ani in aprilie si unul mai mic(acum are 1 an si 8 luni). Si vara mai ales ma uit cu jind dupa fundite, rochite clamite... dar lasa ca o sa fiu o soacra cu 2 nurori.
Fetelor ce mai stiti de Carmen P? Ca nu am mai vazut-o si auzit-o demult. Parca ii adusese mos craciun 2 liniute pe test, nu?
Poate vine primavara si iesim la iarba verde...
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Anna Maria,veve o sa aiba 3 ani si-o luna cand vine fratiorul.Acum mi se pare ca-i prea mare si-o sa sufere mai mult decat daca'ar fi fost micuta si nestiutoare.Io sper ca prezenta bunicilor sa-i mai distraga atentia de la faptul ca va fi un pic mai neglijata.
Ymelida,pentru nimic in lume si niciodata(nici cand era veve micuta-n incubator) nu m-am gandit s-o las pe veve fara un fratior sau surioara;nu conta oricum ce e,dar iubeste atat de mult copiii si ma durea sufletul s-o vad asa singurica la infinit.Uite ca mai am un pic si mi-am incheiat planul la bebei;al treilea nu-l mai faaaac!Probabil si fizic mi-ar fi imposibil...Avand in vedere ca nu-s extraordinar de apropiata de fratiorul meu,mereu mi-am zis ca o sa fac un singur copil,ca sa fiu sigura ca celalalt mai mic nu va avea parte de-un frate care i se crede stapan si ca nu-l pot nedreptati in favoarea celuilalt.Insa am vazut si frati care se iubesc cu-adevarat (cel mai bun exemplu este sotul meu)si m-am razgandit;mereu imi pun problema dac-o sa pot sa fiu corecta si nepartinitoare si sper din tot sufletul sa pot.De curaj n-am dus lipsa niciodata;de fapt nici nu stiu daca-i curaj sau inconstienta!
Gabriela,de Carmen nu mai stiu nici eu nimic de ceva vreme.Nici un e-mail,nimic.Uite c-acum e tarziu,dar daca-mi amintesc la o ora potrivita incerc s-o sun maine.



Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ozy spune:

Buna la toata lumea si eu vreau la Iasi sa ma intalnesc cu voi dar cred ca prin vara am sa reusesc sa vin in tara pana atunci am sa va urmaresc intalnirile sa vad care sunt aporpiate datelor la care vin eu.Am un baietel de 2 ani imi doresc si eu foarte mult inca unul mai exact o fetita din toata inima dar imi este frica de mor de nastere de crescut zic ca a-si face fata .Noi suntem 5 frati in familie si a fost super frumoasa copilaria mai ales ca acum am crescut toti mari si am ramas apropiati si ne respectam fiecare cum se cuvine fara diferete de anii.Va pupic pe toate ma bucur ca v-am gasit si sanatate multa copiilor si putere mamicilor de ai creste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

'Neata,mamici!
E asa frumos afara ,soare,patru grade la ora asta...cred ca dupa amiaza mergem putin prin Copou!

O zi buna!

Teodoreiin 18 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Buna, mamici!
Ma primiti si pe mine? Eu nu sunt mamica...inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Mamici dragalase , tineti-mi pumnii sa nu vina maine musafirii cei nepoftiti ...

aime care vrea sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Bun venit,Adda!Sa stii ca si noi suntem doi raci in casa(am vazut ca ai postat la 'barbati raci')si...coincidenta si din Iasi!numai ca la noi e cam asa:etc.
Sper sa vina si la voi unsau doi,cit de curind!Multa bafta!

Aime,da chiar ca am sa-ti tin pumnii!Vrem sa fii

Teodoreiin 18 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Buna dimineata,mamicilor!
Sper ca azi iesiti prin Copou!

Care-i treaba,Aime?Au venit sau nu?

Teodoreiin 18 sapt.

Mergi la inceput