Fetele din Usa,poftiti la o barfa!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

Wow!Inainte sa o tai la culcare am mai dat o raita pe aici! si ce-mi vazura ochii...bucurie mare!
He he ,nu numai cu grisul am avut probleme!La fel si cu amidonul si cu pesmetul.Mai ales ca sotul(american) visa la snitzelul lu' mama de aproape 2 ani.Noroc cu o prietena romanca care e mai veche pe aici si imi da toate detaliile de care am nevoie.
Allya,am auzit ca la Sam's Club produsele sunt mai ieftine,dar din pacate nu am nici unul in zona(locuiesc intr-un orasel tare mic).Cumparaturile si mai ales mancarea:Target,Wallmart,Food World,Kruger.De exemplu,mancarea pt bb la borcanase(gerber) la Food World(cu cartele de discount de la ei),3/1$ in timp ce la Wallmart cu un dolar iei numai 2.La Kroger, borcanasele de la Heintz sunt 3/1$.Sa nu uit, mancare nr. 2 , al meu bb are 8 luni.
Laurici, eu folosesc scutece White clouds(au un pic de elastic sus si al meu bb nu mai face pipi pe afara), sunt multumita de ele si acum la nr. 3, cumparam pachete de 112 buc cu aproape 16 dolari de la wallmart.M-i se pare avantajos.
Cat despre pantofi auuu, subiect sensibil, mai ales ca sotzu face ca trenu cand aude de ei.In primul rand imi plac cei de la Marshalls( au cateva nume de marca la reduceri),ultima achizitie saptamana trecuta 5$ bucata.superbi!Imi mai iau de la Parisien(mall) dar au preturi mai piperate,iar in rest vanez reducerile. JC Penny magazin Outlet unde isi trimit marfa cand nu se vinde si unde poti gasi lucruri foarte ieftine(mai vechi cu un sezon, dar la mine merge) si altele care nu imi vin in minte acum, dar promit sa revin .Totusi, ce am observat este ca anul asta se poarta(cel putin la americani) si cu talpa plina, toc rotund, varf patrat si rotund.
Cat despre apa minerala romanesca, nici urma aici in zona, doar Perrier,dar cat de curand voi face o vizita Atlantei si sa vezi ce dau eu iama in produsele romanesti! Mama saraca, imi tot trimite pachete de acasa cu pesmet,malai,sugus, zacusca, bors la pliculet si carne de porc si carnati la borcan(si eu rad cand citesc), vegeta,biscutiti cu miere pt bb(pe care eu ii mananc)si branza telemea, burduf.Ce sa-i faci, mama tot mama ramane!D-zeu sa-i de-a sanatate ca tare buna este!Asa ca daca aveti nevoie de ceva si nu gasiti,spuneti-mi si va rezolv!
Mintea mea incepe sa nu mai functioneze ca mi-a trecut ora de culcare si incep sa fiu si eu maraita ca si bb.Nu plec insa pana nu va spun cate ceva despre mine(ceea ce nu gasiti in profil):clujanca, maritata cu un american, un superb bb(ca e al meu si nu sunt deloc modesta servici:schimbatoare de scutece momentan si sunt in nordul Alabamei.
P.S. Parfumuri foarte ieftine gasiti la TJ Maxx si Marshalls.Eu mi-am luat Organza de Givenchy cu 24$.

mihaelaH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

Pupici multi si mici!

mihaelaH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Pai Sam's Club e ca si Costco, noi mergem la Sams da' chiar acu' cateva zile sota-miu curios cica "hai la costco sa vedem cum e", ne-am fatait pe-acolo, am vazut ca e la fel ca Sams si am plecat. Mancarea o luam de pe unde sunt sale-urile, Sams, Meijer, Kroger, Randazzo, cam tot ce inseamna magazine de mancare sau magazinele arabesti. Tzoale imi iau rar, de gala cumpar de pe la mall si de toata ziua, Express, Gap, Old Navy, The Limited cam pe astea le prefer. Eeeee, cand vine vorba de pantofi (mai ales aia de gala) nu ma uit la pret, am avut intotdeauna probleme cu incaltamintea, ma rod, imi fac bataturi, ma dor picioarele si imi plac mult pantofii Nine West, i-am zis lu' sota-miu ca poate sa ma bombane cat o vrea ca e scumpa, ma simt comod in ei si gata. Mai este o firma de pantofi care imi place, sunt de toata ziua dar sunt extraordinari de usori si moi, Aerosoles se cheama. Parfumuri mai cumpar de la Marshalls si de prin Canada cand gasesc vreunul deosebit. Cafea cumpar tot din Canada, eu beau doar ness si iau Nescafe, la filtru nu imi place, sota-miu n-are pretentii. Tigari de pe net.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

eu sunt tot clujanca si maritata cu un ungur bistritean... si momentan imi continui studiile pe aicea (ohio), am inceput un ph.d. si sper sa-l termin si actualmente pana una alta mai schimb si eu scutece ca si ocupatie primara...

de Costco habar nu am avut... si nici de FoodWorld...nici de Jons

produse alimentare mai ieftine mai sunt si pe la Aldi...

De la Sam's Club, eu cumpar si hartia igienica si servetele de bucatarie si muraturi si detergenti ca sunt mi se pare mie la preturi f bune.

eu carnatii si slaninutele si alte mezeluri cumpar de la un magazin ucrainiean si de la un roman si mai avem aicea o piata asa cum sunt in Ro si de aicea gasesc si carnati de casa unguresti si tulnice si icre....

pupici,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FLORYNA spune:

..ok tigari..am o adresa www.yesmoke.com sint mai ieftine decit cele de pe piata americana...am cumparat intr-una de la ei ,am platit cu credit card..e ok...de 4 luni cumpar intr-una..fac 8 zile...eu nu fumez dar cumpar pt mama care e in vizita...
...parfumuri ieftine si bune la marshalls,mai nou au bagat si la target(dar mai scumpe)si la wallmart,99 cents store au un ness brazilian care se aseamana cu ness-ul amigo..e cutie mica pe care sint desenate boabe de cafea se cheama cafe imperial brazil si are o coroana rosie pe cutie..este de 100g,mai e o cafea instant si mai buna la gust tot ca ness-ul -se cheama elite si tot asa e cutia dar mai mare(adica cu boabe desenate si o coroana)dar e made in israel(daca nu ma insel)...elite nu stiu unde puteti gasi..eu merg la un magazin cu produse de peste tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Tot de la yessmoke iau si eu tigari.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FLORYNA spune:

..sper sa nu deranjeze adresa pt tigari..am vrut doar sa ajut fetele din america ...pt ca pretul de aici la tigari e colosal...daca nu-i este locul acolo..rog moderatorii sau administ sa o stearga..thx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Oana_B
"hai la costco sa vedem cum e", ne-am fatait pe-acolo, am vazut ca e la fel ca Sams si am plecat.


cum ati intrat voi, mai, ca e pe baza de card? noi tre' sa il aratam mereu, altfel nu ne lasa sa intram. am avut o experienta de genul asta cand mi-am schimbat poseta, deci inclusiv portmoneul si normal ca n-am mai transferat toate angaralele...la Sam's cum e? poti intra fara? cum iti faci legitimatie?

p.s. aici tigarile sunt 3$ pentru Marlboro normal de exemplu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Ne-am dus la intrare si sota-miu a intrebat unde customer service si i-a zis lu' tanti aia ca nu avem card dar daca putem sa bagam un ochi sa vedem cum e. A scris pe un formular numele sa-l aratam lu' tanti din fata unde se arata cardul, sa ne plimbam si daca cumparam ceva sa ne intoarcem la customer service sa puna de-o aplicatie pentru membership.
La Sams e tot cu card, banuiesc ca si acolo te poti duce cu aceeasi faza, chiar ma gandeam, cum naiba sa vezi cum e intr-un magazin daca nu te lasa fara card, tre sa fie o modalitate, nu?

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

La Sam's e tot cu card, numai ca-s mai blajini si te lasa sa cumperi si daca nu esti de-al lor, doar ca te altoiesc la pret (mi se pare ca un 5% in plus, nu dati, ca nu stiu exact).

Ca magazin preferat in ale gurii: Trader Joe's. Daca-l aveti prin vecinataturi, nu ezitati sa-i calcati pragul.

Mergi la inceput