Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Teodora e bine, obosita inca de pe drum, putin dezorientata, dar bine. Profesorul Bolthauser ii spune- dupa cum imi povestea Giny, "printesa Teodora". Astazi s-au inceput investigatiile si speram sa aflam cat mai curand rezultatul. Da Doamne sa fie un rezultat pozitiv!
Alaturi toate pozele facute la aeroport:
http://community.webshots.com/album/159724258ajXGBJ

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Doamne ajuta! Teodora printesa mica sa te faci bine!Draga de ea prin cite trebuie sa treaca! E asa de frumoasa, va cred fetelor ca in poze nici nu se compara cu cit de dragalasa si scumpa trebuie sa fie in realitate.Domnule dr profesor Boltshauser ajute-ne se facem ingerasul bineFetelor din Elvetia sa ne tineti la curent, cind deschid DC, caut cu emotie vestile noi despre Teodora!Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by vikinga
cind deschid DC, caut cu emotie vestile noi despre Teodora!



Sie eu la fel! Sper sa auzim numai vesti bune! Ana, pozele sunt superbe! Pacat ca la Otopeni n-ai voie sa faci poze inauntru:(

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Este atat de frumoasa cu ochii aceia mari si migdalati ! E darul lui Dumnezeu, trebuie sa se faca bine, printesa Teodora !
Multumim, Ana, pentru poze !

Nina, mami de Nina-Cristina (10.01.2002) www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Fetelor, cand aflati rezultatele investigatiilor, sa ne spuneti si noua, va rog, ,

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Sa le povestesti de fetele de aici, de acest site, de acesti oameni. Sa stie ca sunt multe persoane care le tin pumnii. Esti mesagerul real al unei lumi virtuale (oare!).

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Marius, raspunsul tau m-a copleshit. Nu stiu pentru cine au fost complimentele, dar m-au emotzionat foarte. Multzumesc in numele tuturor celor care sunt alaturi de Teodora
Despre micutza Teodora: astazi i s-au luat vreo 4 sticlutze de sange. Raspunsul medicilor nu se va lasa mult asteptat, doar cateva zile. Azi ma intalnesc cu familia Busoi, cu micutza noastra, cu mama ei si cu Denisa-sora, ieshim putzin la aer. Am sa va povestesc ce mai aflu. Ingerashul - dupa cate am inteles de la Giny, e putzin agitat, dar e bine.

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Multumim Ana ! Asteptam cu mare nerabdare vesti noi de la voi.
O mare de oameni este alaturi de Teodora noastra scumpa. Doamne ajuta !
Toate cele bune !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Ne-am intalnit si am ieshit impreuna la o prajiturica pe o terasa. Sa va spun cat e de atenta mamica Teodorei cu ea? Fantastic, n-are ochi pentru altceva. Cum ii ia efectiv tot timpul, cum toata atentia e indreptata doar spre micutza? Sa mai povestesc gangurelile ei si zambetele ei? Sau despre surioara Denisa, o adolescenta pe care te poti baza, inteligenta, de nadejde, pe care necazurile surioarei au maturizat-o atat de timpuriu? Subiectul a fost- in mare parte micutza noastra. Carmen mi-a povestit cat si-a dorit fetita, cum a fost la inceput un copil precoce, cum atunci cand a fost botezata parintele nu putea sa-si tina slujba de gangureala ei, de toate momentele cele frumoase, dar si de inceputul bolii, cand dintr-un bebelush vesel si sanatos tun, micutza a inceput sa planga, sa planga si sa aiba ochishorii tristi. Plangea aproape 24 de ore si nu putea sa spuna ce-are. Doctorii au pus diagnosticul "lipsa de calciu". Pana cand... pana cand o doctorita a spus- copilul asta sufera extrem, se vede dupa ochishori. Au urmat serii lungi de tratamente, de sperante naruite si bietul copilash n-ar fi avut nici o shansa in Romania. Si asta nu pentru ca n-ar fi medici buni (sunt medici excelenti in romania!), ci pentru ca nu exista aparatura care sa permita asemenea investigatii. De fapt asemenea aparaturi exista doar in putzine tzari...
Acum asteptam cu totzii cu sufletul la gura ca medicii sa ne spuna verdictul, sa se pronunte definitiv. Carmen crede in shansa fetei, iar eu i-am povestit cate suflete sunt alaturi de ea, cate ganduri pozitive se indreapta spre micutza Teodora, cum asteptam cu totzii flamanzi o stire, o veste! Si i-am mai spus ca Teodora e una dintre eroinele site-ului nostru, i-am povestit ce oameni minunati sunt aici si ca ne rugam o multzime pentru ea. Vineri dupa-amiaza o sa stim ceva mai mult. Sa dea Dumnezeu sa fie noutatzi bune!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
e minunat ca au inceput sa se rezolve problemele pentru Teo; sunt sigura ca va primi un diagnostic si un tratament care sa o puna pe picioare. Cand atata lume e langa ea si Dumnezeu trimite un inger sa o vegheze, sa aiba grija de ea. Asteptam vesti in continuare.
Doamne ajut-o pe Teo.

Mergi la inceput