Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinag spune:

Nu-mi vine sa cred cum a evoluat totul pentru micutul ingeras!

Felicitari fetelor pentru tot ceea ce ati facut!

Corina si bb Ilinca 1,2 ani

http://community.webshots.com/album/102112374prZfDZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Credeam ca nu mai ajung sa va spun (astazi conectarea la internet a fost infernala)
Soldul contului la sfarsitul zilei:

501.529.035 lei si 2.407 Euro

Nici mie nu-mi vine sa cred. Suntem atat de aproape.
Teodora s-a mai linistit. Trebuie sa se odihneasca sa poata rezista perioadei ce urmeaza.
Mitica vine maine in Bucuresti. Are o intalnire la ora 10:30. O doamna draguta l-a chemat sa-i dea bani.
Nici nu stiu ce sa va mai spun. Sunt atat de fericita ca micutul nostru ingeras va ajunge sa aiba un diagnostic. Doamne ajuta sa fie si unul favorabil.
Multumesc tuturor celor care ne incurajeaza. Nu am fi reusit nimic fara acest forum, fara prietenii de pe acest forum, fara presa si mai cu seama fara cei care au ajutat financiar si au facut posibila minunea. Inca o data mi de multumiri si multa, multa sanatate.
Toate cele bune !
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Dragele mele, noutatile sunt fantastice! Azi am actualizat site-ul Teodorei.
Da, presa romana a fost fantastica. si forumul nostru! si noi toti! e asha de bine sa stii ca mai exista OAMENI!


Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Vicky, vestile sunt nemaipomenite!!! Ohoo, daca ar ploua mereu numai cu vesti bune, Doamne cata fericire ar fi in lumea asta!!!
Cat despre emisiunea de pe Acasa, poate nu e intamplator faptul ca se transmite chiar de Ziua Copilului. Ce bine ar fi sa aiba ecou si sa se mai iveasca persoane dornice sa ajute. Eu in schimb, n-am sa pot vedea emisiunea, din pacate!!!La 17.30 sunt inca la servici! Oare nu se da si in reluare?


Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

501.529.035 lei si 2.407 Euro
Din calculele mele sunt 12240 euro + 2.407 euro = 14647 euro...
Nu era nevoie de 15.000 de euro?
Adica, vick, corecteaza-ma daca gresesc, nu-i asa ca s-a strins suma?




Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Da, este adevarat ! S-a strans suma estimata de D-l Profesor pentru investigatii minime.
Astazi au semnat un contract cu d-na care i-a chemat la Bucuresti pentru 50 milioane care vor fi virati maine in contul Teodorei.
Doamne, daca ati vedea ce fericiti sunt parintii Teodorei atunci ati intelege ca munca noastra nu a fost in zadar.
Deja au inceput sa aiba emotii, se gandesc la plecare.
Stie cineva de ce au nevoie: asigurare medicala etc..
Cu Giny au stabilit deja pentru cazare. Cu D-l profesor o sa vorbeasca Giny pe 01/06/04, atunci cand ajunge ea in Elvetia si o sa incerce la o discutie fata in fata sa-l convinga sa o primeasca mai repede de 2 sapatamani (termenul promis ultima data).
Astazi o sa vorbesc cu doamna de la Swissair care ne-a ajutat cu biletele data trecuta daca ne mai poate ajuta si de ce au nevoie la plecare.
Vorbim mai tarziu, acum nu pot sa mai stau.
Va pup,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

BRAVO! Ma bucur enorm! Sanatate multa Teodorei!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Ma bucur ca s-a strans suma si astfel Teodora este pe drumul cel bun!
Cred ca au nevoie de asigurare medicala (ca si turist??!) care se poate face in Ro la o compania(firma) de asigurari - tarifele se incriu intre anumite plafoane, dar nu sunt identice de la o firma de asigurari la alta. Dar fiind Giny acolo cred ca are cine sa-i indrume!
Asa cum spuneam programarile se fac aici cu mult timp inainte... nu stiu daca e chestie de "convins" pe d-l profesor (ca s-o interneze mai repede pe micuta). Cum are loc, si cum se poate, cred ca o si ia la analize! (va spun din experinta mea cu spitalele si medicii de aici....)
Sanatate si abia astept sa o vad pe papusa!


~~Adela &Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Daca tot vreti sa va dau vesti bune o sa va dau.
Soldul contului la sfarsitul zilei, azi 26/05/04 este:
536.807.035 lei si 2.606 Euro.
Nici mie nu-mi vine sa cred ca este adevarat.
Starea Teodorei este potrivit de buna. In greutate nu a mai luat dar a inceput sa manance un pic mai bine. Atunci cand se odihneste are chef de vorba si de zambit. Este o dulce ! Este din ce in ce mai atenta la tot ceea ce se intampla in jurul ei.
Am vorbit cu d-na la Swissair si m-a asigurat ca daca nici una din promisiunile pe care le avem in ceea ce priveste biletele nu se va infaptui, atunci cand stim sigur data plecarii sa o mai sun sa-i spun. Crede ca poate sa ne ajute pentru mamica cu biletul intreg, pentru Teodora cu reducere iar daca tatal daca va fi nevoit sa plece o sa-si suporte biletul. Despre plecarea lui Mitica vom sti sigur cand Giny va vorbi cu d-l profesor. Doamne nici nu-mi vine sa cred ca vorbim deja de plecare. Am asteptata atat de mult acesta clipa. Doamne ajuta !
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Tocmai am rasfoit "Romania Libera". Pe ultima pagina apare anuntul umanitar referitor la Teodora. Felicitari lui Vick si tuturor celor care s-au zbatut si au facut astfel posibila aparitia in presa a cazului Teodorei!!! Sunteti grozave!!!

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput