Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Inregistrarea la Libertatea este foarte simpla si rapida, apoi puteti avea acces la orice pagina din arhiva, inclusiv cea despre Teodora. Ca si articolele de pe site-ul nostru, si la Libertatea scrie despre Copyright, dar fiind vorba despre o actiune umanitara sper sa nu se supere nimeni, mai ales ca este indicata sursa informatiilor si link-ul catre ele.
Pentru a salva poze din articolele de pe internet (in cazul in care nu functioneaza altfel) dati click dreapta deasupra pozei, alegeti SaveAs si salvati poza pe Hdd.
Din pacate nu am reusit sa postez poza aici.
Sanatate Teodorei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Vicky, m-ar ajuta sa am numarul de tel am profesorului de la universitatea din zürich. am sa incerc maine sa sun la tarom si la swiss pentru bilete. spune-mi te rog, cate persoane vin cu avionul si pe ce durata?
Doamne ajuta!

Lorelei & Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by lorelei_19

Vicky, m-ar ajuta sa am numarul de tel am profesorului de la universitatea din zürich. am sa incerc maine sa sun la tarom si la swiss pentru bilete. spune-mi te rog, cate persoane vin cu avionul si pe ce durata?
Doamne ajuta!

Lorelei & Family



S-ar putea sa fie acest doctor.
Vick> Asteptam confirmarea:

Prof. Dr. med.
Name: Boltshauser
Vorname: Eugen
Fachbezeichnung: Facharzt FMH für Kinder- u. Jugendmedizin spez. Neuropädiatrie
Strasse: Universitäts-Kinderklinik, Steinwiesstrasse 75
Ort: 8032 Zürich
Telefon: 01 266 73 30

~~ Adela & Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinag spune:

M-as bucura enorm sa putem sa o ajutam pe Teodora.

Dumnezeu sa le ajute tuturor copilasilor aflati in suferintza!

Corina si bb Ilinca 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Vick, Taromul sponsorizeaza deplasarile familiilor care au probleme grave. Dar este nevoie de un dosar, care sa cuprinda:
-cerere catre directorul general al Tarom-ului
-actele medicale: bilete de internare, diagnostice (copii)
-ca sa nu existe dubii, eu cred ca si cateva randuri din partea unui medic, cu diagnosticul si confirmarea ca operatia respectiva se poate face numai in afara tarii
-eventual anexati si adeverinte de venit ale parintilor, ca sa confirmati situatia financiara dificila a familie
-pentru sesibilizare cred ca si o fotografie a copilului nu strica

Am o cunostinta la Tarom, care, din pacate, nu este mare in rang, dar care mi-a spus ca-i pot da dosarul sa-l depuna si apoi ma poate tine la curent cu ce se intampla. Deci, Vick, aduna toate datele la dosar si apoi mai stam de vorba. Sa dea Domnul sa se rezolve!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Pe Teodora o va insoti sigur mama ei si daca va fi posibil si tatal ei, deci ar fi vorba de 3 persoane.
Da, numarul de telefon al d-lui profesor este 01 266 73 30.
Teodora are depus un dosar si la Ministerul Sanatatii. Speram sa nu piarda si programarea din 08/03/04.
Multumim tuturor celor care ni se alatura.
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Claudia, tatal Teodorei urmeaza sa vina saptamana aceasta in Bucuresti asa ca sigur o sa avem un dosar in care sa existe toata documentatia.
Teodora nu are inca un diagnostic exact de aceea nici nu i se poate stabili o schema de tratament. Avem speranta ca in Elvetia i s-ar putea stabili macar diagnosticul si am sti cum sa abordam problema pe mai departe.
Din pacate ei sunt dintr-o zona grav afectata de somaj deci situatia financiara a familiei nu este prea placuta (tatal nu lucreaza iar mama era in somaj cand a venit pe lume Teodora). In plus Teodora are si o sora de 13 ani.
Eu am incercat sa trimit 2 fotografii la albumul de pe acest site, dar nu stiu daca am procedat corect. Nu stiu cum as putea sa va fac cunoscute fotografiile. Daca cineva stie sa-mi spuna.
Claudia, sper sa tinem legatura si sa putem depune dosarul la Tarom.
Pe D-l Busoi il poti gasi la nr. 0724.14.32.02.
Multumesc mult pentru sprijin.
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by vick

Claudia, tatal Teodorei urmeaza sa vina saptamana aceasta in Bucuresti asa ca sigur o sa avem un dosar in care sa existe toata documentatia.
Teodora nu are inca un diagnostic exact de aceea nici nu i se poate stabili o schema de tratament. Avem speranta ca in Elvetia i s-ar putea stabili macar diagnosticul si am sti cum sa abordam problema pe mai departe.
Din pacate ei sunt dintr-o zona grav afectata de somaj deci situatia financiara a familiei nu este prea placuta (tatal nu lucreaza iar mama era in somaj cand a venit pe lume Teodora). In plus Teodora are si o sora de 13 ani.
Eu am incercat sa trimit 2 fotografii la albumul de pe acest site, dar nu stiu daca am procedat corect. Nu stiu cum as putea sa va fac cunoscute fotografiile. Daca cineva stie sa-mi spuna.Claudia, sper sa tinem legatura si sa putem depune dosarul la Tarom.
Pe D-l Busoi il poti gasi la nr. 0724.14.32.02.
Multumesc mult pentru sprijin.
Vicky



Uite aici cum sa faci:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=18986

sau pune o pozuta pe pagina personala. Mergi la profil personal apoi (jos in dreapta)"Editeaza pagina personala la desprecopii.com" si pe urma (jos) iti uploadezi poza.




~~ Adela & Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Vicky, ti-am trimis un mesaj privat. Astept dosarul.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Lorelei_19 ti-am trimis un mesaj privat.
Multumesc !
Vicky

Mergi la inceput