Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vick spune:

O veste mare, Lorelei ! FELICITARI !
Bunul Dumnezeu este cu noi !
Si preotul de la Horezu a anuntat ca dupa sfintele sarbatori de Paste incearca sa-i ajute cu ceva (din banii care se strang la biserica).
Multumim tie Doamne !

Claudia iti multumesc tie si colegilor tai pentru ajutorul in bani. O fac si in numele parintilor (din pacate ei nu au acces la aceste informatii decat prin intermediul meu). De fiecare data cand le transmit noutatile ma roaga sa va multumesc tuturor.

Dupa ora 15 o sa anunt situatia contului.
O saptamana buna !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Vick, chiar asta voiam sa spun si eu: am nevoie de situatia contului. uite si anuntzul cu petrecerea, pe pagina 1 a paginii noastre de web: http://www.casa-romanilor.ch
Transmite-le parintilor Teodorei ca ne rugam pentru fetitza si cu ajutorul lui Dumnezeu o s-o scoatem impreuna la capat. Si cand vor veni in Elvetia, neaparat sa ne intalnim, vreau sa cunosc puishorul, sa-l pup o data pe obrajori
Pana acum s-au anuntat cam 7 familii pentru Grillparty. Preotul o sa incerce sa vina si el, dar nu stie ca are 2 botezuri, dar macar sotzia lui o sa vina cu siguranta :)


Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DjScorpio spune:

Salutare!
ma numesc Stoica Gabriel si sunt din PLoiesti. dar stabilit in Germania. Acum cateva minute am aflat de acest caz. IMpreuna cu cativa prieteni avem un post de radio pe internet. Informatii pe www.dordetara.ro si www.l-m.cjb.net radio aparut pentru romanii plecati din tara. radio care este acultat in intreaga europa si pana in Africa. Prin intermediul acestui radio am fost alaturi si de cazul Alexandrei care a fost operata cu success la Clinica pedriatica din München Germania....dar care din pacate a decedat cateva luni mai tarziu. Ceea ce vroiam sa spun este ca Radio DorDeTara este alaturi de dumneavoastra si vom face tot posibilul sa contribuim....daca nu cu ajutor financiar macar vom incerca sa facem acest caz cunoscut de cat mai multe persoane si poate cineva o sa poata face mai mult decat noi.
Adresa mea de e-mail este GabrielStoica@aol.com Imi puteti scrie acolo in caz ca aveti intrebari sau doriti sa facem ceva anume mai cunoscut. Oricum o sa urmaresc si acest forum.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Bine ai venit, Gabriel! Si multumim din suflet!
,
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Lorelei, i-am citit lui Mitica (tatal Teodorei) mesajul tau si printre lacrimi mi-a spus sa-ti spun ca abia asteapta sa va cunoasca !!!

Spre cazul nostru vine din ce in ce mai multa lumina ! Doamne ajuta !

Gabriel iti multumesc ca ni te-ai alaturat. Devenim din ce in ce mai puternici ! Este binevenit orice tip de ajutor. Cu cat este mai cunoscut cazul cu atat mai bine. Speram ca povestea Teodorei sa aiba un sfarsit fericit.

O zi buna !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Gabriel, itzi multzumim ca esti alaturi de noi, asta imi da asha un sentiment minunat, ca nu suntem singuri pe lume, ca in caz ca am avea nevoie, ar sari atatia oameni minunati sa ne ajuta!
Dumnezeu sa te ajute, Gabriel, in tot ceea ce faci!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Vick, multzumesc tatalui Teodorei pentru gandurile lui bune. Sa speram ca totu va fi bine! Cu atatea ajutoare de calitate, nici nu se poate altfel

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Dupa donatia de astazi soldul contului este

AZI 05/04/04 - 51.740.145 LEI SI 112 EURO

Starea Teodorei nu este foarte buna, este destul de agitata si se odihneste din ce in ce mai greu. Nu a mai crescut deloc in greutate (acum are 6,900 kg). Banuiesc parintii ca ar putea sa fie asa ori din cauza dintisorilor care se chinuiesc sa iasa, ori din cauza gimnasticii care o doboara, ori din cauza alimentatiei. In aceasta seara o sa mearga cu ea la medicul de familie. Vor sa incerce sa-i diversifice un pic alimentatia.
Speram ca nu-i nimic grav.
Toate cele bune !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

of, of, of. Eu am primit aseara de la o doamna suma de 30 CHF (20 de euro) pentru Teodora. S-au mai anuntat persoane ca ar fi platit ceva in cont. Poate ajung zilele astea. Eu o sa-i adaug la suma de la pary, ca sa nu platim de doua ori banca.

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

Nu voi scrie tot timpul dar pun si Teodorei cativa banuti in cont. Sunt convins ca multi fac ca si mine: citesc totul, nu scriu des dar ajuta putin, fiti optimisti.
stima,
ovi

Mergi la inceput