Donatii pentru Cristi

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Aurelia,
trebuie sa intelegi ca noi suntem putini, si incercam atat cat putem sa spijinim sau sa organizam ce este si ce tine de acest site. Nu este deloc usor sa faci fata unui astfel de volum de informatii mai ales ca sunt foarte multe care nu presupun un raspuns din partea noastra. Dar trebuie sa le parcurgem pe toate. Mai mult decat atat daca ai sa incerci sa citesti tot ce se scrie, dar absolut tot doar intr-o singura zi la toate sectiunile iti vei da seama cam ce inseamna urmarirea a ce se intampla intr-o singura zi pe acest forum. (Si)De aceea suntem mai multi moderatori. Acum ce sa spun? Un lucru este cert. Cristi nu este un produs al acestui site. El exista si eu si reprezentantii acestui site ne-am bucura enorm pentru orice lucru, gest sau fapta care sa duca la marirea sanselor de viata a acestui copil. In virtutea acestei idei eu nu pot decat sa te felicit pentru gestul tau si sa-ti multumesc pentru drumul ales.
Noi facem ca si tine doar ce putem face.

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

MARIUS

Aura&Luca,2 ani!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://yamafoto.com/?ref=6538

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

numarul de cont pentru
COMUNITATEA EUROPEEANA/FR76 1360 6000 2438 6806 4500 018 swift:AGRIFRPP836
Titulaire GALERNE AURELIA OPERATION CRISTI
PS. Atentie nu pentru FRANTA ,pentru FRANTA este simplu:
136006 00024 38680645000 18


Aura&Luca,2 ani!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://yamafoto.com/?ref=6538

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Aurelia
Acum citeva zile cineva intreba daca banca nu poate sa ne scuteasca de anumite taxe.Conturile umanitare sint scutite de taxe de depunere .In cazul de fata contul este deschis pe persoana fizica.SE poate incerca totusi ,Dr.Cristian Popescu trebuie sa se adreseze filialei Magurele sa vorbeasca cu sefa de filiala .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Mirela Anca acest cont deschis de mine nu poate fi scutit de taxe pentru ca l-am deschis pe linga celelalte conturi ale familiei ,am incercat sa-l inregistrez aparte mi s-a spus ca nu este nici o diferenta pentru mine ci doar in administratia bancii si m-ar fi costat o suma in jur de 300 de euros pe care eu nu-i am la ora actuala nici ca titlu de imprumut ,El este deschis cu prioritate pentru a stringe fonduri din campania pe care o sa o facem pe site-ul "onlinero" dar poate fi folosit si de catre toti cei din CE care vor sa doneze ,Belgique,Allemagne etc; din orce tara din comunitatea europeeana taxele sint minime adica aceleasi ca pentru orce virament de la o banca la alta in aceiasi tara ,contul acesta poate fi folosit bineinteles si pentru donatii INTERNATIONALE venite de oriunde din lume doar ca din afara COMUNITATII taxele de transfer vor fi mai mari!

Aura&Luca,2 ani!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://yamafoto.com/?ref=6538

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunda spune:

Draga Aurelia, tocmai ti-am mai scris un mesaj pe alt subiect despre Cristi, inainte de a il vedea pe cel de aici. In primul rand ma bucur ca ai reusit sa faci acest cont, cu care este si Marius de acord, bine ca am vazut, ca ma pregateam si eu sa fac acelasi lucru aici, in Germania! Nu conteaza unde, principalul este ca e un cont in UE. Eu am insa o intrebare: sti cumva, "Swift" este acelasi lucru cu BIC (Bank-Identifizierungs-Code) de aici, adica codul de identificare al bancii?
Ma bucur pentru initiativa ta, poate de acum va fi mai usor sa strangem banii pentru acesti copilasi.
Cu drag, , Mirunda

"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da Mirunda este acelasi lucru.

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Da Mirunda asta este codul swift!!!

Aura&Luca,2 ani!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://yamafoto.com/?ref=6538

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Eu faceam referire la contul deschis in tara la filiala Magurele si raspundeam la o intrbare pusa cu 2,3 zile in urma
Mirela si Cosmin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Am creeat un subiect nou: "Situatie donatii 18.03-2003" . La acela nu se mai poate raspunde. Stiu ca noi toti ne dorim sa ne exprimam bucuria ca lucrurile merg dar o puteti face aici. Acel subiect ramane pur informativ!

Mergi la inceput