Diagnosticul Lui Cristi si actiuni

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Am tot incercat sa sun la DR. Barsan dar nu poate vorbi ca are sedinta sau nu e in birou. Se pare ca singurul mod e sa merg sa vorbesc personal cu el. Dar nu am cum ca Carina e si ea bolnavioara si trebuie sastea in casa asa ca fetele din cluj nu puteti una dintre voi sa mergeti?

Anda si bebelusa Carina cea nazdravana
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

Desi nu am scris la acest subiect, in fiecare moment m-am gandit la el si incerc sa fac ceva pentru el.
astazi am postat povestea lui cristi pe un site unde activeaza oameni din domeniul publicitatii. sunt oamenii cu inima mare, anul trecut s-au implicat intr-o campanie de ajutor pentru o fetita din Sibiu care s-a nascut cu mari probleme de sanatate. Au reusit sa stranga banii necesari tratamentului in Germania. Poate va amintiti cazulAlexandrei.
Sper ca si de data asta sa se implice in cazul lui Cristi.
Link-ul la subiectul unde, sper, sa primim raspunsuri favorabile de la ei, este:
http://www.bizcity.ro/forum/viewtopic.php?topic=1912&forum=21&0

Doamne ajuta,
Cati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia spune:

Buna fetelor,
mai stiu ca pare egoist dar nu ar fi mai simplu sa il ducem pe puiut acolo la medicii dispusi sa il opereze decat sa caram o echipa intreaga de medici aici. ma refer in primul rand din pdv financiar si ca timp . Voi ce credeti?
Flavia
ps. ateptam cu interes nr contului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Fetelor, haideti, ne organizam ? Incepem sa strangem bani ???
Cine are mai mult talent poate compune un mesaj pe care apoi il putem traduce noi in alte limbi si trimite diverselor comunitati impreuna cu link la subiect. Dar ma gandesc sa fie un mesaj unitar pe care sa il vada intai si Adenina noastra si sa ne dea ok-ul.
Desprecopii poate ne ajuta cu cadrul pentru strans banii. Din cate am observat a cam fost doar gura de noi pana acum (nu s-au strans multi bani in alte eforturi financiare initiate) dar poate acum va fi altfel.
Haideti, ne miscam????


Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Raspunsul pe care l-a primit CARINA mi se pare super datator de speranta...cred ca trebuie sa ne miscam repede...o asteptam pe ADENINA sa ne spuna ce parere are...oricum chiar daca vin medicii aici sau pleaca CRISTI acolo tot trebuie sa strangem bani.


Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simanoro spune:

Flavia, e dificil de dus copilul acolo. In primul rand, potrivit raspunsului d-lui Bradley, costul este acelasi. In al doilea rand, obtinerea vizei ar fi ingreunata din cauza conditiilor impuse de Ambasada SUA: copilul trebuie insotit de tutorele legal/parinte. In cazul de fata, mama naturala trebuie sa il insoteasca. Ori, eu n-o vad ... Lucrez la o organizatie neguvernamentala si am avut un caz asemanator, cu diagnostic diferit.

O solutie ar fi ca Adelina sa faca rapid o sesizare (scrisa) Directiei GPC Constanta. S-ar efectua ancheta sociala si cazul ar putea fi solutionat in cadrul Comisiei pentru Protectia Copilului Constanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by Andrada

Va rog pe acest post sa fie numai actiuni sau diagnostice nimic altceva.




Subscriu la aceasta rugaminte. Orice alta discutie sa se desfasoare pe celalalt subiect "Euthanasie pt Cristi".
Se intimpla sa vb la telefon despre acest caz si este greu sa dam pagina dupa pagina sa ajugem la solutii, diagnostic, evolutie etc.
Multumesc pt intelegere

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Am scris d-lui Mircea Parvu de la Rotary..sa vedem ce-mi raspunde..

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Va rog sa ne spuneti daca putem folosi conturile DC pentru Cristi.
Daca da, sa publicam aici detaliile respective.
Multumim foarte mult



raspunsul admnistratorilor:
Bineintelesc ca se pot folosi conturile DC. Cred insa ca rezolvarea financiara poate veni de la institutii si sponsorizari. Printr-o actiune intensa de publicitate a cazului ... multe inimi din scaune inalte se pot inmuia... Mai ales ca e an electoral ... dar ce conteaza pentru noi - totul este ca acest copil sa aiba o sansa la viata normala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MonicaGj spune:

Traduce cineva mesajul Adelinei si diagnosticul si in germana?
Credeti ca avem vreo sansa daca trimitem mesajul si Ambasadelor din Romania?

Mergi la inceput