Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by marius

Hmmm... impresionant gest. Poate se intampla, sa fie uneori asa... Te cheama Rares? Iarta-mi intrebarea.

Marius (www.desprecopii.com)



Este vorba de Rares despre care a pomenit ruxi, vezi la pagina 21.

~~ Adela & Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresh spune:

marius, eu stiu de webstyler. daca l-a facut altcineva decit webstyler, imi pare rau pentru nedreptatea facuta autorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Rares, daca-mi dai voie sa ma exprim la persoana I-a, nu are relevanta pentru mine cine a facut ceea ce a facut, adica eu spun doar multumesc, intrebam doar daca asa te cheama pt. ca am un frate mai mic abvnd acelasi prenume. Atat doar. Ma gndeam doar...asa, hai noroc!

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Draga adelina. din pacate abia ieri am descoperit site-ul si abia azi mesajul tau. Sincer mi-au dat lacrimile. Oameni ca tine nu prea mai exista.
Da-mi urgent un mesaj pe privat sa facem schimb de telefoane si mail si sa mai incercam o data: eu am tot felul de prieteni in presa si pot sa intru la national tv, acasa si antena 1 -. am o prietena care este PR si sunt sigura ca ne va ajuta. O sa ii pun la dispozitie telefonul si calculatorul firmei pentru comunicate de presa si tot ce este nevoie. Singura sansa a lui este mediatizarea. Crede-ma stiu ce vorbesc. Am si o baza de date de mailuri la care putem trimite un mail pentru el.
Nu renunta la lupta pentru ca acum tu esti mama lui. Astept sa ma contactezi.



quote:
Initial creeata de adelina

Cristi s-a nascut la Spitalul Judetean Constanta intr-o zi de 14 martie 2001. Nu a fost un copil dorit. Nascut prematur si cu o malformatie grava la inima, copilul a fost abandonat dupa trei saptamani de la nastere in Sectia de Terapie Intensiva a Spitalului www.desprecopii.com/images/adelina.jpg" border="0">





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Buna Ralucah,

Cristi a aparut la Antena1 si la Primatv, de asemenea in cateva ziare.
Ideea cu acasatv e grozava, m-am gandit ca ar fi foarte bine sa apara la Povestiri adevarate, emisiunea fiind mai lunga ca durata(la antena si prima a durat doar cateva minute , iar oamenii nu au vazut prea bine nr de conturi)
Orice ajutor e binevenit!


Dana&bb Andy(1 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HanuAncutei spune:

Din cate stiu si NationalTV initiase mai demult o campanie in sprijinul cazurilor ce acest gen. Ar fi interesant sa apara si acolo .:)

HanuAncutei.com (http://www.hanuancutei.com) - ARTA de a conversa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorkserv spune:

ok,
nu stiu cum sa incep.. nu am postat pana acum nimic cu toate ca urmaresc forumul de mai mult de o luna. momentan sunt in spania si as vrea sa sa stiu pe numele cui pot trimte un transfer folosind western union pentru ca la banca imi cer prea multe informatii de care nu dispun. cei care ma pot ajuta va rog postati aici sau un pm.
multumiri anticipate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

dorkserv,bine ai venit printre noi,ma bucur sa vad ca din ce in ce mai multi oameni ca tine descopera site-ul nostru ,pina in prezent nu ne-a solicitat nimeni pentru a trimite bani cu western union,banuesc ca nu ai un cont in banca si pentru aceasta preferi modalitatea de trimitere cu WU,pina acum avem mai multe conturi in euro ,dolari si lei si o pusculita in care poti sa trimiti bani mascati in plic ,daca variantele cu banca nu te avantajeaza ce spui de varianta cu plicul? i-ti convine? multi dintre noi am adoptat-o pentru ca nu se plateste nici un fel de comision si dupa cite am vazut pina la ora actuala nici nu s-a pierdut vre-un plic pe drum ,toti banii au ajuns la destinatie ,spune-mi deci daca varianta i-ti convine si-ti dau un PM cu adresa unde trebuiesc trimisi banii ,eu zic ca-i bine asa caci si cu WU comisionul este destul de mare! multumindu-ti inca odata din suflet si in numele tuturor celor care punem suflet in a-l ajuta pe Cristi astept sa ne spui ce hotarasti ,

Aura&Luca,2 ani!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://yamafoto.com/?ref=6538

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorkserv spune:

Aurelia,
Multumesc pentru ajutor. Am vorbit cu un prieten din US si am cazut de comun acord sa trimita el banii de acolo prin transfer bancar pentru ca pana la urma l'am convins si pe el sa puna o parte din bani. Totalul trimis va fi de $5.000 sau $6.000 . Nu am zis suma doar ca sa ma laud pentru ca stiu ca fiecare a facut tot ce a putut pana acum pentru micutzul Cristi ci doar am zis'o pentru a gasi una din banci care opereaza mai repede cu cele din US. Aici a trebuit sa astept 7 zile pentru a primi un transfer bancar din US cu toate ca banca din US mi'a zis ca dureaza intre 2 si 5. Acum as vrea sa stiu care din conturile in valuta sa il folosesc pentru ca am nevoie de urmatoarele date:

Bank Name
Bank Address
Account Number
Account Holder
Swift Code
Daca o sa am toate datele pana luni atunci transferul ar putea pleca luni dimineatza US Time. Sper din tot sufletul ca micutzul Cristi sa reziste pana se vor strange banii suficientzi pentru operatie, si tzin totodata sa multumesc si prietenului meu din US care a 'percutat' instant si sprijina o parte din donatie chiar daca el nu intelege romana si nu stie de acest forum. O sa incercam sa donam saptamanal cate un picutz dupa ce va ajunge primul transfer.
Doamne Ajuta si Sanatate Multa pentru Cristi si pentru toti utilizatoii acestui forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Bank Name: Bank Post Romania S.A.- Bucuresti, Magurele agency
Bank address:
Account number: 251101.213709002083013008
Account holder: Cristian Gabriel Popescu
Swift code: BPOSROBU

adresa fizica nu o stiu acum am sa o comunic nai tarziu. De asemenea te rog sa imi trimiti un mesaj privat in momentul in care transferul este initiat in US ca sa putem sa il urmarim si din Romania in mod particular. Chiar daca va dura transferul cateva zile cineva asteapta cu incapatanare de 3 ani.

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput