Cautam transport din NL/D pentru ajutoare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Americancelor,voi nu stiti nici o biserica prin zona voastra care transporta pachete in Romania?Am o gramada de lucrusoare dar cred ca incercarea de-a le trimite direct prin posta ar fi sinucidere curata.Daca aveti cunostinta de asa ceva,anuntati-ma si pe mine,plizzzz!Nu conteaza zona.Mersic!


Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutus spune:

Buna tuturor!
Jos palaria pt initiativa.
Mi s-a parut unpic complicata faza cu pachetele trimise "oficial". Ddaca ne ajuta Dumnezeu, noi, pe la Pasti mergem din nou in Ro, asa ca putem duce din pachete. Nu avem dubita, dar pt ca o sa mergem fara bagaj mare, o sa putem pune din pachete. E doar o idee, daca e buna, sa-mi spuneti. Nu stiu cui vreti sa trimiteti pachetele cu ajutoare, dar daca nu aveti o destinatie anume, pot sa vin cu o idee. Prietena mea lucreaza la Directia de Protectie a Copilului din Cluj, asa ca am putea sa le dam acolo.
Astept sa-mi spuneti cum pot sa ajut si daca ideea de a transporta pachetele e buna.

cu bebe la bord de 25 de sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Se pot pune colete pina la 20 de kilograme pe autocarele care merg spre Romania. Costa 1 euro/kg si nici nu ia nimeni vama. Pot fi trimise in Ro cuiva anume si apoi sa le distribuie sau direct celor care au nevoie. Evident ca la autocar spui ca e un pachet pt familie, prieteni etc(dar, de obicei, nu intreaba nimeni) Si se pot pune si lucruri noi. Asa am strins noi in Germania cite ceva si apoi le-a trimis tinatache pe toate la monica. Si apoi mon le-a dus la Balotesti la fetitele gemene, daca va mai amintiti.

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaM spune:

quote:
Originally posted by Veve
Americancelor,voi nu stiti nici o biserica prin zona voastra care transporta pachete in Romania?Am o gramada de lucrusoare dar cred ca incercarea de-a le trimite direct prin posta ar fi sinucidere curata.Daca aveti cunostinta de asa ceva,anuntati-ma si pe mine,plizzzz!Nu conteaza zona.Mersic!Irina,Vevica-mica & margicu'din burticaveve,cam tirziu mesajul meu.daca vrei sa trimiti....la detroit sunt multe compani care duce pachetele...daca vrei o sa iti fac rost de nr de telefon.scrie-mi pe PM.
mona78

Mergi la inceput