Relatii virtuale

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EMMA-GABRIELA spune:

Cu toate ca sunt nou venita,incerc sa ajut,cand pot(offfff....nu am timp liber atat cat as vrea....).Cred in relatiile virtuale si ma intereseaza cine se ascunde in spatele unui nume,dar numai pina intr-un anumit punct.
EMMA-GABRIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankka13 spune:

cam ca si pe cele reale
poate implicarea e putin mai altfel .Dar ma atasez repede si sunt placut surprinsa de mesajele pe care le primesc pe pm .mi-am cunoscut sotul virtual de altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmmyla spune:

quote:
Initial creeata de Andrada

Cum abordati relatiile virtuale?


Eu am o abordare mai ciudata referitol la aceasta tema. Am prieteni virtuali cu care discut tot felul de probleme dar niciodata nu am fost interesati sa ne vedem fata in fata. Am avut si o iubire virtuala cu care am discutat 2 ani dar distanta si circumstantele ne-au despartit, dar am si prietenii durabile cu oameni pe care ma pot baza oricand, oameni pe care i-am cunoscut pe retea si cu care ma vad foarte des in momentul de fata. De aceea nu am putut da un raspuns exact. Depinde de fiecare situatie in parte cum abordez o astfel de relatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Chiar aici mi-am facut o prietena cu care acum corespondez pe PM. Ne-am cunoscut personal la o intalnire dc in Bucuresti, si ne ajutam cu sfaturi de departe. Pentru mine este foarte important.
ITI MULTUMESC DC PENTRU CA EXISTI!
Rodica si cei Doi Feti Frumosi cu Stea in Frunte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns debby spune:

Eu am cel mai scump pucci din lume cu care sper sa imi petrec toata viata datorita internetului si relatiilor virtuale.



Prieteni am de pe net multi, mai nou fetele de pe Coasta de Azur cu care sper sa ramanem mereu unite. Mai greu e cand te imprietenesti adevarat cu cineva care din pacate e prea departe ca sa te poti intalni... si ramane doar o prietenie virtuala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arlekyn spune:

Cind faci cunostinta, realitatea obiectiva anuleaza senzatia de virtual...
Apoi incep problemele, deosebirile, atractiile... Deja se simte virtualitatea vis-a-vis de realitatea 'face to face' dar si asta dispare daca ai videocam etc...

Cel mai greu este sa-ti impui o conduita virtuala...fata de persoana care te intereseaza sau o intereseaza, vad ca multi nu-si dau vizibil E-mail...de ce oare, nu va lasa sotii... sotiile...?

Crede si nu cerceta!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Pt mine e important ca relatiile virtuale sa se materializeze. Si am vazut ca multe persoane de pe forum īsi asuma ceea ce scriu, īsi dau numele real si īsi pun pozele pe site. De asta īncep sa am mai multa īncredere.

In schimb, daca pot ajuta pe cineva, nu ma mai intereseaza numele adevarat sau alte chestii.

Sibylle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Pentru mine relatiile sunt la fel fie ele numite virtuale sau reale. Au la baza acelasi motivatii : nevoie de comuniucare si punctele comune de interes.

mvl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmacoma spune:

Tin sa spus ca dupa ceva ani de net am tras o concluzie....netul este o iluzie...bineinteles am intalnit si persoane care si-au gasit asa zisa jumatate pe net cu care s-au casatorit dar in majoritatea cazurilor....totul e fum. De foarte putine ori descoperim in realitate pe cel care candva se ascundea in spatele display-ului.
In afara de asta majoritatea credem ca noi avem exclusivitate...dar un sfat foarte sanatos....testati cu mai multe id-uri si o sa ramaneti surptins cand mai mult de 80 % au aceeasi placa bine invatata ptr a suci minitle femeilor.Incercati !
E amuzant sa vezi ca omul care-ti spune ceva repeta tuturor aceeasi chestie ca o placa stricata....
Si noi femeile o facem.....totul e fum si ceata

eu

Mergi la inceput