Sexy

Sexy | Autor: vilma

Link direct la acest mesaj

Da, "sexy" (sesi)e noul cuvant pe care l-a invatat Anca in seara asta, dupa o melodie in ritm latino care ne-a ciuruit urekile vara trecuta, cred.
In seara asta cu greu am scapat de a audia melodia cu pricina a 10 oara, ca deh, domnisorica voia sa danseze .... sexy...


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Eheheeei,Vilma draga,se pare ca va asteapta lupte crunte peste vreo citziva anisori Nici noi nu suntem departe!avem o mimica!!!.... si-un nr. de striptease chiar.
Iti doresc rabdare si... eroism! ...Si mie la fel!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Vilma draga daca te consoleaza cumva ... sa stii ca si Sara a invatat "sesi" acu vreo luna, ea nu zice cred vreo 10 cuvinte "clare", dar "sesi" e unul dintre ele ...culmea e ca Daddy a invatat-o, intr-o dupa amiaza cind eu m-am dus la coafor si niste cumparaturi si i-am lasat pe ei doi sa "petreaca ceva quality time intre tatic si fetita" ...si cind m-am intors acasa ce-mi aud urechile ...sotul o intreaba pe Sara (el vorbeste engleza cu ea) " how is Mommy?", la care Sara raspunde pe cel mai serios ton posibil "sesi" ...si de atunci repeta intr-una, mai bine zis "cinta" cind o apuca showul, uneori si pe strada " mama...sesi...mama...sesi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Mai pai aveti niste dulceti de fetite. E si asta un cuvant nu?

Pupici,
Marina si viitoarea fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danac spune:

quote:
Originally posted by Sofie

Vilma draga daca te consoleaza cumva ... sa stii ca si Sara a invatat "sesi" acu vreo luna, ea nu zice cred vreo 10 cuvinte "clare", dar "sesi" e unul dintre ele ...culmea e ca Daddy a invatat-o, intr-o dupa amiaza cind eu m-am dus la coafor si niste cumparaturi si i-am lasat pe ei doi sa "petreaca ceva quality time intre tatic si fetita" ...si cind m-am intors acasa ce-mi aud urechile ...sotul o intreaba pe Sara (el vorbeste engleza cu ea) " how is Mommy?", la care Sara raspunde pe cel mai serios ton posibil "sesi" ...si de atunci repeta intr-una, mai bine zis "cinta" cind o apuca showul, uneori si pe strada " mama...sesi...mama...sesi"


COOOOOOL!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia spune:

Nu stiu daca te referi la acealsi cantec (era si acum vreo 3-4 ani unul la moda)... dar si fiu-meu invatase repede cuvantul, dar nu zicea "sesi" ci .... "zexe"
Si l-a auzit pe ta-su odata injurand (la volan, ca asa-i frumos la noi) si a tradus repede: "Du-te in ziza ma-tii!"

Lidia
Este imposibil sa-i multumesti pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Si Maria a invatat pe la 1 an sa spuna 'sexy' de la tati, care atunci cind o bagam in baie, ii spunea ca alint: "Sexi, sexi a lui tati"
Binenteles ca nu stie ce in seamna.
Dar de 'macano' a-ti auzit?
Daca nu va spun eu ce inseamna: vagoane de marfa.

vinv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

De vreo cateva zile Anca a reusit sa spuna mami si tati, ca inainte spunea ma-ma, ta-ta.
Dar cel mai haios e ca, nu stiu de unde, a invatat sa ne arate alunitele de pe corp, numindu-le :"biba"
Mai spune acuma: nani, nu-i, tic-tac (sau tzeas), ssstt(pune si degetelul la gurita, sa facem liniste).....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaD spune:

precoce pustoaica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Acuma, mai nou, daca ii spunem sa numere, zice: doe (2), jeshi (10), sheshi (6), tei (3)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexy spune:

Cu asa copilasi haiosi cred si eu ca va amuzati imi imaginez ce atenti sunteti la fiecare cuvintel pronuntat in fiecare zi si ce va prapaditi de ris la poznele lor

Mergi la inceput