Suntem "membru" nou: Alina si Andra-Ioana.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Bine v-am gasit, din nou, tuturor.
Nazbatiile se tin lant la noi in casa si am gasit un aliment care ma mai scoate din incurcatura: grisinele. Sunt mai gustoase decat biscuitii (oare or fi avand mai multe chimicale?) si le infuleca cu o repeziciune... Si ii place branza topita cu smantana. Ar trebui sa-i vedeti manutele dupa ce tine vreo doua cubulete. De fapt, atunci cand are chef si mananca singura, urmeaza automat .
Acum are si un alt sport preferat: arunca orice incape dupa pat. Se tine scai s-o urca in pat, dupa care lipa-lipa sus in capul patului langa perete si ... Chiar si lingurita cu care mananca si cand am intrebat-o unde-i si ce-a facut cu ea, mi-a aratat cu degetul "ih,ih".
Deci...

Alina si Andruta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Draga Alina,
Mihnea a trecut de la faza cu aruncatul dupa pat,la viritul sub pat!!!
Si dupa aceea,dai munca cu degetelul sa scoata de acolo,capace de borcane,figurine lego,etc.Si daca nu reuseste te trage de mineca sa i le dai tu,si apoi,tzusi,iar le planteaza sub pat.Acum mai nou,deschide usa de la camere si fuga-fuguta la prize sau la televizor si dai butonat!!!Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Tot asa face si Andra. Cu prizele am rezolvat: am luat de la Billa capace Chicco si nu le poate scoate. Baga degetele si tot incearca si tot incearca. Are treaba vreun sfert de ceas asa. Cu televizorul, trebuie sa-l aprinda de la telecomanda si daca nu merge, tranteste telecomanda, de cred ca o va face praf in curand, dar daca i-o iei.... sa te tii zbierete.
Pa,

Alina si Andruta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

O...noi am distrus deja telecomanda, am cumparta alta prin comanda, etc...iar cea veche i-am dat-o la joaca , crezi ca o mai intereseaza???????Nu, nici nu se uita la ea. La fel cu telefonul mobil, i-am dat unul stricat...nimic in schimb daca-l prinde pe al meu sau al lui taica-su e jale..alo, alo, si poc cu el de pamant...ca sa vezi ce copil cuminte am!!!!

Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Ne-am intors!!!!! Si MERGEM SINGURICA.
Apropo, cand au mers singuri copii vostri, cam cat timp a trebuit sa va tineti dupa ei, de grija sa nu dea cu capul de mobile sau de pereti? E posibil sa se intample, iar inima mea e cat un purice cand incepe Andra sa exploreze de una singura in pozitia bipeda. Ea a mai avut tentativa de a merge acum vreo doua- trei saptamani, atunci a cazut cu nasucul de birou si nu a mai vrut sa mearga decat tinuta de degetel. Acum vreau sa preintampin asa ceva si stau numai in urma ei. Asa trebuie sau s-o las in pace? Are stabilitate pe picioruse, dar... mi-e frica.
Oricum e-o minune cum merge si are o viteza cateodata...

Pa, pa, mai vorbim

Alina si Andruta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piskot spune:

Draga Ymellda, peripetiile tau sunt abia la inceput Fetita mea e mai mare (2 ani si 3 luni) si deja mi-a facut capul damburi !de cum se ridica in picioare dimineata incep peripetiile.Dar ce ne-am face fara ele ??? Viata ar fi searbada si monotona.
La cat mai multe peripetii !!!!


Piskotel

Mergi la inceput