Suntem "membru" nou: Alina si Andra-Ioana.

Suntem "membru" nou: Alina si Andra-Ioana. | Autor: ymellda

Link direct la acest mesaj

Hai sa va spun una buna: De vreun ceas tot citesc nazdravanii de-ale parintilor si de-ale bebeilor, dar am uitat sa pun aparatul sa-mi aud puiul cand se trezeste si ... deja m-a apucat constiinta... Are 11 luni, are opt dinti, patru sus si patru jos, este Andra-Ioana si face tot felul de nazbatii.
In alta ordine de idei, nu mananca aproape nimic. Este oare de vina faptul ca inca o alaptez?
O alta problema: are cineva un scaunel inalt pentru masa pe care nu-l mai foloseste si doreste sa il vanda? (din Romania, bineinteles)

Multumesc mult de tot.
....Tocmai s-a trezit... Am pus aparatul la timp sa nu cada din pat.
Pa, alina si Andra care vrea sa scrie si ea.

02 cb c ryzxcxcb mknxcdnm xcnm xnm sx

E OK?
b

Alina Florescu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Draga Alina, bine ai venit in clubul nazdravanilor!
Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu un scaunel pentru masa, dar probabil ca daca mai pui anuntul si pe forumul General, unde se plimba mai multa lume, cine stie.
Va dorim numai bine.
Vilma si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Bine ai venit! Si pe printesa noastra tot Andra o cheama! Dar e mai mica, are 8,5 luni. Ea mananca DAR, toate din biberon. Absolut tot. Cu lingurita ia 2 guri si apoi nu mai deschide gura.

Cat despre scaunel, uite aici o oferta:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1916&SearchTerms=scaunel

Sa fiti sanatoase si iubite!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Bine ai venit in lumea noastra minunata!!!
Hai Alina,pune si poza cu Andruta pe aici sa vada fetele ce frumusete ai !!!!!Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Multumesc mult pentru urari si pentru indrumari. Cat despre poza Andrei, am sa ma straduiesc sa scanez cateva, pentru ca nu am pe calculator. Oricum revenim curand. Tocmai luam masa de pranz, o adevarata corvoada si ...
S-o vezi, Cristina, cum danseaza, daca nu mori... Parca e o rata. Dar nu mai vrea sa mearga singura. S-a lovit de birou si acum ma tine de un deget. Tot singura merge, dar sa aiba o siguranta.
Mai vorbim. Multumiri inca o data la toti.
Alina si Andra.

Alina Florescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Acum sa va spun ultimele trasnai: dupa ce ne-am chinuit mancand o prajiturica, doua imbucaturi de cascaval si doua firimituri de paine, ne-am pregatit de culcare, adica pe la 22.00. Pana la 22.30 abia am reusit sa-i dau hainutele jos si sa ajungem la scutec, dupa care a luat-o la fuga in patru labe prin pat, in scutec doar si o camasuta, m-a mai alergat asa vreun sfert de ora, si am reusit sa-i scot si scutecul, si iar dai, dai, dai, in patru labe. Cand a ajuns in capul patului, unde sunt pernele, in funduletul gol, ghici, a facut un pipi mare de tot, direct pe portiunea unde doarme taticu', dupa care fuga, fuga la mine, la oala. Ce oala, ca era gata treaba.
Oricum, acum doarme dusa si pot si eu sa strang firimituri, resturi, hainute, jucarii si toate celelalte.
Ai vostri ce mai fac?


Alina si Andruta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Si Catalin ce-a facut as'noapte!?L-ai lasat sa doarma pe jos?!
Tot eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:


Bineinteles ca nu. Iti dai seama ca am mutat salteaua, cu susl injos, dai si schimba lenjerie etc.
Face o gramada de pozne, care mai de care, probabil ca si al tau. Pa.

Alina si Andruta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Bine ai venit printre noi!!! Ilinca are 10 luni jumate si ma termina cand vine ora de masa...nu papa aproape nimic , nici nu stiu cu ce traieste! Ca sa nu mai vorbim ca schimbatul papampersului a devenit o adevarata lupta...o ia la fuga in patru labe, se roteste , rade iar cand in sfarsit reusesc sa-i pun noul pamapers o apuca un plans de ne aud toti vecini... Nazdravani copii nostrii dar eu incep sa cedez ....

Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Raluca, nu dispera, ca toate aceste clipe trec. mai tarziu vei rade cand iti vei aminti sau vei rasfoi albumele cu fotografii. Este important, cred eu, copiii sa fie poznasi, altfel te gandesti daca nu au probleme psihice, si, de ce sa nu recunoastem, ne place sa ne laudam cu micile nazbatii pe care le fac. Asta-i perioada cea mai frumoasa.
Andra este un copil foarte iute, nu o pot lasa o clipa singura nicaieri, pentru ca nu stiu in ce pozitie o voi gasi. Acum, de exemplu, scoate casetele video din comoda si trebuie sa fiu atenta pentru ca daca prinde plastic sau carton, e o nebunie pentru ea. Le mananca ... Ii place dansata, mai mult decat orice altceva .
Mai povesteste-ne despre puiut. Cred ca-i dulce foc.


Alina si Andruta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

BUNA,
BINE AI VENIT IN CLUBUL PARINTILOR DE NASTRUSNICI!
DIANA MARIA ARE 1 AN SI 1 LUNA SI NU STA NICI O CLIPA, DARAMA TOT CE-I IESE IN CALE, RUPE, STRICA, SE COCOATA, SE BAGA SUB SCAUNE SUB MESE, BAGA MAINILE IN PAMANT IN PARC... PE SCURT NU STIU CE SA MAI FAC.
IMI VINE UNEORI SA O LEG... GLUMEAM.

dana

Mergi la inceput