Liste medici (1)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selma spune:

Buna ziua!
Marturisesc ca urmaresc de ceva timp discutiile de pe acest forum...sunt foarte interesante, educative, utile, folositoare....felicitarile mele!

Referitor la subiectul cu medicii....ce parere aveti de dr. Herghelegiu de la Polizu?
Deoarece nu sunt de prea mult timp in Bucuresti, care este spitalul Bucur?

Selma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Eu stiu ca dr. Herghelegiu e f. bun, si ca ginecolog, dar mai ales la eco. Pare de treaba ca om, dar e cam ocupat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Dr. Herghelegiu este medicul care m-a vazut pe mine pana acum in sarcina si tot cu el voi naste. Eu sint multumita pana acum, sper sa fie asa si de acum incolo, dar Gio are dreptate .este f. ocupat si nu de putine ori pare rece, pentru un medic ginecolog, care ar trebui sa fie mai apropiat de paciente...insa profesional este ireprosabil.
Acum depinde ce cauti, un medic super bun profesional sau unul care sa te bibileasca si sa stea sa te asculte de cate ori ai tu chef?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy spune:

CONSTANTA: DR GUCI GEORGE

Lumy

Lumy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corneille spune:

Pentru Rodica - a raspuns la pag. 2, pe 27.01.2003:

Esti draguta sa-mi dai mai multe amanunte despre Dr. Mateescu (Spit. Elias)? Eu sunt in saptamana a 19-a si, deocamdata, sunt sub supravegherea lui. Am avut recomandari de la persoane care au nascut tot cu el, insa mai de mult. Eram pusa in garda despre felul cum vorbeste si se poarta, insa mi s-a spus foarte serios ca este un medic profesionist si bun si sa nu ma iau dupa felul cum vorbeste.

Tu ce ai putea sa-mi spui?

Multumesc mult,

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicutele spune:

eu nasc la Municipal cu doamna doctor Diana Chiroiu!
Stiti ceva de dansa?A nascut careva cu ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

quote:
Originally posted by FLORENTINA

Buna tuturor!

In primul rand as vrea sa o intreb pe Cary daca sarcinile i-au fost urmarite tot de un medic de la Giulesti...
In al doilea rand, as vrea sa va intreb daca a nascut careva cu Dna Dr Adriana Coroama si ce parere aveti...
Eu am sa nasc la inceputul lui mai la Giulesti si mi s-au parut interesante informatiile gasite aici, mai ales ca nu stiu mai nimic despre aceasta maternitate.

Multumesc
Flori



Am o prietena buna care a nascut cu dr. Coroama de 2 ori si a fost super incintata, atit din punct de vedere profesional dar si ca om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adi spune:


Doctorul Branescu Nicusor - Polizu Bucuresti?? A mai nascut cineva cu el??

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:


Dragele mele,
ca ultima care ma inscriu pe aceasta lista, pot sa va spun ca listutza este destul de hazlie, vazuta asa in ansamblu. Vorbesc despre Bucuresti, pentru ca eu aici stau, dar cred ca si in celelalte orase lucrurile stau la fel.
Am nascut si eu 2 copii, la Spitalul Municipal, pe care il recomand cu toata caldura datorita conditiilor DECENTE si UMANE in care stau mamicile si copii lor (din cite am auzit Giulestiul e de groaza, la fel si Sf. Pantelimon sau altele).
Dar totul mi se pare atit de relativ vis-a-vis de cit de mult ne place medicul si cit le suntem de recunoscatoare pt. felul cum s-au purtat cu noi. Cunosc persoane care ii injura pe unii dintre cei mentionati de voi (indreptatit sau nu), deci totul e o chestiune relativa.
Si apoi, sa fim sincere, voi nu ati vazut atunci cind ati fost in spital femei tratate mai putin bine decit voi (ca sa nu zic rau)poate de catre aceeasi medici?! Probabil ca majoritatea dintre cele care intram pe acest site avem totusi un anumit nivel material, chiar si simplul fapt ca ai acces la un calculator spune mult, deci am avut posibilitatea sa si "contribuim" in mod suficient si corect la bunastarea materiala si, deci, psihica a doctorilor nostri.
(nu ii acuz, doamne-fereste - va scrie un medic - dar sa nu uitam ca poate sunt femei care nu beneficiaza de atentia acelorasi doctori in aceeasi masura ca noi). Eu am avut niste sarcini extrem de usoare, fara probleme, nasterile la fel, si mi-a facut placere sa-i ofer ceva medicului meu!(si i-am dat chiar dublu decit piata)


Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:



Dr. Alexandru (Sacha) BADIU - Spitalul Municipal si alte cabinete particulare!
Teodora

Mergi la inceput